צרכני קנאביס רזים יותר

צרכני קנאביס רזים יותר קנביס מזרז את המטאבוליזם בגוף האדם הרזה
צרכני קנאביס רזים יותר

צרכני קנאביס רזים יותר

צרכני קנאביס רזים יותר קנביס מזרז את המטאבוליזם בגוף האדם הרזה
צרכני קנאביס רזים יותר

צרכני קנאביס רזים יותר  צמח הקנאביס מפורסם בתור מעורר תאבון, תחת השפעתו מבלים שעות רבות בחוסר מעש, ולמרות זאת לא נראה שצרכניו לוקים בהשמנת יתר. חוקרים החלו לתהות כיצד הדבר ייתכן ומסתבר שהסיבה קשורה לתהליכים המתרחשים בגוף כתוצאה מהשפעתם של החומרים הפעילים שבצמח הקנאביס, הקנבינואידים. תהליכים אלו שומרים על צרכני קנאביס רזים למרות צריכת הקלוריות מדד מסת גוף המספק הערכה כמותית לגבי תקינות ,BMI- המוגברת, זאת ניתן לראות מאינדקס ההמשקל, נמוך יותר עבור צרכני קנאביס ביחס לאוכלוסייה. בנוסף הסיכון של צרכני קנאביס להשמנת יתר נמוך יותר ביחס לאוכלוסייה הכללית.
ממצאים סטטיסטיים תחילה נתבונן במספר מדדים הקשורים להשמנה בקרב אוכלוסיית צרכני קנאביס, ביחס לאוכלוסיית
לא-צרכנים. מידע זה לא מספק הבנה על אודות התהליכים שיוצרים את ההבדלים בין האוכלוסיות אך מצביע השפעות אפשריות של האינטרקציה שמתרחשת בין חומריו הפעילים של הקנאביס לבין מערכות שונות בגוף. מסיבה זו הממצאים הסטטיסטיים גם יכולים לתת לחוקרים בתחום רמזים למוקדי הבדיקה האפשריים.
מחקר שפורסם בשנה שעברה במגזין בנושא השמנת-יתר משתמש במידע שנאסף מיותר מ 700- חברים בקהילה האינואיטית (אסקימוסים) בקנדה, ומצא שבממוצע לצרכני קנאביס רמות מוגבהות כולסטרול טוב, ורמות נמוכות במקצת של כולסטרול ,HDL-C של כולסטרול בצפיפות גבוהה כולסטרול רע.
יתר על כן, מדענים באוניברסיטת נברסקה, בבית הספר ,LDL-C בצפיפות נמוכה לרפואה ציבורית בהרווארד ובמרכזי מחקר נוספים, מצרו שהיקף המתניים של צרכני קנאביס קטן יותר מאלו שמעולם לא צרכו קנאביס. מחקר נוסף שפורסם ב 2011- בירחון האמריקאי לאפידמיולוגיה (חקר מחלות ברמת אוכלוסיות), וכלל יותר מ 52,000- משתתפים, מצא שבסך הכל, מידת השמנת היתר קטנה בערך בשליש בקרב צרכני קנאביס, זאת בסתירה למראית עין לעובדה שתזונתם היומית כוללת 600 קלוריות יותר.
מה מתרחש בגוף
צרכני קנאביס רזים יותר עשוי להיות זה שנותן זריקת עידוד לחילוף החומרים של הגוף, זאת THC מסתבר שהקנבינואיד באמצעות הגברת הייצור של הורמון בשם גרלין, הידוע לקהילה המדעית בתור מעודד תאבון, ומכונה
לעתים "הורמון הרעב".
יחד עם העבודה שהגרלין דוחף אותנו לאכול, הוא גם משחק תפקיד חיוני בסיוע לעיכולן של פחמימות. כך שהקנאביס גם מעורר תאבון וגם עוזר בתהליך הפירוק של האוכל שאנו צורכים.
הורמון נוסף שקשור לתהליכים המתרחשים בגופם של צרכני קנאביס הוא האינסולין. אינסולין הוא ההורמון שמסייע לגוף בפירוק הגלוקוז, הסוכר שבדם.
הגלוקוס מספק אנרגיה חיונית לתאי הגוף המשמשת לביצוע כל תפקידיהם. רמת אינסולין בצום מתייחסת לכמות האינסולין בגוף לפני אכילה, כלומר לפני תוספת של גלוקוז לדם. רמות אינסולין בצום נמוכות מאד הן סימן לסכרת נעורים שבה.
הגוף מאבד את היכולת לייצר את האינסולין, אך כשרמות האינסולין גבוהות מדי משמעות הדבר שהגוף פיתח עמידות מסוימת לאינסולין, בין השאר כתוצאה מכך הסוכר העודף ייאוחסן בגוף כשומן.
כלומר, רמות אינסולין גבוהות קורלטיביות להשמנה. כאשר העמידות לאינסולין קיצונית ורמות האינסולין בצום גבוהות מאד, מדובר בסכרת מסוג שני.
צרכני קנאביס רזים יותר בבדיקתם של יותר מ 4,600- משתתפים במחקר, נמצא שלצרכני קנאביס רמות אינסולין בצום הנמוכות יותר עד 16% מאלו שלא צורכים קנאביס. כמו כן מידת העמידות לאינסולין בקרב צרכני הקנאביס נמוכה ב 17%- . מכאן ברור שגם מאזן האינסולין בדם וגם מידת הרגישות המוגברת
BMI : הממוצעת עליו בקרב צרכני קנאביס קשורה גם היא לממצאים הסטטיסטיים שנמצאים עבורם נמוך יותר, היקף מתניים קטן יותר, סיכוי קטן יותר להשמנת-יתר, רמות גבוהות יותר של כולסטרול טוב ונמוכות יותר של כולסטרול רע. כנראה שאם תתבצע בדיקת אחוז החולים בסכרת מסוג שני בקרב צרכני קנאביס, היא תהיה נמוכה יותר ביחס לאוכלוסיית לא-צרכנים ולאוכלוסייה הכללית.
כמו כן ייתכן שיפותחו טיפולים חדשים בעודף אינסולין וחוסר ניצול של גלוקוז בדם המוביל להשמנת-יתר,
הנשענים על השפעתם של הקנבינואידים שבצמח הקנאביס על הגוף.

צרכני קנאביס רזים יותר

רשיון לקנאביס רפואי

צרכני קנאביס רזים יותר קנביס מזרז את המטאבוליזם בגוף האדם הרזה

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here