חמשת השמנים – תוסף תזונת על המופק מ-100% שמני זרעים ושורשים המפ, ג'ינג'ר, כורכום, רימונים וצ'יה לחיזוק המערכת החיסונית של הגוף

חמשת השמנים Evolution - תוסף תזונת על לחיזוק ותיגבור המערכת החיסונית

חמשת השמנים Evolution - תוסף תזונת על לחיזוק ותיגבור המערכת החיסונית
חמשת השמנים Evolution - תוסף תזונת על לחיזוק ותיגבור המערכת החיסונית חמשת השמנים Evolution - תוסף תזונת על לחיזוק ותיגבור המערכת החיסונית

evolution חמשת השמנים תוסף תזונת-על העשוי מ- 100% שמני זרעים ושורשים: המפ, ג'ינג'ר, כורכום, רימונים וצ'יה. שימוש יומיומי בשמנים יחזק בצורה משמעותית את המערכת החיסונית של הגוף.

* "חיסון טבעי!" * התוסף הטבעי שמסייע לגוף בחיזוק מדהים של מערכת החיסון.

הזלפת  20-15 טיפות ביום מתוסף תזונת העל evolution תחזק ותשפר את מערכת החיסון של הגוף, תוסף התזונה מגיע בבקבוקון עם מזלף טיפות שמן ומספיק לחודש קלנדרי מלא.

ממה מורכב  תוסף חמשת השמנים?
evolution הינו תוסף תזונת על, היחיד בעולם, המכיל שילוב של חומרים פעילים מהמפ, ג’ינג’ר, כורכום, רימונים וצ’יה ומכיל את סדרת האומגות (חומצות שומן 3,5,6,9), מינרלים וסיבים תזונתיים הנחוצים לגוף ומחזק באופן משמעותי את המערכת החיסונית על ידי השילוב בין השמנים ומרכיביהם.
השילוב בין כל סוגי השמנים המרכיבים את התוסף מחזק באופן משמעותי את המערכת החיסונית של הגוף ומשפר את תחושת החיוניות והחוזק הפיזי.
שמן המפ – (זרעי המפ) מכיל אומגות 3,6,9 במולקולה אחת מן הטבע. בנוסף מכיל סיבים, פחמימות וחלבון.
שמן ג'ינג'ר – (שורש ג’ינג’ר) אנטיאוקסידנט טבעי מכיל רכיבים מונעי בחילות, מונעי עוויתות, רכיבים אנטי-פטרייתיים, אנטי-דלקתיים, מחטאים, אנטי-בקטריאליים, אנטי-נגיפיים, מונעי שיעול. בנוסף, הג’ינג’ר הינו מקור מצויין לויטמינים מסוג A, C, E ו-B ומכיל גם מינרלים מסוג מגנזיום, אשלגן, נתרן, ברזל, אבץ, סידן ובטא-קרוטן.
שמן כורכום – (שורש כורכום) מכיל נוגדי חמצון טבעיים חזקים ביותר, סיבים תזונתיים ויטמינים מסוג B6, B3, C, E, B2 ומינרלים רבים כגון: אשלגן, ברזל, מנגן, אבץ, סידן, מגנזיום ונחושת.
שמן רימונים – (זרעי רימונים) מכיל אומגות 5 ו- 6 מן הטבע ויטמינים C, ויטמין E, ויטמין K, חומצה פולית, ויטמין B1 (תיאמין), ויטמין B3 (ניאצין), ויטמין B5 (חומצה פנטותנית), ויטמין B6, ואת ויטמין B רשמי בשם כולין מינרלים, כולל סידן, ברזל, מגנזיום, זרחן, אשלגן, אבץ, נחושת, מנגן וסלניום.
שמן צ'יה – (זרעי צ'יה) מכיל אומגות 3 ו-6 בנוסף על סיבים תזונתיים, רכיבים פנוליים כגון אבץ ומינרלים שונים.


מה זה עושה?
התוסף evolution ושיתוף הפעולה המוצלח בין חמשת השמנים המרכיבים אותו מצטיין בספיגה מקסימאלית בגוף. חברים התכשיר עובד! כל מי שרוכש את המוצר מדווח לנו שהשימוש היום יומי מחזק את המערכת החיסונית, וגורם לגוף לשפר את ביצועיו.שימוש יום יומי בשמן יוצר עבור גופנו את התוצאות האופטימאליות.
תוסף evolution משפר בגוף את מינונם של הסיבים, וויטמיני קומפלקס A,B,C ו-E וומסייע לתפקוד יעיל של מערכת הדם.
שימוש בתוסף משפר את הגדלת מספר התאים הנלחמים בדלקות, נגיפים, ושאר גורמים חיצוניים ובנוסף אף מסייע בשיפור הכולסטרול ולהרגשת עירנות מירבית.


המלצתי האישית.
התחדשות-evolution שמי אביבי בן יוסף פסטרנק ואני בן 50. הגעתי לשימוש בתכשיר חמשת השמנים לאחר שעברתי באופן אישי סדרת מחלות קשות החל בדיברטיקוליטיס במערכת המעיים וסרטן אלים ביותר מסוג כולנגיוקרצינומה (סרטן בדרכי המרה). התחלתי מתוך יאוש ממחלותיי  בשימוש בשמן קנאביס מהול בשמן המפ  ולאחר שימוש של מספר חודשים גיליתי לתדהמתי ולתדהמת רופאיי שהמחלה לא חזרה ואף נעלם נגע שהיה לי בכבד.
על מנת לסייע לחולים אחרים ולתת לאחרים הזדמנות להילחם במחלות כפי שאני עשיתי ולאחר אין ספור ניסיונות שעשיתי על עצמי באופן אישי ושפוקחו על ידי אנשי מקצוע מתחום הכימיה הצלחתי להרכיב תכשיר המורכב מחמישה שמנים ששילוב שלהם יוצר תכשיר נפלא.
תוסף חמשת השמנים מורכב מג’ינג’ר, צ’יה, כורכום, זרעי רימונים והמפ (כתחליף חוקי לשמן הקנאביס),והוא מסייע לי באופן אישי והיום חמסה חמסה אני נקי מכל גידול סרטני. לסיפורי האישי והמלא לחצו כאן.

נטילת 20-15 טיפות על בסיס יומי מתוסף תזונת העל evolution, יחזק את מערכת החיסון של הגוף.
תוסף התזונה מגיע בבקבוקון עם מזלף טיפות שמן המספיק לחודש מלא.
(כשר בהשגחת הרבנות, יוצר בתנאי ייצור נאותים במפעל המאושר על ידי משרד הבריאות.)

חמשת השמנים Evolution - תוסף תזונת על לחיזוק ותיגבור המערכת החיסונית

חמשת פלאי הטבע! Evolutionהתחדשות …בלעדי ויחידי בעולם! …תוסף תזונה שאיננו תרופה!
* התחדשות בעולם תוספי התזונה!
* פורץ דרך בתחום הרפואה הטבעית!
* תומך טבעי למטופלי כימותרפיה!
* תוסף תזונת על לחיזוק הגוף!

לקריאת המאמר באנגלית

המדע מאחורי חמשת השמנים

המדע מאחורי EVOLUTION – השימוש בצמחים ארומטיים נעשה עוד מימים קדומים בשל תכונותיהם המשמרות והרפואיות, והקנו ארומה (ניחוח) וטעם למזון. היפוקרטס, שלעתים מכונה כאבי הרפואה, היה רושם למטופליו בשמים לנידוף.

התכונות הפארמקולוגיות (תרופתיות) של צמחים ארומטים, קשורות באופן מסויים לשמנים האתרים הנוכחים בו. המונח שמנים אתרים (Essential Oils) נטבע לראשונה במאה ה-16 על ידי פרצלוס פון הוהנהיים, אלכימאי ידוע, רופא ואסטרולוג, אשר קרא לחלק האפקטיבי בתרופה, קווינטה אסנטיאל. בשלהי המאה ה-20, תפקיד השמנים האתרים תומצת כמעט לגמרי לשימוש בבשמים, קוסמטיקה וחומרי טעם, בעוד שימושם בהכנות פארמקולוגיות הופחת.

שמנים אתרים הינם מערכות טבעיות, מורכבות, רבות מרכיבים המורכבות בעיקר מחומרים טרפנים (תרכובות אורגניות המיוצרות על ידי מגוון צמחים ביניהם מחטניים) ומעט חומרים שאינם טרפנים. מספר טכניקות באות לידי שימוש עבור הוצאות שמנים אתרים מחלקים שונים בצמחים הארומטיים, וכוללות מים או זיקוק באדים, מיצוי דרך ממס (אלכוהול או שמן), מיצוי בלחץ, באמצעות נוזל סופר-קריטי ותת-קריטי (הנקודה הקריטית הינה תכונה של החומר, וקשורה למצבי הצבירה כתלות בלחץ והטמפרטורה).

עם השנים, הקדמה הטכנולוגית איפשרה לחוקרים לשפוך אור על המנגנונים השונים בהם שמנים אתרים מעורבים. תוצאות של מחקרים רבים חשפו כי לשמנים אתרים השפעה במחלות כגון סרטן, בהם שמנים מסויימים מסוגלים לבצע מניעה כימית של הווצרות המחלה ואפילו לבצע השתקה של מחלות סרטניות כגון גליאומה, סרטן המעי הגס, סרטן הכבד, לוקימיה ונוספים. מחלות נוספות הקשורות בלב-ריאה נחקרו גם כן, ושמנים אתרים נמצאו כמפחיתי כולסטרול וטריגליצרידים, תכונה המועילה במצב של טרשת עורקים. שמנים מסויימים נמצאו כאמצעי מניעה לפקקת, שהינה תופעה בה קריש דם מסוגל לחסום כלי דם בגוף. מחקרים נוספים שנעשו בתחום האנטיבקטריאלי הראו לשמנים תכונות המאפיינות אותם כגורמים אנטיבקטריאלים עבור סוגים רבים של חיידקים וביניהם ליסטריה וסטפילוקוקוס. כמו כן, שמנים מסויימים נמצאו כגורמים אנטי-ויראלים, ועשויים לשמש כתרופה אנטי-ויראלית עבור מגוון מחלות ויראליות כגון הרפס.

מלבד תכונותיהם של השמנים במניעה ודיכוי מחלות, אותם תמציות אשר במקורן בצמחים בטבע הינם אנטיאוקסידנטיות וגם סומנו במחקרים מסומנים כבעלות פוטנציאל לשמש כפלטפורמה למתן תרופות עורי. [1]

EVOLUTION הינו פיתוח ישראלי מקורי המכיל שמנים מחמישה מקורות שונות: זרעי צמח ההמפ (Hemp), שורש הג'ינג'ר, זרעי רימון, זרעי צ'יה ושורש הכורכום. לכל אחד מהשמנים יתרונות העומדים בפני עצמם, וכאשר משלבים ביניהם מתבצע כיסוי רחב של התכונות ומתרחשות אינטרקציות בעלות אופי המועיל לבריאות. מאמר זה יסקר מספר מחקרים המכסים את תכונותיהם של השמנים השונים.

שמן זרעי המפ

המדע מאחורי EVOLUTION – שמן זרעי ההמפ מוערך בעיקר בגלל תכונותיו התזונתיות להרבות יתרונותיו הרפואיים הנלווים מכך. למרות כי מרבים לציין את תכולת חומצות השומן שבו, בטווח הנע בין 25-30%, זרע המפ שלם למעשה מורכב מבערך כ-20 עד 25% חלבון, 20-30% פחמימות ו-10 עד 15% סיבים, זאת לצד מיקרומינרלים (  Trace Minerals – מינרלים להם הגוף זקוק בתצרוכת נמוכה). מכיוון ושמן זרעי המפ מכיל את כל החומצות האמיניות ההכרחיות, כמו כן את חומצות השומן, הוא מספק מקור תזונתי מלא. בנוסף, מרכיבים הקיימים בשמן הראו במחקרים הדגמה של פעילות פארמקולוגית.

השמן מכיל חומצה לינולאית (LA) וחומצת α-לינולאית (LNA), המהוות את חומצות השומן הפולי-בלתי רוויות* אומגה-6 ואומגה-3 (PUFA), בהתאמה. חומצות שומן אלו הינן המרכיב הנחשק ביותר בשמן, במיוחד עקב ליחס אשר הן מופיעות בו. יחס של 1:3 של LA ל-LNA נחשב כיחס האידיאלי (דפרנה ופט 1996, קאלווי, טנילה ופט 1996, ארסמוס 1999). הנוכחות של חומצת גמא-לינאולית (GLA) בשמן זרעי המפ הופך את ערכו התזונתי לעליון בהשוואה לשמני זרעים אחרים. מספרם העצום של היתרונות המשוייכים אומגה-3 PUFA כוללים תכונות נוגדות סרטן, דלקות ונוגדי פקקת. בנוסף, דיאטה הכוללת אומגה-3 PUFA עוזרת להגביר את קצב חילוף החומרים הכללי ומקדם שריפת שומן. בנוסף, נוכחות של β-סיטוסטרול, אשר הינו חומר מקבוצת הסטרולים, נמצא לא רק כחומר להורדת הרמה הכללי של כולסטרול בדם, אלא גם כתרכובת בעלת תכונות אנטיבקטריאליות, אנטי דלקתיות וגם אנטי פטרתיות. טוקופרולים, או ויטמין E, הינם נוגדי חמצון חזקים כאשר הסוג הנפוץ בזרע ההמפ הינו γ-טוקופרול, אשר עוזר למנוע את מחלת הלב הכלילית, וזאת גם בריכוזים נמוכים יחסית.

המדע מאחורי EVOLUTION – *רוויון של חומצות שומן מתבסס על הזנב הפחמני שלהן, כאשר לאטום פחמן יש אפשרות "לשלוח ארבע ידיים", כלומר, הוא מתחבר משני צדדים אל השרשרת הפחמנית כאשר שתי "הידיים הנוספות", מחוברות למימן, ועל כן נקראות רוויות, שכן הן רוויות במימן. אפשרות אחרת הינה חיבור כפול פחמן-פחמן ועל כן נעשים בפועל שלושה חיבורים כאשר רק אחד מהם הינו מימן ועל כן נקרא בלתי רווי. מספר הפחמן בו מתרחש החיבור הכפול הלאה, מצויין על ידי אומגה ואחריו מספר הפחמן. חיבור זה משנה את האופי בו חומצת השומן נספגת בגוף ומפורקת על ידי המערכות בו.

זרעי ההמפ מכילים כמויות קטנות מאוד של חומרים המצויים בצמח כגון CBD. אמנם הכמויות מזעריות, אך מתקיימת השפעה מסויימת בהיבט הבריאותי. [2]

שמן זרעי רימון

פרי הרימון שימש את בכל העולם במשך אלפי שנים לצרכי דיאטה וכמו כן לצרכי רפואה. עבור דתות רבות כגון היהדות, אשר מסמל בהן פוריות ורפואה. לפרי הרימון תכונות אנטי-אוקסידנטיות ובקליפתו קיים ריכוז גבוה של חומר הנקרא פוניקלאגין, ממשפחת האלגיטנינים (תרכובות פולי-פנוליות), המשתתף בתהליך מניעת דימנציה בחולי אלצהיימר ולכן קיימת המלצת רופאים לצריכה של מיץ רימונים אשר כולל גם חומרים מהקליפה. [3]

תכולתו של שמן זרעי הרימון כוללת מעל ל-80 אחוזים חומצות שומן מצומדות  (חומצות שומן פולי-בלתי רוויות, אשר בין זוג פחמנים בלתי רווי אחד לפחות מתקיים קשר יחיד), כשהחשובה ביניהן היא חומצה אוקטדקטריאנואית, שהינה חומצה פונינית. חומצה פונינית, כמו החומרים הפוליפנולים המהווים פחות מאחוז בשמן זרעי הרימון, הינם מעכבי ביוסינטזה (חומרים המופקים בגוף) של פרוסטגלנדין (הורמון המשתייך למשפחת האיקוסנואידים שהינן הורמונים מקומיים בלתי יציבים שלוקחים חלק בפעולות כגון העלאת חום בדלקות, וויסות לחץ דם וקרישתו, וויסות מערכת השינה ומעגל העירות-שינה). כמו כן, חומצה פונינית נמצאה כרעילה לתאי לוקמיה בעכברים, כנראה בהקשר של עיכוב פראוקסידציה (חמצון חומצות שומן, במהלך התהליך נוצרים רדיקלים חופשיים המכילים חמצן).

בניסוי שבוצע על עכברים בעלי מודל של סרטן העור, החוקרים הסיקו על פי התוצאות כי שמן זרעי רימון (בריכוז של 5%), הוריד באופן משמעותי את מקרי ההתפתחות של גידולי עור, התפשטותם ופעילות אורניטין דיקרבוקסילאז (אנזים המזרז את תהליך הפיכת אורניטין לפוטרסין, נמצא כי במקרי סרטן הינו מבוטא ברמה גבוהה יותר), במהלך 20 שבועות של התקדמות. לכן סביר להניח כי העיכוב של אורניטין דיקרבוקסילאז על ידי שמן זרעי הרימון אחראי לפעילות כימותרפית. כפי שצויין, השמן עשיר מאוד בחומצה פונינית, מעכב ידוע של ביוסינטזה של פרוסטגלנדין, אך גם כמעכב ריכוזי האנזים האיקוסנואיד פוספוליפאז A2, אשר מבוטא בעודף על ידי תאי סרטן הערמונית בבני אדם. [4]

מחקר שנערך בישראל, בחן את השפעותיו של שמן זרעי רימון במודל עכברים המדמה את התכונות הפתולוגיות הפריוניות (כל חלבון המסוגל לגרום למחלות זיהומיות) והנוירודגנרטיביות (איבוד של המבנה, תפקוד וגם המוות של תאי עצב, נוירונים) של מחלת קרויצפלד-יעקב (CJD). החוקרים עשו שימוש בצורתו הטבעית של השמן שהוסף למזון וננו-תחליב הממיס במים. שימוש בננו-תחליב מבוססת על גישה בה ננו-חלקיקים המסיסים במים, עשויים להגיע ליותר איברים ולהיות זמינים בדם במשך יותר זמן. בכך, מתגברת כמות השמן הזמינה למעבר דרך מחסום דם-מוח (BBB).

לאחר מגוון מבחנים ובדיקות, התוצאות שנתקבלו הובילו את החוקרים למספר מסקנות. המסקנה הראשונה הראתה שדרך הוכחת העיקרון, החומרים האנטי-אוקסידנטים בשמן זרעי הרימון עשוי לדחות את ההתפתחות של מחלות פריוניות, ועשויות להביא להשפעות נוירופרוטקטיביות (משמרות את הנוירונים). בנוסף, שימוש בננו-תחליב הראה תוצאות יעילות יותר גם במינונים קטנים יותר עבור המניעה והטיפול במחלות פיורניות מתקדמות. מהתוצאות יכלו להסיק החוקרים כי מלבד ולשמן זרעי הרימון אין השפעה אנטי-פריונית ספציפית, הישגיו בניסוי מרשימות והינו מציג מגוון השפעות נוירופרוטקטיביות, שעשויות להיות טיפול בעל ערך למגוון מצבים נוירודגנרטיבים. [5]

שמן זרעי צ'יה

המדע מאחורי EVOLUTION – מרווה היספנית (Salvia Hispanica L.) או צ'יה, הינה צמח דו-שנתי מעובד, מקוטלג תחת משפחת השפתניים שהינם משוייכים לתת המחלקה צמחי זרע בממלכת הצומח. למרות כי הצמח מגודל בעיקר עבור זרעיו, המרווה ההיספנית מפיקה גם פרחים לבנים או סגולים. צבעי הזרעים נעים בין אפור לשחור ושחור עם נקודות לבנות, והינם בעלי צורה סגלגלה בגודל של מילימטר עד שני מילימטר. מכיוון והצמח מוכר באופן מקומי בגלל שימושיו הרפואיים, מרווה רפואית קיבלה את השם הנפוץ צ'יה מהילידים הדרום אמריקאיים שקדמו לתקופה הקולומביאנית והאצטקית. מכיוון והצמח מסוגל לגדול בסביבה צחיחה, הוא הומלץ כתחליף אלטרנטיבי לתעשיית גידולי השדה.

זרעי הצ'יה מכילים כ-15-25% חלבון, 30-33% שומנים, 26-41% פחמימות, 18-30% סיבי תזונתיים, 4-5% אפר ומינרלים, ויטמינים וחומר יבש בהיקף של 90-93%. כמו כן, הזרעים מכילים כמות גדולה של אנטי אוקסידנטים. תכולת חומצות השומן הבלתי רווי בזרעים משתנה לפי תנאי הגידול שכן באיזורים נמוכים ובהתחממות הטמפרטורה, הכמות של חומצות שומן כגון LNA ירדו.

קורלציה בין כמויות גדולות של חומצות שומן רוויות לרמות נמוכות של PUFA בדיאטה ביצעה הקשר למחלות לב, סוכרת וסינדרומים מטאבוליים שונים. האפקט המתווסף של LNA ו-PUFA בעלות זנב n-3 ארוך, הביעו תכונות קרדיופרוטקטיביות (שימור תקינות הלב) בנשים, ולבסוף הובילו למחקרים קליניים על גורמי סיכון למחלה. ארבע מחקרים קליניים שבוצעו דרך מתן אוראלי של זרעי צ'יה הראו שנטילה בטווח ארוך (חודשיים), לעומת טווח קצר יותר (12 שבועות) מתרחשת ירידה במשקל, רמות טריגליצרידים וגלוקוז בדם. עם זאת מחקרים קצרי טווח חשפו כי מתקיימת עליה נקודתית של NLA וחומצה איקוסאפנטיאונית (EPA – מכילה אומגה-3), בנוסף לירידה ברמות סוכר לאחר ארוחה. [6]

המדע מאחורי EVOLUTION – מחקר קליני קוריאני שנערך בפריטים בריאים וחולי מחלת כליות בשלב סופי (ESRD), ביצע הערכה להשפעה של שמן זרעי צ'יה על תופעת העקצוץ, או גירוד, הנוצר כתוצאה מדלקת מערכתית בגלל הכשל הכלייתי, ולא עקב גירוי מקומי. חמישה נסיינים בריאים המראים סימפטומים של גירוד עור יבש וחמישה נסיינים הסובלים מגירוד בגלל ESRD או סכרת. במהלך הניסוי, שערך 8 שבועות, פורמולציה (שיטת אריזת תרופה) של שמן זרעי צ'יה (כ-4%) סופקה במתן עורי למטופלים ונתונים שונים נאספו. תוצאות החוקרים הובילה אותן למסקנות הבאות. חומצות שומן ונגזרותיהן מקיימות פעולה משמרת, ומשפיעות על מאפיינים מבניים ופיסיולוגיים. כמו כן, GLA המצוייה בשמן, עשוייה להיות גורם משפר לגירודים הנגרמים מכשל כלייתי, ויתרה על כך, דווח על מטופלים בעלי דלקת עור אטופית אשר קיבלו GLA וחוו שיפור בגירודים, אדמומיות, שלפוחיות והנטפים מהם. הם סיכמו בכך ששמן צ'יה הינו יעיל עבור טיפול בעור יבש ומגרד הנוצר מ-ESRD וכמו כן יעיל עבור לחות העור במטופלים בריאים בעלי עור יבש וגם עבור חולי סכרת וכשל כלייתי הסובלים מהסימפטום. [7]

שמן כורכום

לשורש הכורכום היסטוריה עשירה בהודו בתור תבלין, משמר מזון וכחומר צביעה והשימוש בו נעשה במשך מאות שנים במערכת רפואת האיור ודה (מסנסקריט, "ידע חיים ארוכים", תחום רפואה אלטרנטיבית שמקורה בהודו). זמן רב לפני הזמן בו משמרי מזון סינטיים וזולים וצבעי מאכל, שורש הכורכום שימש לתפקיד מרכזי כתוספת מזון. שימושו כמרפא להיפרכולסטרולמיה (עודף כולסטרול), דלקות פרקים, בעיות עיכול וכבד, היו ידועות כבר שנים רבות. המחקר המתמשך שנעשה על שורש הכורכום מצביע על שיש לו ולמרכיבו הפעיל כורכומין, תכונות אנטיאוקסידנטיות, אנטימוטגניות (מגינות מפני גורמים המשנים את מבנה ה-DNA), אנטיטומוריגניות (נוגדות גידולים), אנטיקצינוגניות (מונעות סרטן), אנטי דלקתיות, מונעות כאבי פרקים, אנטימיקרוביאליות ואנטי היפרכולסטרולמיות.

התרכובת הארומטית טורמרון דווחה כחומר המרכזי בשמן כורכום, והינו נמצא בו בריכוזים של בין 20 עד ל-30 אחוזים. החומר משמש כדוחה יתושים, ויכול להוות טיפול תרופתי למחלות במערכת הנשימה ופטרת העור. טורמרון אשר הופרד משורש הכורכום דווח גם כן כנוגד רעלים. [8]

מחקר שבוצע על מנת לקבוע את תכולתו של שמן כורכום ופעילותו האנטיבקטריאלית כנגד פתוגנים (פתוגן – גורם מחלה) בעין, העריך כי שמן שהוכן משורש כורכום עבור הניסוי הכיל את הכמויות הבאות: כ-49% טורמרון ארומטי, כ-17% β-טורמרון, 5% α-פלאנדרן, 3.5% כורכומין ארומטי, כמעט 3% של אאוקליפטול וכמויות קטנות מאוד של חומרים אחרים. בבדיקה כחומר אנטיבקטריאלי, שמן הכורכום נמצא יעיל כנגד סטפילוקוקוס אוראוס, או סטפילוקוקוס זהוב (חיידק שיכול לגרום לזיהומים נקרוטים מוגלתיים והרס רקמה מסיבי), ואחריו כנגד פסאודונומה ארוגינוזה (חיידק פתגוני במקורות מים ובטבע ומסוגל לזהם גם משטחים מלאכותיים, מדביק באיזור הראש ויכול לגרום במקרים קשים לדלקת קרום המוח), שלאחריו קנדידה אלביקנס (פטריה המזהמת בעיקר את הפה או הנרתיק) והכי פחות יעילות כנגד אספרגילוס ניגר (פטריה הגורמת למחלת הטחב השחור). החוקרים הסיקו כי חלק מהתרכובות באו לידי ביטוי בפעילות האנטיבקטריאלית, כאשר המרכיב העיקרי טורמרון כנראה אחראי לחלקה הגדול. [9]

מחקר נוסף שעשה שימוש בשמן כורכום, בדק את השפעותיו של השמן ושל שמן כורכומין כגורם מניעה כימי לפיברוזיס תת-מוקוזי אוראלי (OSMF), שהינה מחלה כרונית ומסובכת מלווה בתגובה דלקתית קשה והווצרות רקמה סיבית עודפת בפה. ככל שהמחלה מתקדמת הלסתות מתקשחות עד לנקודה בה לא ניתן לפתוח את הפה. מצב זה מקושר באופן לא ישיר לסרטן הלוע ונגרם לרוב על ידי לעיסה של אגוזי ארקה ועלי הבטל.

החוקרים ערכו ניסוי קליני ב-48 נסיינים שאובחנו כסובלים מ-OSMF, לתקופה של 9 חודשים. הנסיינים חולקו לשלוש קבוצות, כאשר הראשונה קיבלה כמוסות כורכומין, השנייה צרכה טיפות שמן כורכום והשלישית קיבלה רק טבליות מולטינל. תוצאות הניסוי הובילו את החוקרים למסקנה כי בחולים שטופלו בשמני הכורכום והכורכומין, נוצר שיפור ניכר בסימפטומים ובסימנים הקליניים. כמו כן, נעשה שיפור בממצאי הבדיקות ההיסטופתולוגיות (חקר רקמות והמחלות הנלוות אליהן) בכל אותם חולים. צויין כי בשביל להעריך את המנגנונים המדוייקים ואת מידת היעילות של החומרים, יש לערוך מחקר גדול וממושך יותר, אך הניסוי סוכם כהצלחה והבטחה לטיפול זול, יעיל כנגד OSMF. [10]

שמן ג'ינג'ר

המדע מאחורי EVOLUTION – ג'ינג'ר הינו שמו הפופולארי של השורש זנגביל או בשמו המדעי, Zingiber officinale, הנפוץ בכל העולם ובמיוחד באסיה. בנוסף להיותו בשימוש נרחב כתבלין במשקאות ומזון, ג'ינג'ר בוסס כתרופה אלטרנטיבית מסביב לעולם עבור טיפולים של מספר רב של תחלואות. החל הפרעות בדרכי העיכול, חוסר עיכול, שלשול, מחלת הנסיעה (מחלת ים או פשוט מחלת תנועה) ובחילה הקשורה בהריון, ועד לניתוח וכימותרפיה, שורש הג'ינג'ר סיפק פתרון תרופתי למגוון תופעות. לאחרונה, ג'ינג'ר מקבל תשומת לב גוברת עקב פעילותיו הפארמקולוגיות כגון הורדת לחץ דם, שיכוח כאבים והשפעתויו המרגיעות את השריר החלק הרחמי. כמו כן, דווח כי ג'ינג'ר הצליח להפחית סימפטומים כגון שיעול לילי וקוצר נשימה בחולים אסטמה. התמצית מימית-אלכוהולית שלו הראתה כמעכבת של יתר-פעילות בדרכי הנשימה (כגון התקף אסמטי) ודלקת ריאות. מחקר שבוצע בעכברים הראה כי לשמן ג'ינג'ר יחד עם סיטראל (כימיקל ממקור של פירות הדר) השפעות מרגיעות על קנה הנשימה ומניעת התכווצות של הברונכיולות (נאדיות הריאה המחליפות גזים עם הגוף מול הסביבה).  [11]

מחקר שבוצע לכדי קביעת ההרכב הכימי בשמן ג'ינג'ר טרי נתון, מצא כי החומרים העיקריים המצויינים בו הינם, 28.6% זינגיברן, 8.5% גראניאל, 5.8% β-ביסאבולן, 4% קמפהן, 2.5% β-ססקוויהלאנדרן ועוד מספר סוגי כימיקלים אשר אחוזם ירוד מזה של האחרון. הניסוי חשף כי שמן ג'ינג'ר טרי (לעומת יבש) הכיל יותר תרכובות מחומצנות, בכך ניתן לייחס את תרכובות אלו לפעילות האנטימיקרוביאלית של השמן. יש לציין כי תכולת השמן משתנה בהתאם לחומר הגלם המסופק, והמדידה לוקחת גם כן חלק משמעותי שכן כל שינוי במכשיר או שיטה עשוי להטות מאוד את התוצאות. הקונצנזיוס הכללי הינו כי זינגיברן הוא המרכיב המצוי ביותר בשפע בשמן הג'ינג'ר. [12]

מחקר שנעשה בעכברי ויטסאר (עכברי מעבדה לבנים, על שם מכון ויטסאר) זכרים, ביקש לחקור את השפעותיו של שמן הג'ינג'ר על תעבורת תאי הדם הלבנים, והנהירה הכימית שלהם (כימוטקסיס – תנועה של יצורים חד תאיים ופטריות לעבר גירוי כימי על ידי קליטה ומעקב למעלה הריכוז) ואת המנגנונים בהם השמן מעורב. הגורם שנבחר על ידי החוקרים לייצג את הגירוי היה קזאין, שהינו חלבון שמקורו בגבינה. באופן זה, יכלו החוקרים ליצור מצב דמוי דלקת ולבחון את השפעת שמן הג'ינג'ר.

תוצאות המחקר הביאו את החוקרים למסקנות כי לשמן הג'ינג'ר השפעה ישירה על עיכוב תעבורת תאי הדם הלבנים. יותר מכך, הבנת המנגנון בו פועל השמן, בו מתרחשת ירידה בפעולות מסויימות של תאי הדם הלבנים כגון התגלגלות, תאי אדהציה (הידבקות) וירידה במספר הכללי של תאי הדם הלבנים שהיגרו (לעומת קבוצת הביקורת), הובילה את החוקרים למסקנה כי לשמן הג'ינג'ר השפעה מרסנת על מספר התאים שהיגרו לרקמה הפרי-וואסקולארית (הרקמה העוטפת את כלי הדם). העובדה כי לשמן שורש הג'ינג'ר השפעות שכאלו על נדידת תאי הדם הלבנים מעלה את הטענה כי קיימות בתרכובת תכונות טיפוליות עקב פעילותיו האנטי-דלקתיות. [13]

מחקר נוסף שנעשה בעכברי ויטסאר ובתרביות תאים, ביקש לבדוק את הפוטנציאל האנטימוטגני והשפעתו על אנזימי עיכול קרצינוגנים (קרצינומה – סרטן ) על ידי שמן הג'ינג'ר. צוות המחקר העלה את החשיבות בתרכובת יעילה למניעה מתמשכת של מחלת הסרטן, על ידי ריסון של גורמים קרצינוגניים, והצגה של יכולות אנטיקרצינוגניות ואנטימוטגניות. תוצאות הניסוי גרמו לחוקרים להגיע למסקנה כי לא רק ששימוש בשמן ג'ינג'ר הינו בטוח, השמן ביצע בהצלחה עיכוב של המוטגניות שנבעה מכל המוטגנים שבניסוי, ומעלה השערה כי לשמן תפקיד ישיר בהגנה על ה-DNA מפני מוטגנים. כמו כן, השמן הגביר באופן משמעותי רמות האנזימים בשלב II, אנזימים אשר מעורבים במסלול הטיהור של חומרים קרצינוגניים. החוקרים סיכמו כי שמן ג'ינג'ר אינו מסוכן עד רמה של 500 מיליגרם לקילוגרם גוף, ומכיל תכונות שהן בעלות אופי אנטימוטגניות, מפעיל דרכי טיהור ואקטיבציית קרצינוגניים, ובכך מכיל פוטנציאל כגורם כימי-מניעתי. [14]

שימוש שמנים והשילוב ביניהם נעשה במשך שנים רבות, על מנת להגביר את פעולתם ואת "מטריית" התחלואות שהם עשויים לכסות. למרות שימוש נפוץ זה, כמעט ולא נערכו מחקרים המחזקים את הטענה. אמנם, אופן השימוש הנפוץ וחוסר הקישור של שימוש זה לסימפטומים שליליים בחולים מצביעה כי השימוש בתערובות שמנים הינה בטוחה. יש לחקור נושא זה באופן רחב יותר, כמו כן, בנטילה של שמן מכל סוג שהוא יש להוועץ עם הרופא בכדי לוודא כי החומר אינו מתנגש עם נטילה של תרופות קיימות.

Reference:

 1. E. Edris, 2007, Pharmaceutical and Therapeutic Potentials ofEssential Oils and Their Individual VolatileConstituents: A Review, Phytother. Res. 21, 308–323.
 2. Leizer BA , D. Ribnicky PhD , A. Poulev PhD , S. Dushenkov PhD, I. Raskin PhD, 2000,  The Composition of Hemp Seed Oil and Its Potential as an Important Source of Nutrition,Journal of Nutraceuticals, Functional & Medical Foods, 2:4, 35-53.
 3. Sauer, 2016, Pomegranate Compound Could Help Fight Alzheimer’s, Copyright © 2000-2017 A Place for Mom, Inc. All rights reserved. Alzheimers.net complies with the Can-Spam Act of 2003. Privacy Policy, Updated February 29, 2016, https://www.alzheimers.net/9-15-14-pomegranate-and-alzheimers.
 4. J. Hora, E.R. Maydew, E.P. Lansky, C. Dwivedi, 2003, Chemopreventive Effects of Pomegranate Seed Oil on Skin Tumor Development in CD1 Mice, JOURNAL OF MEDICINAL FOOD, J Med Food 6 (3) , 157–161.
 5. Mizrahi, Bsc, Y. Friedman-Levi, PhD, L. Larush, PhD, K. Frid, Bsc, O. Binyamin, MSc, D. Dori, MD, N. Fainstein, PhD, H. Ovadia, PhD, T. Ben-Hur, Md, PhD, S. Magdassi, PhD, R. Gabizon, PhD, 2014, Pomegranate seed oil nanoemulsions for the prevention and treatment of neurodegenerative diseases: the case of genetic CJD, Nanomedicine: Nanotechnology, Biology, and Medicine 10, 1353–1363.
 6. M. Ali, S.K. Yeap, W.Y. Ho, B.K. Beh, S.W. Tan, S.G. Tan, 2012, The Promising Future of Chia, Salvia hispanica L., Journal of Biomedicine and Biotechnology, Volume 2012, Article ID 171956, 9 pages.
 7. K. Jeong, Ph.D., H.J. Park, Ph.D., B.D. Park, Ph.D. , I.H. Kim, M.D, 2010, Effectiveness of Topical Chia Seed Oil on Pruritus of End-stage Renal Disease (ESRD) Patients and Healthy Volunteers,
 • Ann Dermatol. 2010 May;22(2):143-148.
 1. K. Jayaprakasha, B.S. Jena, P.S. Negi, K.K. Sakariah, 2002, Evaluation of Antioxidant Activities and Antimutagenicity of Turmeric Oil: A Byproduct from Curcumin Production. Z. Naturforsch. 57c, 828Ð835.
 2. Singh, B. Sankar, S. Rajesh ,K. Sahoo, E. Subudhi, S. Nayak, 2011, Chemical Composition of Turmeric Oil (Curcuma longa L. cv. Roma) and its Antimicrobial Activity against Eye Infecting Pathogens, Journal of Essential Oil Research, 23:6, 11-18.
 3. D. Das, A. Balan, K.T. Sreelatha, 2010, Comparative Study of the Efficacy of Curcumin and Turmeric Oil as Chemopreventive Agents in Oral Submucous Fibrosis; A Clinical and Histopathological Evaluation, Journal of Indian Academy of Oral Medicine and Radiology, Volume 22, Number 2,  pp. 88-92(5).
 4. Thitiya Mangprayool, Sajeera Kupittayanant, Nuannoi Chudapongse , 2013, Participation of citral in the bronchodilatory effect of ginger oil and possible mechanism of action, Fitoterapia 89 (2013) 68–73.
 5. SASIDHARAN, N. MENON, 2010, COMPARATIVE CHEMICAL COMPOSITION AND ANTIMICROBIAL ACTIVITY FRESH & DRY GINGER OILS (ZINGIBER OFFICINALE ROSCOE), Int J Curr Pharm Res, Vol 2, Issue 4, 40­43.
 6. A.N. Melo, R. Grespan, J.P. Fonseca, T.O. Farinha, E.L. Silva, A.L. Romero, C.A. Bersani-Amado, R.K.N. Cuman, 2011, Inhibitory effects of ginger (Zingiber officinale Roscoe) essential oil on leukocyte migration in vivo and in vitro, Journal of Natural Medicines, 2011, Volume 65, Number 1, Page 241.
 7. Kottarapat, B.L Vijayasteltar, V. Ramanath , K. Ramadasan, 2014, Antimutagenic Potential and Modulation ofCarcinogen-Metabolizing Enzymes by GingerEssential Oil, Phytother. Res. 28: 849–855.

 

11 תגובות

 1. המלצתי החמה לחיזוק המערכת החיסונית לפני ניתוחים ואחרי ניתוחים במיוחד.

  • וביכלל לשמירה על המערכת החיסונית תקינה וכטיפול מונע!!!

 2. סמי בר לוי 0542279949 במשך שנתיים לא הצלחתי להעלות את מדד החמצן בדם לירוק, לאחר חודש ימים אני משתמש בבקבוקון של חמשת השמנים הצלחתי ובבדיקה נוספת המדד עלה לירוק לדעתי התוצאה באה בקשר ישיר לחמשת השמנים.

 3. שמי צחי רייך 0526831041 בשלוש מדדים חשובים רואים שיפור של 20% – 15% : המוליטיס, קולסטרול, טריגליצרידים.

 4. שמי דוד מנוחין 0584010350 משתמש בבקבוקון חמשת השמנים כחודשיים וממליץ מאוד למי שיש מעי רגיז כי לי זה עזר מאוד ואיזן את המעיים תודה רבה לכם על המוצר הנפלא evolution

 5. שלום שמי יצחק קטש 0505294194 כל בוקר איך שאני מתעורר אני לוקח 15 טיפות מחמשת השמנים התוסף הנהדר שלכם ואני מרגיש יותר חזק! תודה רבה

 6. סיון חילקה 0525002954 אני לוקח כל בוקר 15 טיפות מהפורמולה במשך שלשה חודשים והפסיקו לי הדלקות בדרכי השתן זה לא יאומן כי לא עזר לי כמעט כל מה שלקחתי לפני על בסיס טבעי

 7. צביקה מנדלביץ 0524581349 מוצר מהפכני לא פחות ולא יותר מרגיש יותר חזק וגם הרגשה יותר טובה

 8. שלום שמי רון כובשי 0505910374 ואני רוצה לומר מהיום שהתחלתי לקחת את התוסף אבולושן אני מרגיש יותר בריא וזה בא לידי ביטוי בבדיקות דם שנעשו לפני ואחרי 30 יום. ובנוסף 30% יותר אנרגטי וגם את פעולות המעיים הרבה יותר קל ,תודה רבה על התוסף הזה.

 9. קובי מנור 0507374977 לוקח 15 טיפות כל בוקר ומרגיש שינו לטובה במשך 14 יום, טעים מאוד ומומלץ

 10. עומר ליסקר 0586458918 תענוג לחך תענוג לנשמה בריאות לגוף!!! כל הכבוד על השילוב המדהים.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here