שמן רימונים כנגד סרטן

ייעוץ והדרכה לחולים

שמן רימונים כנגד סרטן

סגולותיו של שמן הרימון במניעת מחלות הסרטן

זרעי רימון|זרעי רימון
זרעי רימון|שמן זרעי רימון

שמן רימונים כנגד סרטן – בכתבה הזאת נביא בפניכם סקירה מרשימה של סגולותיו הרפואיות של שמן המופק מזרעי פרי הרימון כנגד מחלות הסרטן השונות, נשתדל להביא בפניכם כמה שיותר מידע איכותי על מחקרים ומסקנות שהתקבלו על ידי חוקרים ורופאים בנוגע לאותן סגולות מופלאות של שמן רימונים כנגד מחלת הסרטן משנת 2016 ועד היום, סקירה שתתמקד במחקרים מדעיים שהוכרו על ידי לפחות ארגון בריאות בעל מוניטין בינלאומי אחד.

שמן רימונים כנגד סרטן – פרי הרימון הידוע בשמו המדעי כ Punica granatum, מקורו באזורים של פרס ודרום אסיה, אם כי כיום הוא גדל באופן נרחב במדינות חמות ומדינות טרופיות רבות. שמן זרעי רימון הינו חומר טבעי, המכיל ריכוז גבוה של חומצה שומנית בלתי רוויה מסוג אומגה 5 או בשמה המדעי חומצה פוניצית (Punicic Acid) הנחשבת לנוגד חמצון מהחזקים בטבע. לחומצה זו מיוחסות בין היתר גם תכונות אנטי סרטניות.
שמן רימונים כנגד סרטן – נוגדי החמצון ידועים ביכולתם להגן מפני הרס של תאי הגוף והמוח – תהליך הפוגם בבריאותנו. לרוב, נוגדי החמצון שאנו צורכים מהמזון או בתוספים, אינם מכילים את הכמות הנדרשת של החומרים הפעילים בשמן הרימון כגון אומגה 5, אם בשל פירוקם במערכת העיכול או בשל מינון נמוך מדי וכך ממקם את שמן זרעי הרימון כתוסף תזונתי חשוב לבריאותינו ולמלחמה של גופנו בסרטן.

שמן רימונים כנגד סרטן – סרטן היא מחלה המאופיינת בריבוי מהיר מאוד של תאים, שהגוף איבד את השליטה על קצב החלוקה שלהם. למעשה, אין מדובר במחלה אחת, אלא בשורה ארוכה של מחלות שיש להן בסופו של דבר מאפיין אחד מרכזי – אותה חלוקה בלתי מבוקרת של תאים. הגידול הסרטני אינו רק סימפטום, אבל הוא גם לא בדיוק הגורם למחלה. הגידול הוא התופעה שאנו רואים, תוצאה של שינויים גנטיים המתחוללים בתאי הגוף.
הסיווג המקובל של סוגי הסרטן נעשה לפי האיבר או הרקמה שהם תוקפים ולכן כשאנו אומרים סרטן השד אנו מתכוונים לסרטן אשר תקף את השדיים וכן הלאה.

שמן רימונים כנגד סרטן – כעת נפנה לסקור חלק מהמסקנות של מחקרים מדעיים שביקשו לשאול מה הם סגולותיו של שמן הרימונים כנד מחלות הסרטן והתפרסמו משנת 2016 והלך. נתחיל בלדבר על מחקר כללי שהתפרסם בשנת 2016, במהלך המחקר נתנו לנסיינים אנושיים החולים במחלות סרטן שונות שמן רימונים והחוקרים בחנו את ההשפעה לאחר זמן. מלבד במקרה של סרטן השחלות החוקרים נדהמו לראות שלשמן המופק מזרעי הרימונים יש סגולות נפלאות נגד מחלות הסרטן, החוקרים גילו שמינונים נמוכים של שמן רימונים מפעילים אפקטים נוגדי גידולים, רבי עוצמה ,על תאים סרטניים שונים בגוף. גם במקרה של סרטן השחלות הוסיפו החוקרים שיש לבדוק את השפעת שמן הרימונים על סרטן השחלות במחקרים עתידיים על מנת להבין יותר לעומק את השפעותיו על סוג זה של מחלת הסרטן.
מחקרים נוספים ניגשים אל מחלות סרטן באופן פרטני למשל במקרה של סרטן פרוסטאטה או סרטן השד.
שמן רימונים כנגד סרטן – מאז שנת 2016 נעשו מספר רב של מחקרים בנוגע לסגולותיו של שמן זרעי הרימון כנגד מחלות הסרטן וכעת נעבור לסקור את סוגי מחלות הסרטן השונות והאופן שהן יכולות ליהנות מהסגולות של שמן זרעי הרימון. לכתיבת כתבה זו סקרנו כ 15 מאמרים שהתפרסמו בחלון הזמן של השנתיים וחצי האחרונות, על מנת להביא לכם את המידע העדכני ביותר בנוגע לסגולותיו של שמן זרעי הרימון כנגד הסרטן.

שמן רימונים כנגד סרטן – סרטן פרוסטאטה\ ערמונית- סרטן הערמונית הוא סרטן שמאובחן אצל גברים, בלוטת הערמונית היא חלק ממערכת הרבייה הגברית. הבלוטה הזאת מקיפה את השופכה ומייצרת כמה מהמרכיבים של הזרע. כשאדם מזדקן, הערמונית לפעמים מתרחבת במצב שנקרא hyperplasia ערמונית שפירה, או BPH, מצב לא סרטני. סרטן הערמונית, שכיח אצל גברים מבוגרים, גורם גם להגדלת מספר אזורים של הערמונית. לשמן רימונים יש תכונות מרפא טבעיות שעשויות למנוע או להאט את הגדלת הערמונית.

שמן רימונים כנגד סרטן – מחקר שהתפרסם השנה (2018) על ידי מכון מחקר לרפואה סינית בהונג קונג מצא ששמן רימונים הינו מכיל תכונות אנטי רעלניות שמותאמות מצוין עבור טיפול בסרטן הערמונית. צוות המחקר גילה ששמן זרעי הרימונים גורם למוות תאים בתאים סרטנים הנמצאים ברקמה התאית החיצונית והפנימית באזור הרקטום וסוף מערכת העיכול. מסקנות המחקר התפרסמו במספר מגזינים והוכר על ידי ארגון הבריאות של סין והונג קונג.

סרטן הוושט סוג זה של מחלת הסרטן אשר תוקף את קורבנותיו באזור חלל הפה ומוביל לגידול של תאים סרטניים בעיקר בשכבה הפנימית של חלל הפה. לסרטן הוושט יש חלוקה גיאוגרפית מגוונת יותר ושכיחות נפוצה יותר מכל סרטן אחר נפוץ. שיעור השכיחות שלה הולך וגדל במדינות רבות, בעיקר בקרב גברים. סרטן הוושט נמצא כקשורה בצריכת אלכוהול וטבק, במיוחד בשילוב, ובעשור האחרון תפקיד התזונה והדיאטה באטיולוגיה של מחלה זו משכה תשומת לב עולמית, עיקר תשומת הלב הזאת הלכה אל מזונות כמו פרי הרימון ולשמן המופק מזרעיו.
מחקר שהתפרסם בתחילת 2017 מצא ששמן זרעי הרימון מעודד פעילות אנזימטית שמוכרת למדע כבריאה לרמות הפנימיות של הוושט ועוזרת להם להתגונן בפני תחילת התפתחות של גידולים סרטניים בשכבת הרקמות הפנימית של הוושט שלנו.

סרטן השד מחקרים רבית נעשו בניסיון למצוא מזור עבור הסוג הזה של מחלת הסרטן אשר תוקף בעיקר נשים. שמן מזרעי רימונים ותמציות רימונים הוכיחו כי הם מעכבים את התפשטות תאי סרטן השד ואת הפלישה של התאים לאזורים נוספים בגוף ומקדמים מוות של התא הסרטני, כמו גם מניעת היווצרות גידולים בחזה בעכברים ששימשו למחקר.
נשים לאחר גיל המעבר עם סרטן השד וצריכה גבוהה של אנטרולקטון (שנמצאו בזרעי רימון) נמצאו עם פחות סיכון למות מסרטן השד שלהן מאשר אלו עם צריכת נמוכה. אנטרולקטון נמצא על ידי מחקרים בעל הסגולה המופלאה להגביר את הרגישות של תאי סרטן השד לקרינה, ובכך לשפר את ההשפעות הטיפוליות של הקרנות.
בנוסף לכך שמן רימונים הוכח כמסוגל לעכב תהליכים גרורתיים בתאי סרטן השד.

סרטן השחלות בסרטן השחלות, שהוא שם למספר סוגי סרטן המתפתחים ברקמת השחלה אצל האישה, אותם נהוג לחלק לשלוש קבוצות. הגדולה ביותר בין הקבוצות, מעל ל-90% מהמקרים מוגדרת כסרטן מסוג אפיתליאלי (שמקורו בשכבת האפיתל המצפה את השחלה) ובה המחקרים שסקרנו בחרו להתמקד. היא נגרמת מזיהום, פציעה או פגיעה של שכבת האפיתל בשחלות ופעמים רבות בגלל זיהומים של בקטריות על אותה שכבה. מחקר שהתפרסם בספטמבר שנת 2017 מצא ששמן הרימון כשנבלע ומתפזר במערכות גופנו מצוין בלהרוג בקטריות ובמיוחד אלו שאחראיות להתפתחויות של תאים סרטנים באזורים שונים בגוף. בשל המעטפת של הבקטריות מהסוג שגורם לסרטן השחלות שמן הרימון נמצא כמתאים מאוד לחדירה של ההגנות הביולוגיות של הבקטריה וחיסולה.

סרטן תירואיד – נחשב לסוג הסרטן הנפוץ והקטלני ביותר מבין סוגי הסרטן התוקפות איברים השייכים למערכת הלימפה בגופנו. מחקר שהתפרסם בחודש יולי (2018) גילה ופרסם ששמן זרעי רימונים נמצא יעיל במיוחד בניסוי שנערך על עכברי מעבדה לריפוי סרטן מסוג זה. צוות המחקר גילה "דרך פעולה" הורמונאלית בגופם של העכברים שעזרה, באמצעות חלבונים לגוף העכברים לזהות ולהרוג תאים סרטניים בתירואיד שלהם ובמערכת הלימפה בכללה.

סרטן ריאות סרטן הריאות הוא בעצם הצמיחה הבלתי מבוקרת של תאים לא נורמאליים באחת או בשתי הריאות.  סרטן הריאות הורג 1.3 מיליון אנשים מדי שנה, יותר מכל סרטן אחר. סרטן הריאות הינו  כרגע הגורם המוביל למוות  אצל גברים ונשים כאחד, הוא הורג יותר נשים מאשר סרטן השד.

לסיכום הסקירה נוסיף מחקר כללי שהתפרסם השנה (2018) וסקר באופן כללי את סגולותיו של שמן זרעי הרימון על מחלת הסרטן על סוגיה הרבים וקבע, ששמן הרימון בעל תכונות נוגדות חמצון, נוגדות דלקת, אנטי-אנגיוגניות, אנטי פולשניות ואנטי גרורות, ומעורר מוות של התא\אפופטוזיס. הוא גם מבטל את המסלולים השונים של איתותים כגון NF-κB, PI3K / AKT / mTOR ו- Wnt, ומוריד את ביטוים של גנים האחראים להתפתחות סרטן, כגון גנים אנטי-אפופטוטיים, MMPs, VEGF, c -מט, cyclins, Cdks, וציטוקינים דלקתיים. לכן, הכללת הפרי בתזונה תסייע לחיים בריאים המוגנים מסרטן וגם תפעל ככימותרפיה יעילה ללא תופעות לוואי רעילות.

שמן רימונים כנגד סרטן – לסיכום נאמר, שבכתבה זאת סקרנו עבורכם את התמורות והסגולות של שמן המופק מזרעי הרימון במלחמה כנגד מחלות הסרטן השונות לצד עובדות מחקריות שהתפרסמו בשנתיים וחצי האחרונות. ראינו שמעבר לכך ששמן רימונים מספק תזונה כמעט מושלמת לגופנו הוא גם מסוגל להוביל לתהליכים מרפאים למחלות הסרטן באמצעות כמה מסגולותיו, כמו למשל עידוד מוות מתוכנן בקרב תאים סרטניים, שנבחן ונמצא כחוד החנית של סגולותיו הרפואיות של שמן זרעי הרימון.

רפואה טבעית

שמן רימונים כנגד סרטן

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/26320438http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/27039735
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21067181
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/1458505
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4052369/
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16920736/
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2989797/
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16194618
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20043077
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/29920075
http://pubs.acs.org/doi/10.1021/acs.jafc.8b02458
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/29677534
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/29729421

Facebook
Twitter
ייעוץ והדרכה לחולים

עוד באותו נושא

חמשת השמנים לטיפול משלים בברונכיטיס ודלקת ריאות
רפואה טבעית

קורס תמציות

תמצית החיים – סדנא לריפוי עצמי והכנת תמציות צמחים קורס תמציות סדנא לריפוי עצמי ולתהליך

קרא עוד »

כתיבת תגובה

חמשת השמנים תוסף תזונה טבעי
חמשת השמנים תוסף תזונה טבעי
ארכיונים
חמשת השמנים תוסף תזונה טבעי
חמשת השמנים תוסף תזונה טבעי