קנאביס

קנאביס

קנאביס
קנאביס

קנאביס – כאשר אנו שומעים את המילה קנאביס אנו נרתעים מייד ומעלים אסוציאציות לא חיוביות. מרבית האוכלוסייה במיוחד האנשים "מהעידן הישן" נרתעים מהמילה קאנביס בשל העובדה, שהקנאביס נחשב לחומר פסיכואקטיבי (סוג של סם ) , אך למעשה הקנאביס משמש משחר ההיסטוריה לייצור שמן זרעים, למטרות רפואיות. בעידן המודרני של שנות האלפיים המילה קאנביס כבר אינה מקבלת אסוציאציה לא חיובית ומתקשרת כמעט באופן מיידי עם הפן הרפואי. אז מהו אותו הקנאביס, שהאנשים המבוגרים נרתעים ממנו ?

הקנאביס נחשב כיום לסם הבלתי חוקי הנפוץ בעולם ולא ניתן לצרוך אותו באופן פומבי. אך אסור לנו לשכוח שאנו צורכים סמים חוקיים כמעט בכל יום ואיננו מודעים בכלל לכך,  כאשר ברשימת "הסמים" המאושרים מבחינה חוקית עומדים הקופאין והניקוטין, שלהן אפילו השלכות ותופעות לוואי קשות אפילו יותר מהשפעותיו של הקנאביס, שעליהן נעמוד בהמשך.

בישראל המצומצמת ובעלת השוק התיירותי הנרחב קיים ביקוש לא מועט לסם הקנאביס, שאינו חוקי ובעקבות כך נפרצים גבולות החוק, (כמובן ש אנו הישראלים, היודעים לספק את רצונות החברה גם אם אינם חוקיים) ונפתחים שוקים קטנים ופרטיים המגדלים במחבוא את סוגי הקנאביס השונים ויודעים לספק אותם כנדרש לבעלי הצורך הישראלים.

השוק הקטן והלא חוקי הזה חשוף בכל עת לענישה  פלילית בלתי מבוטלת וכבדה, אך אותם מגדלי קנאביס בלתי חוקיים יודעים לגבות מחיר לא קטן עבור "הסחורה" הבלתי חוקית אותה הם מייצרים ומספקים.

השימוש בקנאביס לצורכי "שעשוע" ופנאי בכל אופן שהוא עומד מחוץ לחוק הישראלי, אך עם נסית את הראש מעט לצדדים נגלה את שיעורי הצמיחה הגדולים  של הקנאביס בעולם המתרכזים דווקא בפן המוסרי של תופעות העישון של אותו צמח "בלתי חוקי" יתרונותיו הרפואיים.

כיום בישראל מאושרת הצריכה של הקנאביס לחולים סופניים או כרוניים או כל חולה הסובל מכאבים בלתי פוסקים אשר לא ניתן למצוא להם תרופה.

הקאנביס, פרט להיותו סם בלתי חוקי, ידוע גם כבעל סגולות רפואיות כגון : משפר מצבי רוח אצל חולים דיכאוניים ומרגיע כאבים עזים, שלא ניתנים להרגעה ע"י משככי כאבים.

ישראלים רבים צורכים כיום את הקנאביס בצורה בלתי חוקית על מנת לשפר את הרגשתם הכללית ולרומם את מצב רוחם.

הקנאביס כיום נכנס לפקודת הסמים הבלתי חוקיים והצורך אותו צפוי לעונש על עבירה פלילית בשל השלכותיו השליליות, שעלולות לסכן הן את הצורך כפרט והן את הסביבה ככלל.

חשוב לזכור שאם אין כל צורך בשימוש בקנאביס לצרכים רפואיים עדיף להימנע "מההרפתקה" המיותרת, שתגרום לא פעם להשלכות שליליות ולהתמכרות מיותרת.

איך הקנאביס עובד עם המערכת האנדוקנבואידית

קנאביס
לקריאת המאמר באנגלית

Facebook
Twitter
ייעוץ והדרכה לחולים

עוד באותו נושא

הקסהידרוקנבינול HHC
CBD

הקסהידרוקנבינול HHC

הקסהידרוקנבינול HHC הקסהידרוקנבינול HHC- קניבואיד חדש שהצטרף לאחרונה לרשימת הקניבואידים החיוניים בצמח הקנאביס. צמח הקנאביס

קרא עוד »

כתיבת תגובה

חמשת השמנים תוסף תזונה טבעי
חמשת השמנים תוסף תזונה טבעי
ארכיונים
חמשת השמנים תוסף תזונה טבעי
חמשת השמנים תוסף תזונה טבעי