חיזוק מערכת החיסון

חיזוק מערכת החיסון על ידי חמשת השמנים לחיזוק כלל מערכתי.

חיזוק מערכת החיסון על ידי חמשת השמנים – על מנת להבין כיצד שמן "חמשת השמנים" מחזק את מערכת החיסון עלינו להבין קודם מהי בעצם מערכת החיסון, ולמה אנחנו מתכוונים כשאנחנו מנסים "לחזק אותה"?

תוסף תזונה טבעי
תוסף תזונה טבעי

תפקידה של מערכת החיסון, בין מערכות הגוף הוא להגן מפני גורמים זרים התוקפים את גופנו, ובה בעת לשמור על שלמות ובריאות הגוף, מולקולות שונות ותאי חיסון שונים עובדים בשיתוף פעולה כדי לשמור על הגוף, גם במצב רגיעה וגם בזמן מחלה.

ישנם תאים האחראים להתקפה, ותאים אחרים האחראים  לכניסה למצב של רגיעה, האיזון העדין הזה בין התקפה לסובלנות כלפי איברי גופנו או כלפי גורם זר הוא שמביא לחיסול מיידי של גורמי מחלות שונים, תוך פגיעה מינימלית בגופנו, במידה ואיזון זה מופר, ההרמוניה עלולה להישבר.

כאשר מערכת החיסון מוחלשת, היא אינה מסוגלת לגייס את זרועותיה השונות כך שילחמו בצורה מיטבית בגורם הפוגע.

הדבר עשוי להוביל לדלקות, סרטן, ולהדבקות מרובות ונשנות במחוללי מחלה שונים, כמו חיידקים ונגיפים, חולים מדוכאי חיסון או הסובלים מכשל חיסוני עלולים לחלות בזיהומים שונים, שנוצרים מגורמי מחלה שבמצב נורמלי לא מזיקים, או בזיהומים שאדם בריא מתגבר עליהם ללא קושי רב, ומה קורה אם האיזון מופר לכיוון השני ומערכת החיסון "מתחזקת" יתר על המידה? הדבר נקרא מחלה אוטואימונית או דלקת כרונית.

כאמור, מערכת החיסון צריכה לדעת מתי לתקוף ומתי להפסיק.

אם אין לה את המנגנון המסמן לה לעצור היא תמשיך לתקוף, גם אם מחולל המחלה כבר לא נמצא במערכת, או התא הסרטני הפוטנציאלי כבר סולק, היא תמשיך בשלה ותלחם במה שנשאר ובכך תזרע הרס בגוף שלנו.

חיזוק מערכת החיסון על ידי חמשת השמנים במקרים אחרים מערכת החיסון שלנו עשויה לזהות רקמה בריאה של הגוף בתור 'פולשת' ולתקוף אותה וכך לגרום למחלה אוטואימונית.

כמובן, אילו הם אינם מצבים רצויים ותקינים, והם עלולים לגרום לתסמינים קשים ואף למוות, חולים במחלות אוטואימוניות או בדלקות כרוניות מקבלים במקרים רבים תרופות מדכאות חיסון כדי לשלוט בתסמינים של המחלה ובהתקדמותה.

גם אלרגיה היא מקרה קלאסי של מערכת חיסון "חזקה" מדי.

אנשים בעלי אלרגיות נוטים לפתח תגובה חיסונית נגד חומרים בעלי פוטנציאל לפיתוח אלרגיה (או בשמם המקצועי 'אלרגנים') שאינם באמת מסוכנים, כמו למשל בוטנים וחומרי מזון אחרים, אבקנים או עקיצות דבורים, במקרים חמורים אלרגיה עלולה להסתיים בשוק אנפילקטי, תגובה קשה ומסכנת חיים.

אם כך, מערכת החיסון, שתפקידה בין היתר לשמור עלינו מהסביבה החיצונית, יכולה לצאת מכלל שליטה, חזק יותר הוא לא בהכרח טוב יותר, בנוגע למערכת החיסון מילת המפתח היא איזון, ישנם טיפולים שונים שמשחקים על אותו איזון דק.

לדוגמה, סוגי סרטן מסוימים משתקים את תאי החיסון כדי שהאחרונים לא יתקפו אותם, טיפול אימונותרפי עובד על ידי ניתוק הקשר, והגברת היכולת של תאי החיסון לתקוף את תאי הסרטן באופן ספציפי ולסלקם מהגוף.

בכתבה הזאת נתמקד במידע העדכני שברשותנו להסביר כיצד שמן "חמשת השמנים" מסוגל לחזק את המערכת החיסונית בדיוק בצורה המומלצת, על ידי חומרים פעילים שונים, הפועלים במישורים שונים לקדם את חוסן גופנו.

סגולות חמשת השמנים למערכת החיסון

חמשת השמנים תוסף תזונה טבעי
משמש כ "חיסון טבעי" תוסף תזונת על " חמשת השמנים" המפ, ג'ינג'ר, כורכומין, רימונים וצ'יה לחיזוק מדהים של מערכת החיסון!!!

חיזוק מערכת החיסון על ידי חמשת השמנים שמן "חמשת השמנים”, הוא בעצם תערובת של שמנים הכוללת חמישה סוגים של שמנים שמקורם בזרעים ושורשים, כאשר לכל אחד מהשורשים והזרעים תכונות ייחודיות ותכולת חומרים בעלי השפעות חיוביות על הגוף.

על פי התורה הארומתרפית, שילוב של שמנים שונים יוצרים פעילות המכסה את יעילותם של כל שמן בנפרד, כאשר עדויות של אנשים מציעות כי שילוב של הסוגים השונים אפילו מגבירים את השפעותיהם, התכונות המיוחדות של שמן זרעי ההמפ, מציגות השפעה על מניעה וחיסוניות של שלל מחלות ומצבים שיוצרים חולשה ותחלואה בגוף.

תערובת "חמשת השמנים" מספקת אסופה של השמנים שנמצאו על ידי המפתחים שלנו כמועילים ביותר לתחזוקה של חיסוניות הגוף ופוטנציאל לטיפול במחלות שונות.

השילוב בין השמנים מעצים את ההשפעות של כל אחד מהשמנים המרכיבים את התערובת, כלומר, כל שמן בתערובת יכול לגרום להגביר את ההשפעה של שאר שמנים והשילוב שלהם יחד מגביר את החיסוניות, כלומר מחזק את מערכת החיסון שלנו ומספק לנו מרכיבים חיוניים לחיזוק "החומה הביולוגית" המגנה על גופנו, בין השאר מפני נגיפים, אלרגנים ומזיקים שונים.

מרכיבי שמן "חמשת השמנים"

חיזוק מערכת החיסון על ידי חמשת השמנים שמן “חמשת השמנים" עשיר בויטמינים, מינרלים, חומצות ועוד, אשר ביחד משפיעים על סביבת התא, התא עצמו והגוף, באופן אשר מחזק את המערכת החיסונית. ניתן לפרק את הסגולות של “חמשת השמנים” לחיזוק המערכת החיסונית לפי החומרים המרכיבים את השמן, על מנת להבין את הדרך בה הוא יכול לספק הגנה חזקה לגופנו.

שמן חמשת השמנים מכיל שמנים המופקים מזרעי המפ, רימון וצ'יה ושורשי ג'ינג'ר וכורכום, המכילים סדרה מנצחת של חומצות שומן בלתי רוויות בעלות קשרי אומגה מסוג 3, 5, 6, 9 ו-11.

אשר ביחד מספקים סגולות רבות כגון : סיוע בספקטרום המולקולרי לתהליכים בריאים בגופנו, שיפור יכולת הקשב והריכוז, הגדלת פוטנציאל של רקמות שריר, מחזקים את העצמות, מגבירים את רמות האנרגיה בגוף, מחזקים את המערכת החיסונית ועוד.

בנוסף בכל בקבוק תמצאו כמויות מרשימות של מינרלים חיוניים כמו: נתרן, מגנזיום, ברזל, אבץ, אשלגן, סידן, מנגן ונחושת.

תזונה נכונה מונעת חסרים תזונתיים, אפילו חסרים קלים פוגמים בתפקוד מערכת החיסון, כאשר צריכה קבוע של “חמשת השמנים” תחזק את אותה מערכת ותמנף אותה לכיוון הפוטנציאל המרבי של הגנה לגופנו.

חיזוק מערכת החיסון על ידי חמשת השמנים – "שמן חמשת השמנים" מכיל מספר רב של מינרלים חיוניים לגופנו, על כמה וכמה בתקופת החורף הקשה.

אבץ – אבץ הוא מינרל, או יותר נכון: מולטי-מינרל, הוא קשור לפעילות של אנזימים רבים, לחילוף החומרים ברמת התא, אחראי על חוש הטעם והריח, על הורמוני הרבייה, אבל יותר מהכל – הוא קשור למערכת החיסון, אפילו חוסר קטן באבץ, שחיוני לייצור תאי דם לבנים, יכול להגביר את הסיכון להתקררות, לפי מחקר שנערך באוניברסיטת ייל (Yale), 30 מיליגרם של אבץ, ממש בתחילת ההתקררות יקצרו את משך המחלה בערך במחצית.

ברזל – ברזל הוא מינרל המחזק את גופנו בעיקר דרך הפעילות התאית שמקדם ובחיזוק מערכת הדם אשר נשענות בנקודות רבות על מינרל הברזל, מחקרים רבים מצביעים על כך שצריכת מינרל הברזל במהלך עונת החורף, מחזקת את עמידות הגוף לקראת החורף.

סידן – מחזק את עצמותנו ומעודד הפרשה של חומרים חיוניים למערכת החיסון שלנו מרקמות העצם השונות בגוף, בנוסף הסידן פועל כמתווך במערכת העצבים שלנו, עובדה אשר משפיע על מעבר אותות עצביים באופן חלק ויעיל.

נתרן – בדומה לסידן מחזק את היכולת של הולכה עצבית לאורך מערכת העצבים בגופנו ובאופן כללי משפר את המעבר של חומרים חיוניים בין הממברנות של התאים הרלוונטים בעת שהגוף מנסה להלחם בוירוס או בקטריה שתקפו את הגוף.

הסגולות

חיזוק מערכת החיסון על ידי חמשת השמנים – כעת נפנה לסקור את הסגולות של השמנים והחומרים הפעילים שבשמן "חמשת השמנים" ונראה כיצד החומרים ב"שמן חמשת השמנים" מחזקים את מערכת החיסון.

השילוב של סוגים שונים של שמנים מגבירה את יעילותו והשפעותיו של כל שמן בנפרד, התכונות המיוחדות של שמן זרעי ההמפ, משפיעות דרך מניעה של שלל מחלות ומצבים הגורמים חולשה ותחלואה בגוף.

תערובת "חמשת השמנים" מספקת אסופה של שמנים שנמצאו כמועילים ביותר לתחזוקה של המערכת החיסונית בגופנו, כמו שאמרנו השילוב בין השמנים מעצים את ההשפעות של כל אחד מהמרכיבים בתערובת, וביחד מתחזקת המערכת החיסונית של הגוף.

חמשת השמנים להפרעת קשב וריכוז
משמש כ "חיסון טבעי" תוסף תזונת על " חמשת השמנים" המפ, ג'ינג'ר, כורכומין, רימונים וצ'יה לחיזוק מדהים של מערכת החיסון!!!

1) מעשיר את סביבת התא המינרלים חיוניים – “חמשת השמנים" מספקת מגוון מינרלים חיוניים אשר מאפשרים לסביבת התאים הלוקחים חלק במערכת החיסונית, לפעול באופן אופטימלי, במיוחד בפעולות של הפרשי מתח חשמלי בין ממברנות התא.

2) מספק מצבור של חומרי בניין – “חמשת השמנים" מכיל חומרים פעילים, מינרלים, אומגות ועוד אשר מעשירים את מערכת החיסון בחומר שהמערכת מסוגלת לפרק לצרכיה השונים.

3) שיפור תנועת חלקיקים בגוף – “חמשת השמנים" פועל בצורה רב מערכתית אשר בין השאר משפרת את התנועה של חומרים מזינים, מולקולות ואפילו חומצות אמינו חיוניות אשר משפרים את זמן התנועה של תאי  דם לבנים, אדומים ושל חמצן המשמש את מערכת ההובלה בגופנו.

4) מחזק את המערכת האנדוקרינית – “חמשת השמנים" משפר את הפעולה של מערכת ההפרשה בגוף האחראית לסילוק רעלים מהגוף. הויטמינים וחלק מהחומרים הפעילים ב"חמשת השמנים", משפרים את הפעולות של איברים ומערכות שונות בגוף, כמו למשל של הכליות וכך משפרים את יכולת סילוק הרעלים מגופנו.

5) חיזוק ההגנה של הגוף כנגד סרטן – “חמשת השמנים" עשיר בחומרים פעילים אשר משפרים ומחזקים את המערכת החיסונית שלנו וכך משפרים את סיכויינו כנגד התחלואות של מחלות הסרטן. בזכות הויטמינים, מינרלים ושאר חומרים פעילים ב"חמשת השמנים", תוסף תזונת על שלנו מספק מספר אבני בניין חיוניות לחומה של גופנו.

6) חיזוק העמידות כנגד דלקות – “חמשת השמנים" מחזק את המערכת החיסונית ומכיל חומרים פעילים אשר פועלים במספר מישורים לשיפור העמידות של המערכת החיסונית כנגד דלקות שונות. חומרים כמו למשל כורכומין, הוכחו כמשפרים את מעבר המידע החשמלי בין תאים בגוף באופן שמשפר את המעבר של אותות חשמליים אשר מפעילים אתרים שונים במערכת החיסונית.

7) מחזק את יכולת ההרג של נגיפים – “חמשת השמנים" מכיל שמנים אשר הוכחו כמשפרים את ספירת תאי  הדם המגנים על גופנו על ידי מציאה והריגה של נגיפים שונים אשר חודרים לגופנו, מנגיפים לסרטן מערכת החיסון שלנו ביחד עם "חמשת השמנים" היא מכונת הרג משומנת לפולשים לא רצויים.

מקורות

-http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/30618031

-http://www.leumit.co.il/UploadedFiles/03_2014/%D7%9E%D7%A2%D7%A8%D7%9B%D7%AA%20%D7%97%D7%99%D7%A1%D7%95%D7%A0%D7%99%D7%AA.pdf

-http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/31835699

-http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/32204518

-http://www.tasmc.org.il/Be-Well/InterestAreas/nutrition/Pages/N1H1_diet.aspx

-http://www.clalitmashlima.co.il/%D7%A8%D7%A4%D7%95%D7%90%D7%94-%D7%9E%D7%95%D7%A0%D7%A2%D7%AA/

-http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/32142683

-http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/31140036

-http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/31987852

-http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25744682

חיזוק מערכת החיסון על ידי חמשת השמנים

שמן קנאביס

Facebook
Twitter
ייעוץ והדרכה לחולים

עוד באותו נושא

חמשת השמנים לטיפול משלים בברונכיטיס ודלקת ריאות
רפואה טבעית

קורס תמציות

סדנא לריפוי עצמי והכנת תמציות צמחים קורס תמציות –  סדנא לריפוי עצמי ולתהליך מיצוי צמחים.

קרא עוד »

כתיבת תגובה

תוסף חמשת השמנים
תוסף חמשת השמנים
ארכיונים
תוסף חמשת השמנים
תוסף חמשת השמנים