צמחי מרפא לטיפול בסרטן

צמחי מרפא לטיפול בסרטן

צמחי מרפא לטיפול בסרטן – זה כבר אינו סוד שצמחים פשוטים, עשבי תיבול ומזונות יכולים להיות בעלי השפעה אנטי-סרטנית ומרפאת לגופנו. למרות שאנשים רבים חוו את היתרונות של צמחי המרפא, יש עדיין הרבה ספקנים.
למרות שיש עדיין עבודה רבה לעשות בתחום המחקר המדעי, כמות עצומה של מחקר כבר הושלמה וזמינה לציבור. אנחנו הולכים להציג את המידע הזה כאן. עבור אלה מכם המעוניינים במידע זה ורוצים ליישם אותו על החיים שלכם, הרכבנו רשימה של למעלה מ 20 צמחי מרפא, בעלי תוקף מדעי, על מנת ליישם אותם ולקבל תוצאות חיוביות בתחום של לחימה בסרטן. כמו תמיד, יש לזכור כי כתבה זאת לא נועד להיות ייעוץ רפואי; אלה פשוט מידע שכדאי לכם לשקול.

צמחי מרפא, חומרים פעילים ומלחמתם כנגד מחלות הסרטן השונות

המידע המפורט להלן מראה כי כל הצמחים שבחרנו פועלים בצורה קצת אחרת אבל חלקן בעל דמיון משותף. את הצמחים שבחרנו ניתן לחלק לשתי קבוצות עיקריות, לקבוצה אחת נקרא "אימונומודולנטים", מה שאומר שהם ממריצים את המערכת החיסונית שלנו ודוחפים אותה להילחם בתאי הסרטן. לאחרים יש פעולה ציטוטוקסית (רעילה), כלומר הם הורגים תאים סרטניים, אבל הם יכולים גם להרוג תאים בריאים ויש להשתמש בהם רק תחת פיקוח של רופא או מרפא טבעי מומחה. אחרים, כמו הצמח גדילן וקנאביס, נמצאו על ידי מחקרים כמסוגלים להרוג רק תאים סרטניים. אלה, כמובן, הם צמחי המרפא הרצויים ביותר.
צמח בעל סגולה אנטי סרטנית היא הגדרה רחבה שניתן לחלק לשלושה חלקים\שלבים:

1) צמח הפועל נגד הגידול הסרטני – צמחים שיכולים להיות רעילים לגידולים סרטניים, במחקרים בבעלי חיים ובני אדם.
2) צמח ציטוטוקסי – צמחים שמסוגלים להילחם בגידולים בתרביות תאים במעבדה (במבחנה).
3) צמח אנטי סרטני – צמחים שמסוגלים להילחם בגידולים בבני אדם והוכחו כמרפאים מסרטן.

למחלות הסרטן בדרך כלל לוקח שנים בכדי להתפתח, ולכן פעולות מניעה עדיפות על כל טיפול, כך נוכל לתפוס את הסרטן בעודו סרטן "קטן יותר" ופחות מאיים. על מנת להימנע מחשיפה לחומרים מסרטנים, חשוב להימנע מחומרים מסרטנים ידועים, כגון טבק, אלכוהול (מופרז), מזון מעובד, שהייה מרובה בשמש וחשיפה לכימיקלים רעילים. דיאטה מבוססת צמחי מרפא, יכולה לעזור להגן על גופנו מפני סרטן כמו צמחים עשירים בנוגדי חמצון ותרכובת אנטי דלקתיות, שניהם לוחמי סרטן מוכחים וחזקים.

צמחי מרפא לטיפול בסרטן
צמחי מרפא לטיפול בסרטן

צמחי המרפא:

1.שורש ברדוק burdock root – משמש לטיפול בסרטן בכליות ובסרטן במערכת העיכול, לצד טיפול במחלות נוספות כמו : כאבי מפרקים, דלקות במערכת העיכול ומערכת הנשימה, גאוט, מחלות שיער ושפעת.
בתעשייה הקוסמטית ישנו שימוש רחב במוצרים לשיער חזק ומוצרים נגד התקרחות, המבוססים על שורש הברדוק.
הצמח מכיל גם חומרים מינראליים (סיליקון, ברזל, נחושת, אבץ, טיטניום, סטרונציום) חיוניים לבריאות תקינה.
החומר הפעיל המרכזי בו הוא אינסולין שמופיע בצמוד לחלבונים אחרים המסייעים לאותו אינסולין לסנן את הדם שלנו מסוכרים לא נחוצים.
אחת הסגולות של שורש הברדוק היא היכולת לגרום למוות מתוכנן של התא הסרטני.

2.זרעי ענבים grape seed – מחקרים רבים הראו כי לזרעי ענבים יש סגולות אנטי סרטניות עם פוטנציאל לתכונות חיוניות למניעה ומלחמה בסרטן . Proanthocyanidins הם השם לחומרים הפעילים בזרעי העינב שנמצאו שווים במיוחד לציין, משום שמחקרים מדעיים מצאו שהם הרכיב בזרעי הענב, להם סגולות היכולות למנוע מתאי סרטן הלבלב מלהתרבות ולאפשר לגידול הסרטני לגדול. צוות מחקר אחד באוניברסיטת קולורדו מצא ראיות לכך שתמצית זרעי ענבים יעילה נגד סרטן המעי הגס. תמצית זרעי ענבים גרמה למוות של סוגים של תאים סרטניים במעי הגס. למעשה, ככל שהתאים הסרטניים היו מתקדמים יותר, כך נראה שתמציות זרעי הענבים פועלות טוב יותר, על מנת להגביל את הגידול וההישרדות של התאים הסרטניים במעי. תמצית זרעי ענבים לא רק גרמה למוות של תאים סרטניים, אלא היא גם לא פגעה בתאים בריאים. מחקרים אחרים מצאו שפרואנטוציאנידים מתמצית זרעי ענבים, מסוגלים לעכב את היצירה של כלי דם חדשים וכך לעצור את הצמיחה של גידולים במעי הגס.

צמחי מרפא לטיפול בסרטן
צמחי מרפא לטיפול בסרטן

3.שורש ג'ינג'ר ginger root – ג'ינגרול, המרכיב הפעיל העיקרי בשורש הג'ינג'ר, זכה לתשומת לב רבה, במיוחד בניסויים קליניים, בניסיון לקבוע את הפוטנציאל שלו לעצור או למנוע סוגי סרטן מסוימים. תוצאות ניסויים תרופתיים אלה מראים כי ג'ינג'ר עשוי לעכב את הצמיחה של גידולים בבני אדם. במקרים של סרטן השחלות, החוקרים מצאו כי ג'ינגרול גרם למוות של תאי סרטן, דלקת מופחתת ושיפור תפקוד המערכת החיסונית. מחקרים מראים גם כי ג'ינגרול עשוי להציע הגנה מפני סרטן המעי הגס גם כן. במדינות רבות באסיה, במיוחד בהודו, שורש הג'ינג'ר הוא חלק מהתזונה היומיומית . כתוצאה מכך בהודו יש את שיעורי הסרטן הנמוך ביותר מכל מדינה בעולם. ג'ינג'ר הוא צמח אנטי ויראלי, אנטי פטרייתי, אנטי טפילי, נוגד חמצון ואנטי בקטריאלי. בעל סגולות למלחמה בסרטן.

4.חותם זהב goldenseal – הוא צמח יליד צפון אמריקה שנמצא כבר בשימוש במשך מאות שנים על ידי האינדיאנים על מנת לטפל בסוגי זיהומים רבים, בעיקר זיהומים של הפה, הגרון, או החניכיים. הצמח משמש להכנת תרופות ומשחות שיניים בשל הערך האנטי בקטריאלי הגבוה שלו, אשר מסוגל למנוע עששת להרוג חיידקים. החומר הפעיל החזק ב- חותם הזהב נקרא ברברין והוא מכיל תרכובות אנטיביוטיות. צמח זה עובר כעת בדיקות מדעיות בכדי לראות אם הוא יכול להוריד את הכולסטרול, ועל ידי הורדת רמות הכולסטרול, זה מוריד את הסיכון לפתח סוגים מסוימים של סרטן. בנוסף מחקרים עדכניים מצביעים על החומר ברברין כמועמד איכותי למלחמה בסוגי סרטן שונים כמו: סרטן השד, סרטן הרחם, סרטן חלל הפה וסוגי סרטן שונים במערכת העיכול.

5.אלוורה alo vera – כבר מספר שנים שקיימים טיפולים מבטיחים מאוד באמצעות אלוורה לטיפול בסוגים מסוימים של סרטן. סקירה של אלוורה הראתה כמות גדולה של נתונים מהספרות בנושא לימודי דרמטולוגיה (רפואת עור) וכן ניסויים קליניים התומכים בניסוי אלוורה בניסויים קליניים. אלוורה כבר בסביבה במשך מאות שנים, עם הפניות המוקדמות ביותר ידוע לשימוש התרופתי שלה מן המצרים הקדמונים, אשר גם השתמשו בו לבעיות עור. צמח האלוורה מכיל תרכובת הנקראת אנת'רקינון 1.8 -dihydroxy-3 (hydroxymethyl) anthraquinone. אנת'רקינון הוכח כגורם למוות של תאי סרטן בשלפוחית ​​השתן. בנוסף יש לו השפעות אנטי סרטניות מרשימות. הוא פוגע בחלוקה של התאים הסרטניים, על ידי כך שהוא עוצר המחזור של התא בין שני השלבים G2 / M, כך אלוורה פוגעת במחזור החיים של התא הסרטני.

6.כורכום tumeric – כורכום נמצא כבר בשימוש רפואי לפחות מאז 1900 על ידי הרפואה ומשמש לעצור את הסימפטומים של דלקת, אלרגיות, שיגרון, בעיות בכבד. כורכום הוא יליד הודו ודרום מזרח אסיה. ונצרך בדרך כלל כתה למטרות רפואיות.
התרכובת הפעילה בכורכום, כורכומין, גורמת למוות של תאים סרטניים מבלי לפגוע בתאים בריאים. כורכומין עושה זאת באמצעות דיכוי של מסלול הפעלה מסוג, kappaB, אשר קשורה למחלות רבות הנגרמות על ידי דלקות, כולל סרטן. כמה מחקרים שנעשו לאחרונה מראים כי לכורכומין פוטנציאל אנטי-סרטני. מחקרים רבים מצאו שכורכום היה יעיל במניעת סרטן הבטן, הריאות, המעי הגס, השד והעור וזאת בעיקר בזכות החומר הפעיל כורכומין והערך התזונתי הגבוה של הכורכום.

7.ציפורן clove – ציפורן הוא למעשה ניצני פרחים מיובשים מעצים ילידי הודו, פקיסטן, זנזיבר ומדגסקר. שמן ציפורן (Eugenia aromaticum או Eugenia caryophyllata) נחקרו על יכולתם לשפר את תפקוד המערכת החיסונית, כלומר, ציפורן מציעה הגנה מפני סרטן או מניעה.
בשמן ציפורן יש חומרים נוגדי חמצון שיש להם פוטנציאל לפעול כסוכנים נגד סרטן. לשמן ציפורן יש את הריכוז הגבוה ביותר של פעילות נוגדת חמצון מאשר כל מרכיב אחר שנבדק על ידי ה- ) ORACארגון של כימאים). האגודה האמריקנית לסרטן טוענת כי לציפורן רמות גבוהות של נוגדי חמצון המראות כי הוא ספק רב עוצמה של אנתוציאנינים, אשר ידועים כי הם מפסיקים את הצמיחה של גידולים סרטניים וגם מסוגלים להרוג תאים סרטניים קיימים.

8.שורש ליקוריש Licorice Root – שורש ליקוריש (glycyrrhiza glbra) משמש את הרפואה הסינית העתיקה כאנטי וירוס, אנטי דלקתיות וכמשכך כאבים.
נזק ל-DNA נעשה לעיתים קרובות של ידי חומרים מסרטנים, ושורש ליקוריש מספק הגנה מפני סוג זה של נזק. שורש ליקוריש מכיל גם פוליפנולים המעודדים אפופטוזיס (מוות אוטומטי) בתאי הסרטן. ליקוריש מסדיר את הייצור של הורמונים בבלוטות יותרת הכליה שלנו, ומפחית את הכמות של כימיקלים המובילים ללחץ. לחץ כרוני גורם לעיתים קרובות לצמיחה של תאים סרטניים.
שורש ליקוריש מונע את התפשטות תאי סרטן השד בבני אדם, על פי מחקרים שנערכו. החומר הפעיל בליקוריש גורם למודולציה של הביטוי של Bcl-2 / Bax גורמים רגולטוריים אפופטוטיים, או במילים אחרות גורם למוות של התא הסרטני.

9.מריחואנה – צמח המריחואנה נמצא בשימוש כתרופות מרפא במשך מאות שנים. מדענים זיהו רכיבים פעילים ביולוגית רבים במריחואנה. אלה נקראים קנבינואידים. שני המרכיבים הנחקרים ביותר מבין חומריו הפעילים, הם הכימיקלים delta-9-tetrahydrocannabinol (מכונה לעתים קרובות THC) ו-CBD) cannabidiol ).
לשניהם סגולות מרשימות מאוד לשלל תחלואות ומכאובים, כאשר בולטת סגולת הצמח אל מול מחלות הסרטן השונות. בזכות התמורות בין החומרים הקניבואידים בצמח למערכת האנדוקניבואידית בגוף, צמח המריחואנה מסול לרפא מחלות רבות ובעיקר להרוג ולמנוע גדילה של תאים סרטניים.

10.זוטה לבנה Micromeria fruticosa – הזוטה הלבנה היא שיח רב שנתי ממשפחת השפתניים, הנפוץ בישראל, ובאזור המזה"ת. הצמח מוכר היטב בארצות המזרח התיכון, משמש כתבלין המוסף לתה ומכאן גם משמעות השם הערבי של הזוטה – "עשב התה". ברפואה המסורתית של ערביי ארץ ישראל, הזוטה שימשה ועודנה משמשת לטיפול בכאבי בטן, כוויות, שיעול, הצטננות, להורדת לחץ דם, להפגת ריח רע מהפה ועוד. בזכות החומרים הפעילים בו פולאגון ואיזומנטול, מסוגלת הזוטה הלבנה לפתוח את דרכי האוויר ולרפא דלקות וזיהומים בדרכי הנשימה והריאות בפרט. בנוסף לזאת לזוטה הלבנה סגולה ם נגד סרטן הריאות וסרטן בדרכי הנשימה, מהפה ועד הריאות.

11.לענה Artemisia Annua – בלענה ישנם חומרים ‏חיוניים רבים לבריאותנו והיא מכילה מספר שמנים ארומטיים, בהם נמצאים ‏בעיקר החומרים הפעילים שלה.‏ הלענה היא צמח הגורם לכבד לייצר יותר מיצי מרה ובכך לשפר תהליכי העיכול ולחזק את מערכת העיכול כולה.‏ מומלץ להשתמש בלענה בעיקר לטיפול במצבים של חוסר תאבון, גזים במעיים, נפיחויות במערכת העיכול, דלקות ועוד.‏ ללענה סגולות רפואיות חזקות ולכן נדרשת כמות קטנה של הצמח בכדי להשפיע ביעילות על הגוף.
מחקרים מצאו את שמן הלענה יעיל מאוד נגד תאי סרטן השד.
החומר הפעיל, הנקרא ארטמיסינין, הוכח כבעל השפעה הרסנית על תאי סרטן ומלריה, הרפס, הפטיטיס B ו- C .
ארטמיסינין הוכח במחקרים כגורם למוות של תאים סרטניים בסרטן המעי הגס, סרטן השד, סרטן הדם וסוגים אחרים של סרטן.

12.גדילן מצוי Silybum marianum – לצמח הגדילן סגולות ריפוי לשלל מחלות שונות, בעיקר מחלות כבד. הוא שימש בעבר הרחוק כצמח מרפא לטיפול במחלות כבד, בהכשות נחשים וכטיפול תומך להרעלה. לצמח כמה חומרים פעילים חשובים: 1)פלבונואידים Flavonoid, 2)סילימרין Silymarin ו-3)סיליבין Silybum.
הסיליבין נחשב למרכיב הפעיל ביותר והוא גם הנחקר ביותר בכל הנוגע לטיפול במחלות כבד. בעשור האחרון פורסמו מספר רב של מאמרים על אודות הגדילן ותפקידו כחומר המגן על הכבד, כחומר נוגד חמצון וכחומר נוגד סרטן המונע תופעות לוואי של טיפול הכימותרפיה. השימושים העיקריים שלו היום הם כנוגד חמצון, לטיפול תומך טיפול כימותרפי ולטיפול במחלות כבד שונות, בעיקר כטיפול נוסף לדלקת נגיפית מסוג C, לטיפול בסרטן בכבד ומערכת העיכול, שחמת וכבד שומני.

13.בצל allium cepa – הבצל עשיר בחומרים בעלי פעילות נוגדת חמצון גבוהה, הקשורה עם מגוון רחב של תרופות כולל תרופות אנטי דלקתיות, אנטיביוטיקה ועוד. מחקרים הראו פעילות נוגדת חמצון גדולה יותר בקרב חולי סרטן, שאכלו בצל ושיש קשר מובהק בין צריכת הבצל לבין הסיכון לחלות בסוגי סרטן נפוץ. חוקרים ממכון מריו נגרי האיטלקי למחקר פרמקולוגי אספו נתונים ממחקרים רב-משתנים, לצריכת בצל ולשיעורי סרטן ומצאו ששיעורי הסיכון משתנים אצל אלו שצורכים הרבה בצל. המחקר גילה שהבצלים הורידו את הסיכון לסרטן המעי הגס, סרטן השחלות, סרטן הכליות, סרטן הערמונית, סרטן הוושט, סרטן הפה וסרטן השד. בבצל ישנו שיעור גבוה של פוליפנולים, אשר מונעים מחלות, כולל סרטן. בצל גם עשיר בנוגדי חמצון, אשר ידועים כלוחמי סרטן מצוינים. קוורצטין הוא שמו של החומר הפעיל העיקרי בבצל והוא הוכח כבעל סגולות לריפוי סוגי הסרטן שציינו להנ"ל.

14.שן ארי Taraxacum – שן הארי הוא צמח רב שנתי הצומח לגובה של 45 ס"מ ומקורו במזרח ומרכז אסיה. כבר אלפי שנים שמשמש פרח שן הארי תרבויות רבות, לטיפול במכאובים ומחלות שונות.
מחקרים הוכיחו שלשן הארי סגולות נוגדות חמצון ואנטי סרטניות. מחקרים שנעשו בעשור האחרון מצאו שתמצית שן הארי יכולה להיות יעילה במיוחד כנגד גידולים סרטניים מסוג סרטן השד וסרטן הערמונית. מחקרים שהתמקדו בסרטן הערמונית מצאו שלתמצית שן הארי מעל 90 אחוזי הצלחה בלהרוג תאים סרטניים מסוג סרטן הערמונית.
אחת הסגולות של שן הארי היא היכולת לעצור כמעט מייד ולחלוטין את הגדילה של גידולים סרטניים מהסוגים שהזכרנו, כיום קיימות כבר מספר משחות בשוק שמבקשות לנצל את סגולה זאת והן זוכות לביקורות חיוביות. מחקרים שביקשו למפה את מרכיביו של שן הארי מצאו שהחומרים הפעילים המשמעותיים בו הם אמירין אלפה ובטא, טרקססטרול ולופאול.

15.אצבעונית ארגמנית Digitalis Purpurea – אצבעונית ארגמנית היה לצמח הראשון בהיסטוריה שבו הוכחה סגולתו הרפואית בעולם המערבי. הראשון שעסק בחקר האצבעונית היה רופא ובוטנאי הגרמני בשם לאונרד פוקס. בספרו מן המאה ה-17 אודות צמחי מרפא שונים הוא סיפק הוכחות ממחקרים שערך על הצמח ומצא אותו כתרופה לגודש בגרון, טיהור הגוף ולטיפול בחום גבוה. שני החומרים הפעילים בצמח האצבעונית הארגמנית שייכים לקבוצת התרכובות הסטרואידיות בשילוב עם תרכובות סוכרים הנקראים גליקוזידים, שמם הדִיגוֹקְסִין והדִיגִיטוֹקְסִין המשמשים את הצמח להגנה. נטילת החומרים הללו בתור תרופה המופקת מעליו של הצמח מסייעת כיום לחולי מחלות אי ספיקת לב והפרעות קצב הלב ונמצאות בשימוש רחב. בנוסף חומרים פעילים אלו הוכחו כבעלי סגולות אנטי סרטניות .
בנוסף האצבעונית מכילה עוד מספר חומרים פעילים חיוניים ביניהם אקסטוסיד שהוכח כבר למעלה מעשור כבעל סגולה אנטי סרטנית.
חומר פעיל נוסף הוא דיגוקסין שהוכח כהורג תאים של סרטן השד במספר מחקרים.

16.גרביולה Annona muricata – גרביולה הנו עץ פרי ירוק, רב שנתי ממשפחת האנוניים אשר מוצאו כמו גם בית הגידול הטבעי שלו הוא מרכז אמריקה והאיים הקריביים. גרביולה הוכח כמסוגל להלחם ב 12 סוגים של סרטן ובהם סרטן השד, סרטן השחלות, סרטן המעי הגס, הריאות, הלבלב, ערמונית , לימפומה ועוד. החומרים הפעילים בצמח נמצאו במספר חלקים בעץ הגרביולה: עלים, קליפת הגע, שורשים כמו גם בפרי ובזרעים. בדיקות נוספות שנערכו מצאו כי לחומרים שבצמח יכולת לחזק את המערכת החיסונית ולשפר משמעותית את מצבם והרגשתם הכללית של חולים במחלות שבהן מערכת החיסון תוקפת את הגוף.
צמח הגרביולה מכיל כ100 חומרים פעילים בעלי סגולות ריפוי, בינהם אנונסין ואצטוגן שהוכחו כבעלי תכונות אנטי סרטניות במיוחד כנגד סרטן השד, הערמונית, המעי, הלבלב ולימפומה.

17.דבקון viscum album – דבקון לבן בשמו המלא, נפוץ באופן טבעי באזור אירופה ובריטניה. הדבקון הינו צמח טפיל למחצה, הוא מתקיים בזכות מערכת ההזנה של עצים אחרים כמו עצי אלון, אורן ועוד. הוא משמש כאחד הסמלים הלאומיים של אירלנד ושל כמה מחוזות באנגליה וסקוטלנד וניתן למצוא אותו כחלק מסמלים של בתי אצולה שונים באירופה.
את המוצרים שמגיעים מתוך תמצית של הדבקון, במיוחד iscador, שהיא אחת התרופות האונקולוגיות הנפוצות ביותר באירופה. דבקון שימש לטיפול כולל בסרטן במשך שנים. מחקר שכלל יותר מ -10,000 חולי סרטן, הראה כי דבקון (תמצית) מאריך את זמן ההישרדות של חולי סרטן. למרבה הפלא, מחקר זה הראה כי זמן ההישרדות הכולל של הקבוצה שלקחה היה עד 40 אחוזים יותר בהשוואה לקבוצת הביקורת. תמצית הדבקון הוכחה כבעלת סגולות רפואיות לחולי סרטן שעוברים טיפולים כימותרפיים. תמצית דבקון ידועה גם כמעלה את סיכויי ההישרדות בקרב חולי סרטן, ויש מחקרים רבים המראים את ההשפעות החיוביות של צמח זה על חולי סרטן.

18.זעפרן Crocus sativus Linnaeus – זעפרן הוא תבלין המופק מפרח הכרכום שמקורו בהודו והוא שייך למשפחת האירוסים. שם התבלין מקורו מערבית ומשמעותו היא "צהוב". כיום ניתן למצוא את הזעפרן כחלק ממתכונים מהודו ועד איטליה, מכירו יחסית גבוה אך זאת בשל הזמן הקצר בו ניתן לקצור את פרחיו.
זעפרן מכיל תרכובת קרוטנואידית הנקראת קרוצטין crocetin. תוצאות המחקרים שנעשו, במבחנה, מראים כי לקרוטצין הזה יש פוטנציאל להיות סוכן חזק נגד גידולים סרטניים. זעפרן הוכח במחקרים כמסוגל לעכב את סרטן העור וסרטן הכבד.
מחקר חדש מראה כי לתבלין פופולרי זה יש השפעה כימית-מניעתית חזקה נגד סרטן הכבד ובבדיקות שנעשו עם בעלי חיים, הוכח בשנת 2011 שזעפרן על חומריו הפעילים גורם להקטנה של גידולים סרטניים בעור ובכבד, תוך כדאי פעילות כימית שהוא מתניע בתאים סרטניים, הגורמת למותם מחוסר יכולת להתפשט ולצרוך חומרים מזינים לגידולים סרטניים.

19.רימונים Punica granatum – הרימון המצוי הוא עץ ממשפחת הרימוניים, שמוצאו באזור הים הכספי. הוא בעל חיי מדף ארוכים, עמידות למזג אויר חם וסגולות רפואיות רבות שהפכו אותו לסחורה מבוקשת ברחבי ארצות אגן הים התיכון, ובמרוצת הזמן לעיטור נפוץ של מבנים, מטבעות ודגלי מדינות באזורנו.
פרי הרימון או יותר נכון זרעיו בורכו בסגולות רפואיות רבות וביניהן גם היכולת להלחם בסוגי סרטן שונים בדרכי העיכול.
המקור לסגולותיו הוא למעשה ריכוז גבוהה של נוגדי חמצון רבי עוצמה וכן המצאות של ויטמינים ומינרלים כגון ויטמין C, ויטמין B5, ויטמין K, ויטמין E, אשלגן ונחושת. מחקרים שבוצעו בשנים האחרונות מצאו שרכיבי הרימון ניחנים בתכונות תרפויטיות המאפשרות הורדת רמות כולסטרול, שמירה על בריאות הלב וכלי הדם, מניעת התפתחות גידולים סרטניים, הקלה על דלקת מפרקים ואוסטיאופורוזיס, חיזוק מערכת החיסון, מניעת דלקות וזיהומים, החלקת קמטים, הבהרת פיגמנטציה ועוד.
מגרעיניו הרבים של הרימון ניתן להפיק שמן ייחודי המכיל כמות גבוהה במיוחד של אומגה 5, חומצת שומן שנקראת גם חומצה פיוניקית וחיונית לבריאות בריאה ולמערכת חיסונית תקינה.

20.גוז'י ברי Lycium barbarum – גוז'י ברי הוא אחד הגרגרים המוערכים ביותר באסיה, משמש חלק חשוב ברפואה הסינית המסורתית במשך אלפי שנים. הצמח מדורג בין 120 צמחי מרפא המובילים בעולם, ומחקרים מראים כי הוא מועיל במתן כוח הארכת תוחלת החיים.
הגוז'י ברי כבר נחקר באופן נרחב בנוגע לסגולותיו לגבי סרטן, שם הוא הראה יכולת גבוהה לצמצם את גודל הגידול . ניסויים בבני אדם המעורבים בשימוש בפוליסקצרידים של הגוז'י ברי, כטיפול בסרטן, הובילו לתוצאות חיוביות ברגרסיה של הגידול. חלבון סוכרי הנגזר מהברי הראה יתרונות בלעצור את הצמיחה והתפשטות של תאים סרטניים מסוגים שונים.
חוקרים פולנים פירסמו מאמר מוקדם יותר השנה (2018)בכתב העת Natural Product Research, אשר חושף כיצד הברי מדגים יעילות נגד סרטן. החוקרים מצאו כי החומרים הפעילים בו מכוונים לקו תאי סרטן השד מסוג T47D, מה שגורם לאפופטוזיס (התאבדות התא) תוך מניעת התרבות של אותם תאים סרטניים.

רשימת קישורים למחקרים מדעיים על החומרים הפעילים של צמחים שונים

סיכום
20 הצמחים שסקרנו כאן מהווים את קצה המזלג של הרפואה הטבעית באמצעות צמחי מרפא לטיפול בסרטן. רשימה מלאה תיקח שנים לקרוא ותהיה מורכבת מאלפי צמחי מרפא והמדע עדיין רודף, חוקר ומגלה עוד ועוד, על הסגולות השונות של צמחי מרפא שונים.
מהטבלה ניתן לראות מגוון מאוד רחב של סוגי סרטן שונים וחומרים פעילים שונים הנמצאים בצמחי המרפא שמסוגלים להלחם בסוגי הסרטן השונים. אכן לכל סוג סרטן יש לגשת בגישה ממוקדת על מנת להביסו ולכן יש לעשות שימוש במספר של צמחי מרפא למי שרוצה לקבל הגנה מלאה (ככל שניתן) כנגד מחלות הסרטן. במלחמה נגד מחלות הסרטן הדבר החשוב ביותר, הוא פעולות המניע שאנו עושים על מנת לא לאפשר בכלל לסרטן להתפשט ולגדול בגופנו. אין פעולת מניע טובה יותר מאספקה של חומרים מזינים ואנטי סרטניים לגופנו על מנת למנוע ממחלות הסרטן לבצבץ ולהטריד את חיינו.

מקורות:

1) http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5118288/

2) http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5352123/

3) http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5871268/

4) http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5464502/

5) http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23026853

6) http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/28441789

7) http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/29069785

8) http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4160808/

9) http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/28315687

10) http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4650206/

11) http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5857180/

12) http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4425560/

13) http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4387115/

14) http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4500800

15) http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6099119/

16) http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5820661/

17) http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3573076/

18) http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4176907/

19) http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5429338/

20) http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3640558/

21) http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4715874/

22) http://www.cancer.org/treatment/treatments-and-side-effects/complementary-and-alternative-medicine/marijuana-and-cancer.html

23) http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5429649/

24) http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2396604/

25) http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/27321822

26) http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/30166747

27) http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/29552109

28) http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/30160042

29) http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/28254675

30) http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/26655404

31) http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/29782854

32) http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/29882797

33) http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/30126855

34) http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/27837029

35) http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/27564258

36) http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/28724210

37) http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/27564258

38) http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/29080611

39) http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4519917/figure/ijms-16-15625-f002/

40) http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/27262333

41) http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/27558166

42) http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/8991944

43) http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/28387249

44) http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/28351329

45) http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/28643510

46) http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/29253763

47) http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/28688145

48) http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/28185340

49) http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/30310669

50) http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/29967800

51) http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/29770393

52) http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/29355051

53) http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/28589416

54) http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/28266352

צמחי מרפא לטיפול בסרטן

Facebook
Twitter
ייעוץ והדרכה לחולים

עוד באותו נושא

חמשת השמנים לטיפול משלים בברונכיטיס ודלקת ריאות
רפואה טבעית

קורס תמציות

סדנא לריפוי עצמי והכנת תמציות צמחים קורס תמציות –  סדנא לריפוי עצמי ולתהליך מיצוי צמחים.

קרא עוד »

כתיבת תגובה

תוסף חמשת השמנים
תוסף חמשת השמנים
ארכיונים
תוסף חמשת השמנים
תוסף חמשת השמנים