חיזוק המערכת החיסונית – עשה זאת בעצמך

ייעוץ והדרכה לחולים

חיזוק המערכת החיסונית – עשה זאת בעצמך

חיזוק המערכת החיסונית – מערכת חיסונית נשמע כמו מונח רפואי כבד, שהשמירה עליו היא מורכבת, מסובכת ואולי תלויה רק בעצות חכמות מהרופא.

האמת היא? שיש ביכולתו של כל אחד מאיתנו לבצע מספר כללים פשוטים שישפרו את המערך החיסוני בגופנו, ואם לא יועיל לא יזיק, אין זה סוד שעולם הרפואה עדיין עוסק בשאלות מהותיות לגבי המערכת המורכבת הזו שבגופנו, על תבונתה הפלאית על אף ואולי בשל היותה פעילה בגופנו באופן כמעט בלתי רצוני לחלוטין, לכן גם לרופא היום אין תשובות ופתרונות נכונים במאה אחוז.

שיטות טיפול תודעתיות

חיזוק המערכת החיסונית – תורת הnlp  ושיטות טיפול תודעתיות שונות ונפוצות מחדדות את הנקודה כי עלינו להיות קשובים לגופנו, בין אם ניתן לכנות זאת אינטואיציה או הניצוץ האלוקי שבתוכנו, כמו אמא שמכירה את ילדיה הכי טוב, כך גם אנו מכירים הכי טוב את גופנו.

חשוב להיוועץ ולפעול לפי הנחיות של אנשי מקצוע מיומנים ובקיאים, ואולי לקבל יותר מחוות דעת אחת על כל עניין ועניין, אך ההכרה וההחלטה מהי הדרך הנכונה ביותר עבורנו לבריאות איתנה ומהם שילובי אורח החיים האופטימליים עבורנו – את זה רק אנחנו עצמנו יודעים.

חיזוק המערכת החיסונית – בהתבסס על מחקרים לגבי יתרונות בריאותיים של צמחים, פירות וירקות, ועל השוואה בין אורח חיים פעיל לסביל ובין החיים תחת לחץ לעומת החיים תחת מדיטציה, בואו נאמר שישנן מספר עצות מושכלות שיסייעו לנו בחיזוק המערכת החיסונית שלנו בעצמנו, ולא חייבים לצאת מהבית בשביל זה.

עצה ראשונה: לישון מספיק שעות ביום.

חיזוק המערכת החיסונית – נשמע נחמד מאוד לרובנו, מנוחה היא דבר חשוב, אך יש פה הרבה מעבר לזה.

כולנו מכירים את המלטונין כ"חומר השינה", מה שיסייע לנו בכמות מספקת לישון גם כשמוחנו טרוד בשאלות קשות או בנושאים מטרידים, האמת היא שהמלטונין, פרט לרוגע שהוא מעניק לנו כי בשעת השינה לא דואגים…

הוא אף לוחם המשתתף באופן פעיל במלחמה בזיהומים ובמחוללי מחלה (פתוגנים) הפולשים לגוף, בעיקר כי הוא מסייע לשמירה על רמות הורמונים תקינות בגוף ועל לחץ דם תקין ומאוזן, המלטונין מיוצר בבעלי חיים, בחיידקים ואף בצמחים.

אצלנו בני האדם המלטונין מופרש באזור ההיפותלמוס במוח, מבלוטה המכונה "בלוטת האיצטרובל", כמות המלטונין המופרש תלויה בדרך כלל בכמות האור אליה אנו נחשפים בשעות השונות של היום. לכן, הלילה הוא הזמן שבו מופרש הכי הרבה מלטונין, בשעות היום המוארות מופרש יותר קורטיזול וכמות המלטונין המופרש מופחתת.

עצה שניה: לחיות ברוגע מקסימלי, ככל שניתן.

חיזוק המערכת החיסונית – מחקרים הוכיחו אולי עדיין לא חד משמעית כי תאי מח הנוירונים שידועים כי אינם מתחדשים ומספרם הולך ויורד במהלך החיים ובעיקר בגילאי הזיקנה, כן! יכולים להתחדש ברמה מסוימת על ידי תרגילי מדיטציה!

מדיטציה הינה פעילות מרגיעה שניתן לקיים באופנים שונים והיא משפיעה לא רק על תאי המוח אלא אף ישנן הוכחות כי היא מחזקת את המערכת החיסונית, כמו כן ידועה השפעה גדולה לטובה על כלל מערכות גופנו לשימוש בתרגילי nlp  ותרגילי דמיון מודרך בכללם, שבהם אנו משתמשים בדיבור ישיר אל גופנו (לא יותר מוזר ולא פחות יעיל מהדיבור המקובל היום לצמחים!) ובדמיון פעולות המתרחשות בגופנו המחזקות את המערכת החיסונית ואת האיברים השונים.

בספר של לואיז היי "אתה יכול לרפא את חייך" היא מצרפת נספח עם מנטרות מתאימות כמעט לכל מחלה ולכל מכאוב, מנטרות שבאמצעותם היא ריפאה לטענתה אנשים רבים לאורך חייה (נפטרה בשיבה טובה בגיל מאוד מבוגר ועם שלום ושלמות עצמית!).

עצה שלישית: פירות, ירקות וצמחי מרפא.

חיזוק המערכת החיסונית – צמחי מרפא ניתן לצרוך הן מן החי והן באופן מרוכז יותר בתוספי תזונה.

ההשפעה של רמות מאוזנות של ויטמינים ומינרלים על גופנו היא קריטית וללא ספק מהווה גורם מכריע בתפקוד תקין של המערכת החיסונית, היום ידוע מעבר לכל ספק כי למרכיבים פשוטים הנימצאים במזון שאנו צורכים, כגון: כורכומין בכורכום וויטמין C  בפירות הדר ובמזונות רבים אחרים, יש השפעה קריטית על מערכת החיסון.

המרכיבים הללו ונוספים הם בדרך כלל אנטי אוקסידנטים (נוגדי חמצון) חזקים המסייעים במניעת הצטברות רעלים בגופנו ובפינויים, במלחמה בדלקות ובנגעים ממאירים וסרטניים ואפילו בהאטת תהליך ההזדקנות שלנו שמושפע לא מעט מהרעלים והממחוללי המחלות שפולשים לגופנו.

עצה רביעית: השמחה!

חיזוק המערכת החיסונית – לא בכדי ליצנות רפואית הפכה בעיקר בשנים האחרונות לשם דבר ולמוכחת בסיוע לריפוי מחלות באמצעות השמחה.

גם יוגה צחוק וסדנאות צחוק בכלל ידועים כמחזקים את המערכת החיסונית באופן לא מבוטל, רובנו לא יודעים, אך מהיותנו תינוקות חייכנו באופן לא רצוני אולי מספר פעמים עצום וכך לאורך כל הינקות והילדות.

הסיבה למעין רפלקס החיוך הזה היא כניראה חכמה מאוד: בצידי הפה ישנן בלוטות הקשורות לחיזוק המערכת החיסונית ובשעה שאנו מחייכים אנו מפעילים אותן, קל פשוט ומחייה! עוד משחר ההיסטוריה טענו חכמי התורה היהודית ובעיקר החסידות כי לשמחה יש "כח לשבר את החומות", בחסידות יש מונח הנקרא "עשרה מיני דופק" שהוא מעין כח המתפשט בגוף החי כאשר האדם שמח וכח זה מונע ממחלות להיתפס ולהתפתח בגוף! שווה חיוך.

עצה חמישית: נפש בריאה בגוף בריא.

חיזוק המערכת החיסונית – כושר גופני מתון, של אפילו כרבע שעה בכל יום, עושה פלאים לגוף: מסדיר מערכת לב ריאה, שומר על לחץ דם ורמות סוכר מאוזנות, מפריש חומרים בריאים המרגיעים את הגוף ומורידים סטרס ואף מעלים את רף השמחה ומרחיקים כעס ודאגות, בין החומרים הטובים המופרשים בעת פעילות ספורטיבית: אדרנלין, דופמין, קורטיזול, הורמון ביטא אנדורפין וסרוטונין. כל אלה ידועים בתפקידם הקריטי לבריאות הגוף והנפש שלנו.

שמן קנאביס

חיזוק המערכת החיסונית

Facebook
Twitter
ייעוץ והדרכה לחולים

עוד באותו נושא

חמשת השמנים לטיפול משלים בברונכיטיס ודלקת ריאות
רפואה טבעית

קורס תמציות

תמצית החיים – סדנא לריפוי עצמי והכנת תמציות צמחים קורס תמציות סדנא לריפוי עצמי ולתהליך

קרא עוד »

כתיבת תגובה

חמשת השמנים תוסף תזונה טבעי
חמשת השמנים תוסף תזונה טבעי
ארכיונים
חמשת השמנים תוסף תזונה טבעי
חמשת השמנים תוסף תזונה טבעי