האנטומיה של הקנאביס

ייעוץ והדרכה לחולים
האנטומיה של הקנאביס
האנטומיה של הקנאביס

האנטומיה של הקנאביס

האנטומיה של הקנאביס כאשר מתבוננים בפרח קנאביס,מבחינים במבנה מורכב של חלקים שונים השלובים זה בזה-עלי קטנים ועדינים בצבע ירוק חזק,עלים ארוכים יותר בצבע ירוק כהה,שערות דקיקות בגווני כתום-אדום,וקריסטלים שקופים לבנים קטנטנים על גבי העלים. אך מה הם החלקים השונים האלה ומה התכלית אותה הם משרתים עבור הצמח ?  מדריך קצר זה לאנטומיית הקנאביס נועד לתת היכרות עם מבנה וחלקי הצמח.
האנטומיה של הקנאביס לצמחי קנאביס גבעולים ודקים עם עלים כהים ואיקוניים, לזני אינדיקה עלים רחבים ולסאטיבה עלים דקים .

צמחים זכריים ונקביים -מה ההבדל? צמחי הקנאביס יכולים להיות זכרים,נקבות,או שניהם-המפרודיטים. תפרחת הנקבות היא זו שמכילה כמויות גדולות של THC ו CBD ואותם צורכים בעישון או אידוי,או מפיקים מהם תמציות שונות לדוגמה שמן קנאביס. התפרחת הזכרית היא למעשה שקיקי אבקנים,שמטרתה להפרות את צמחי הנקבה.
האנטומיה של הקנאביס הצמח יתחיל לחשוף את מינו בערך בגיל שישה שבועות,עם הופעת אברי המין בקרבת מוקדי ההתפצלות של הענפים. המבנה המוקדם של הפריחה הנקבית דמוי טיפה ממנו צומחות שיערות בהירות וארוכות. מבנה זה או גביע,הוא לב הפריחה הנקבית. הגביע מכוסה ביונקות,עליהן נדון בהמשך. השערות הבהירות calyx יקבלו בהמשך חיי הצמח גוון כתום-אדום. מטרתן היא ללכוד את האבקנים שמשוחררים מהצמחים הזכריים, והן מהוות את האינדיקציה הראשונה למין הצמח שכן אין מבנה דומה להן בפריחה הזכרית שמכילה רק את שקיקי האבקנים. אם הנקבות יופרו על ידי הזכרים הן ייצרו זרעים המכילים מידע גנטי כשל הצמח ומבטיחים את המשכיותו בטבע, אך כאשר הצמח מטופח למטרות שימוש רגילות-עישון והפקת תמציות בעיקר-הזרעים מהווים נפח ומשקל מיותר מהקציר,ויצירתם גוזלת מהנקבה אנרגיה שיכלה לשמש לה לגדילה ולפריחה. לכן מגדלים דואגים להפריד בין הזכרים לנקבות ברגע שניתן להבדיל ביניהם,או רוכשים מראש זרעים נקביים .

הפקת הקנבינואידים בצמח מתחילה בשלב הפריחה,ולא תמיד יש קשר ישר בין כמות היונקות על הפרח לריכוזי הקנבינואידים בו.כמו כן נמצא שפרט לגנטיקת הצמח,גם תנאים סביבתיים כמו ספקטרום האור אליו הצמח נחשף,משפיע על כמות היונקות. היונקות עוברות מחזור חיים הקשור למחזור החיים של הצמח-בשיא חייהן הן לבנבנות שקופות ולאחר מכן מתחילות לקבל גוון עכור. לכן משתמשים בגוונם כאינדיקציה לזמן הנכון לקציר.

האנטומיה של הקנאביס  – צמח הקנאביס

Facebook
Twitter
ייעוץ והדרכה לחולים

עוד באותו נושא

הקסהידרוקנבינול HHC
CBD

הקסהידרוקנבינול HHC

הקסהידרוקנבינול HHC הקסהידרוקנבינול HHC- קניבואיד חדש שהצטרף לאחרונה לרשימת הקניבואידים החיוניים בצמח הקנאביס. צמח הקנאביס

קרא עוד »

כתיבת תגובה

חמשת השמנים תוסף תזונה טבעי
חמשת השמנים תוסף תזונה טבעי
ארכיונים
חמשת השמנים תוסף תזונה טבעי
חמשת השמנים תוסף תזונה טבעי