אהבה עצמית – ריפוי על ידי אהבה עצמית

אהבה עצמית

ריפוי על ידי אהבה עצמית

אהבה עצמית "מי ייתן ומנחה זו תסייע לך לגלות את המקום בקרבך, שבו אתה מכיר בערכך העצמי, את החלק בך אשר כולו אהבה וקבלה עצמית", במילים מרגשות ומברכות אלה פותח ספרה של לואיז היי "אתה יכול לרפא את חייך."

אהבה עצמית
אהבה עצמית

לואיז היי מוכרת כאחת מפורצות הדרך החלוצות הגדולות בתחום המודעות של העידן החדש, אם לא הגדולה ביותר. בחייה עברה היי מהמורות דרך לא פשוטות,
ביניהן: התעללויות נפשיות ופיזיות, אונס וחוסר אהבה עצמית קיצונית, בהמשך ככל הנראה בהשפעת כל מה שעברה היא חלתה במחלת הסרטן.

היי, שלמדה ולימדה את עיקרי המודעות אליהם נחשפה רק החל משנות הארבעים שלה, הצליחה לרפא את עצמה ממחלת הסרטן בכוחות עצמה, ללא טיפול רפואי מסורתי בכוח האהבה העצמית בלבד!

ידע עצום בנבכי הנפש, פתיחות, רגישות וכנות ניכרים בדבריה של היי ובאמונותיה והיא מספקת דרכים מעשיות להתמודד עם כל מהמורות החיים ולרפא אף מחלות שהרפואה המסורתית חסרת אונים בהתמודדות מולן ומגדירה אותן "חשוכות מרפא".

אהבה עצמית – על פי אמונתה של היי פירוש המושג "חשוך מרפא" פירושו הוא כי מצב מסוים אינו ניתן לריפוי באמצעים חיצוניים וכי על האדם עצמו לצלול לתוך עצמו פנימה לנבכי הנפש, אל תת המודע, אל האוטומט שלו, בכדי למצוא את סוד הריפוי, הדרך לצלול היא רק על ידי קבלת הקיים ואהבת העצמי עם ובתוך כל הקיים הנוכחי.

לגבי מחלתה שלה, קובעת היי, שגם אם הייתה עוברת ניתוח להסרת הגידול הסרטני שהיה בה מבלי לטהר את הדפוסים הנפשיים שיצרו בתוכה את הסרטן, אזי לדבריה:" היו הרופאים ממשיכים לחתוך את לואיז, עד אשר לא הייתה עוד לואיז לחתוך".

היי מסבירה כי כל מחלה שחוזרת בשנית לאחר שכבר טופלה, אין זה מכיוון שלא "הוציאו הכל החוצה" או שלא "חיסלו" את כל הגידול, אלא זה מכיוון שהחולה לא עשה בעצמו שינויים מחשבתיים והדפוס הפנימי שלו שרחוק מאהבה עצמית, מייצר שוב ושוב את המחלה. זה לא ייפסק עד שלא יבוצע שינוי מחשבתי מהותי בדפוסים הפנימיים של החולה.

היי מגלה לנו כי אנו היוצרים של כל המחלות והכאבים בגופנו, אין בחוץ רק בפנים. אולם, כאשר נהיה מוכנים ללמוד כיצד לאהוב את עצמנו ונאהב את עצמנו באמת ובתמים, אזי הכל בחיינו יתפקד כהלכה וכל המחלות והתחלואים ואפילו ההשמנה ייעלמו מאליהם כלא היו! ללא תלות בשימוש בכח הרצון או בתרופות, אלא רק בכח האהבה העצמית.

אהבה עצמית – ניתן לומר שאהבה עצמית היא גולת הכותרת בהשקפת עולמה של היי, והיא מבחינתה מניעה את הסרט של חיינו. היי טוענת שכל אדם שלא עשה עבודה עצמית סובל משנאה עצמית ומרגשות אשמה וזה מחייב שינוי על מנת שנגיע להצלחה, לצמיחה ולריפוי.

על כולנו לשחרר את העבר ולסלוח לכולם וזהו חלק בלתי נפרד מהאישור העצמי ומהקבלה העצמית בהווה שהם המפתח לשינוי בחיים. מה פירוש אישור עצמי וקבלה עצמית? בראש ובראשונה פירושן העדר מוחלט של ביקורת! פנימית וחיצונית.

אהבה עצמית – היי מחדדת וחוזרת ומדגישה בספריה כי טינה וביקורת הם הדפוסים ההרסניים ביותר וכי סילוקן יפוגג מאליו את הסרטן, שהן הגורמות העיקריות להיווצרותו. כמרבית תורות המודעות בעידן החדש ובכלל, גם תורת האהבה העצמית של היי קוראת לנו לקחת אחריות מלאה על חיינו כי אנחנו יוצרים ומזמנים את כל מה שיש בהם.

אנו בוחרים את כל מחשבותינו, רגשות הם תוצר של מחשבות ומחשבות ניתנות לשינוי. ככל שהשנאה העצמית ורגשות האשמה יהיו גדולים יותר כך חיינו יתפקדו באופן פחות מוצלח ואנו נהיה חשופים יותר למחלות ולכאבים, ולהפך ככל שתגבר ותגדל האהבה העצמית כך נצליח יותר בכל התחומים בחיינו ונזכה לבריאות איתנה.

היי טוענת כי רוב האנשים חשים כי אינם טובים מספיק או אינם ראויים מספיק ורובם בעלי ביקורת עצמית חזקה. היא מסבירה בדוגמא מה אנו עושים לעצמנו בשעה של כעס עצמי: כאשר אנו גוערים בעצמנו ו"מלקים" את עצמנו, אנו בעצם מפנים את כל הכעס הזה כלפי החלק הילדי הפנימי המצוי בקרבנו, שכן יש בכל אחד מאתנו ילד פנימי שלא מגיע לו יחס כזה.

התנהגות כזו לדברי היי לא תוביל אותנו לשום תוצר חיובי בחיינו. רק אהבה עצמית תוביל אותנו להצלחה, והיא חייבת להימשך גם לאור שגיאות וטעויות שאנו עושים באופן נורמלי במהלך החיים.

אהבה עצמית – בספר נוסף ניפלא ואחר שכתבה: "הכח טמון בתוכך" מחדדת היי את תפקיד השגיאות בחיינו כקרש קפיצה! השגיאות הן מורות הדרך שלנו. אל לנו להעניש את עצמנו על השגיאות, שכן כפי שהוסבר זה לא יביא לנו תוצר רצוי, אלא להשתמש בשגיאה כצעד מחכים להתפתחות וללמידה.

עלינו להיות טובים למוחנו! כך קובעת היי, לכן עלינו לחשוב רק מחשבות בונות ולא הורסות. לפיכך, עלינו להרשות לעצמנו לקבל טוב גם כשאנו חושבים שזה אינו מגיע לנו. היי מסבירה שכאשר אנו לא מאמינים בעצמנו ובטוב שבנו, אזי אנו בעצם מסרבים לקבל טוב בחיינו וזה מה שעוצר אותנו מלהצליח.

לדבריה, אם קיימות בתוכנו אמונות חזקות ש"לא מגיע לנו" אזי יש לנו בעיה ומחסום מלעשות ומלקבל מה שאנו רוצים. לפעמים אנשים חיצוניים אומרים לנו שמגיע לנו אך הילד הפנימי שבנו לא מאמין שהוא ראוי לטוב הזה ורק אהבה עצמית יכולה להפך ולמוסס את זה.

היי ממליצה על מספר טכניקות שיסייעו לנו להגיע לשלווה ולאהבה עצמית, כגון: מדיטציה, מנטרות וכתיבה של כל האמונות השליליות שלנו והיפוכן על הדף לחיוביות! עד אשר נפנים זאת, אמונות שליליות שאספנו במשך השנים שמחיות את עצמן על ידי מחשבות שליליות חוזרות יטופלו ויבוטלו רק על ידי שינון חוזר על עצמו של אמונות חיוביות סותרות. המוח הוא כמו שריר, כל החיים מאמנים אותנו לכעוס ולבקר את עצמנו בצורה שלילית, הרסנית וכואבת, כאשר נשכיל לאמן את עצמנו באופן מודע ורציף בשלווה ובאמונות חיוביות כך יגדל ויתחזק מוחנו באופן חיובי וננצח כל מחלה, ואף יותר מזה- נמנע לגמרי כאבים ומחלות.

בחלק האחרון של ספרה "אתה יכול לרפא את חייך" מצורף נספח של מנטרות לפיו כל מחלה עשויה להיות מטופלת ולהיעלם מן העולם על ידי טיפול עצמי בלבד או בשילוב עם הטיפול הרפואי על ידי שינון יום יומי של מנטרות חוזרות שהיי מציעה שם. היי מציינת את המקור לכל מחלה מבחינת האספקט האישי-הנפשי שהיא סבורה שיצר אותה, ומציינת בפירוט מהן המילים או המשפטים שיש לשנן על מנת לשבור את הדפוס האמוני-מחשבתי שהוביל בסופו של דבר ליצירת מחלה זו.

היי סללה בספריה ובהרצאותיה דרך לכל הצועדים על שביל הריפוי והעניקה לכולנו טכניקות יישומיות עם תוצאות מוכחות בשטח, ביניהן ריפויה שלה עצמה. דבריה של היי בספרה מסכמים את אמונתה ופועלה:" אין זה משנה מה הבעיה, הנושא העיקרי שבו יש להתמקד הוא אהבת העצמי, זהו מטה הקסמים הממיס את הבעיות".

שמן קנאביס

Facebook
Twitter
ייעוץ והדרכה לחולים

עוד באותו נושא

חמשת השמנים לטיפול משלים בברונכיטיס ודלקת ריאות
רפואה טבעית

קורס תמציות

סדנא לריפוי עצמי והכנת תמציות צמחים קורס תמציות –  סדנא לריפוי עצמי ולתהליך מיצוי צמחים.

קרא עוד »

כתיבת תגובה

תוסף חמשת השמנים
תוסף חמשת השמנים
ארכיונים
תוסף חמשת השמנים
תוסף חמשת השמנים