שמן נגד סוכרת

ייעוץ והדרכה לחולים

שמן נגד סוכרת  שמן המפ וקינמון נגד סוכרת

שמן נגד סוכרת

שמן נגד סוכרת
שמן נגד סוכרת

שמן נגד סוכרת – מחלת הסוכרת מתגלה בדרך כלל בבדיקות דם, אך אין לה שום תסמינים קליניים.
סוכרת היא מחלה מטבולית המתאפיינת בריכוז גבוה של סוכר (גלוקוז) בדם. בלטינית, שם המחלה הוא Diabetes mellitus ומשמעותו: "משהוא שעובר שהוא מתוק\ הומתק עם דבש".
מקור השם: כאשר רמת הסוכר בדם עולה מעל סף מסוים (180 מיליגרם לדציליטר), היא גוברת על כושר הספיגה שלו בכליות, וכתוצאה מכך מופרש עודף הסוכר לשתן – מצב שנקרא גליקוזוריה.
כשרמות הסוכר בדם מאוד גבוהות (מעל ל־250 מיליגרם לדציליטר) יכולים להופיע סימנים שאופייניים למחלה כמו:

  • השתנה מרובה. כאשר רמת הסוכר בדם עולה, סופח הדם יותר נוזלים, וכתוצאה מכך גדלה כמות הנוזלים שמפריש הגוף באמצעות השתן
  • צמא רב ויובש בפה. התחושות האלה נובעות מאובדן הנוזלים שהוא תוצאה של ההשתנה המרובה.
  • חולשה, עייפות ורעב. הסיבה לתחושות האלה היא הפגיעה ביכולתו של הגוף להשתמש בסוכר ליצירת אנרגיה.
  • ירידה במשקל. לעיתים יש ירידה במשקל למרות צריכה מספקת של מזון. הסיבה לירידה במשקל היא שהגוף מנצל את שכבות השומן שלו במקום את הסוכרים שאותם אין הוא יכול לנצל.
  • הפרעות תחושה בגפיים כמו עקצוצים, תחושת שריפה, תחושה של חום או של קור ואף אובדן תחושה. הפרעות התחושה האלה נובעות מהנזקים שגורמות רמות הסוכר הגבוהות למערכת העצבים. השם הרפואי של התסמינים האלה הוא נוירופתיה סוכרתית.

שמן נגד סוכרת – הבעיה המרכזית בסוכרת היא חוסר יחסי או מוחלט של ההורמון אינסולין. האינסולין מיוצר בבלוטת הלבלב ומופרש ממנה לדם בתגובה לעלייה ברמת הסוכר (למשל אחרי ארוחה). האינסולין מאפשר חדירה של הסוכר מהדם אל תאי הגוף השונים, שם נדרש הסוכר בכדי להפיק אנרגיה הדרושה לתפקודם התקין של התאים.
אצל חולי סוכרת קיים חוסר באינסולין או פגם בפעילותו או תנגודת גבוהה של הרקמות אליו. אם סובלים מחוסר באינסולין או מאינסולין לא תקין, הגוף חסר האמצעי להחדרת הסוכר לתאים. כתוצאה מכך מצטבר הסוכר (בצורת גלוקוז) בדם, מצב שנקרא היפרגליקמיה.
במצב שנקרא "תנגודת לאינסולין" התמונה שונה: כמות האינסולין שמופרש מתאי הלבלב יכולה להיות תקינה ואף מוגברת, והאינסולין עשוי להיות תקין לחלוטין, אך פעילותו באיברי המטרה (כמו שריר או כבד או ריאות) לקויה.

ישנם ארבעה סוגים עיקריים של סוכרת: סוכרת מסוג 1, סוכרת מסוג 2, סוכרת הריונית וסוכרת מסיבות אחרות כמו פגם תורשתי בייצור האינסולין, סוכרת בעקבות נטילת סטרואידים וסוכרת בעקבות השתלת איבר.

  • סוכרת מסוג 1 נובעת מהיעדר מוחלט של אינסולין כתוצאה מהרס התאים בבלוטת הלבלב האחראים להפרשת האינסולין אל מחזור הדם. זוהי אחת המחלות הכרוניות השכיחות ביותר של גיל הילדות: שני שלישים מהמקרים החדשים של סוכרת מסוג 1 מאובחנים עד גיל 19. עם זאת, התפרצות המחלה בגיל מבוגר יותר אינה נדירה: עד 25% מהמקרים החדשים של סוכרת מסוג 1 מאובחנים אצל אנשים מבוגרים.
  • סוכרת מסוג 2 פורצת כאשר הלבלב עדיין מייצר אינסולין, אך האינסולין אינו מצליח לעשות את עבודתו שהיא להחדיר את הגלוקוז לתאי הגוף. היא יכולה להופיע בכל גיל, אך מופיעה לרוב אחרי גיל 40. היא נובעת בעיקר מנטייה גנטית, אך מושפעת מאוד גם מאורח החיים רווי בצריכת סוכר. בעשור האחרון יש עלייה מתמדת בהתפתחותה של סוכרת סוג 2 בקרב בני נוער – בעיקר בגלל מגפת ההשמנה. מסקר שנעשה בישראל בין 2013 ל־2015 עולה ש־15% מהילדים בישראל סובלים מעודף משקל, ובקרב המבוגרים 36% סובלים מעודף משקל, ואילו 18% סובלים מהשמנת־יתר.
    על הנטייה הגנטית לסוכרת מסוג 2 אפשר להשפיע באמצעות שמירה על משקל תקין, הימנעות מעישון והקפדה על פעילות גופנית סדירה, שיכולים לדחות את הופעת הסוכרת במשך שנים רבות או אף למנוע כליל את הופעתה.

שמן המפ וקינמון נגד סוכרת

שמן נגד סוכרתשמן נגד סוכרת – שמנים אתריים נגזרים מצמחים שונים, אבל זה לא אומר שהם לא חזקים. לדוגמה, צריך 50 לימונים לעשות 15 מיליליטר (מ"ל) בקבוק של שמן אתרי;12 קילו של פרחי לבנדר משמשים להכנת בקבוק 15 מ"ל; ויש 105 ק"ג עלי כותרת של ורדים בבקבוק 5 מ"ל. שמנים אתריים הם גרסאות מרוכזות של תרכובות מסוימות שנמצאות בצמחים מסוימים. שמן המפ וקינמון מיוצר מזרעי המפ ומקינמון בתהליך של עירבוב תמצית קינמון בשמן המפ.
לשמן המפ ולשמן קינמון יש סגולות מרשימות כנגד סוגי הסוכרת 1 ו2 בעיקר ולכן נתמקד בשני סוגי הסוכרת האלה וגם משום שישנו מספיק מידע מדעי בנושא.

שמן המפ

שמן נגד סוכרת – שמן המופק מזרעי המפ מכיל את חומצות השומן\אומגות 3,6,9, בנוסף שמן זרעי המפ מכיל סיבים, חומצות אמינו, פחמימות, חלבון, ויטמין A, ויטמין E, ויטמין B, זרחן, אשלגן, חומצה פולית, מגנזיום וסידן. כל אלו מצוינים כנוגדי חמצון שהוא אחד הגורמים המשפיעים על סוכרת מסוגים 1 ו2. בנוסף לזאת האומגות בשילוב עם ויטמין A וויטמין E מספקים הגנה נגד דלקות הנגרמות ברמה התאית או בלבלב ומשפיעים גם הם על ייצור אינסולין תקין וכך גורמות לסוכרת. בעצם שמן ההמפ פועל בשני חזיתות כנגד סוכרת, מכיוון אחד הוא מתקן ייצור אינסולין פגום בלבלב ובחזית השנייה מונע חמצון בלבלב ובמערכת הדם וכך גם עוזר למנוע או לווסת סימפטומים קשים של סוכרת 1 ו2.
מחקרים מצביעים על כך שחלק מסגולות המערכת האנדוקניבואידית בגופנו הן כנגד סוכרת ורמות גבוהות של סוכר בדם. ממחקרים שבדקנו, נמצא שהקולטנים מסוג CB1 וCB2 משפרים את הספיגה של סוכר אל תאי הגוף ובנוסף משפרים את היכולת של המערכת החיסונית להיפטר מסוכר עודף בדרכי הדם.
מחקר שהתפרסם בשנה שעברה(2018) ובחן את כל הידע המדעי הרלוונטי שפורסם בעשרות מחקרים שנעשו בנושא, מצא שחומרים קניבואידים מגבירים את היכולת של הגוף לספוג סוכר ולתעל אותו אל תוך התאים הזקוקים לו על מנת להפיק אנרגיה חיונית לתפקוד סדיר ובריא של גופנו.

שמן קינמון

שמן נגד סוכרת – תמצית קינמון מכילה: פחמימות, שומנים, חלבונים ויטמינים ומינרלים חיוניים. בין אלו המרכזיים הם : ויטמין A, K, D, E, C, B1, B2, B3, B6, B9 והמינרלים: סידן, אבץ, זרחן, מגנזיום וסודיום. בין מרכיבים אלו ניתן לזהות מרכיבים רבים בעלי סגולות אנטי מחמצנות ואנטי דלקתיות, שני חזיתות שכפי שכבר ציינו, תורמות הרבה לטיפול ובהקלת הסימפטומים של סוכרת מסוג 1 ו 2.
מחקרים מדעיים שנערכו בעשור האחרון בנוגע לסגולות של קינמון כנגד סוכרת, גילו שלקינמון צורת פעולה כמעט ייחודית לתאים בלבלב מסוג ביטא. מחקר אחד שהתפרסם בשנת 2013 חשף את המנגנון שבו קינמון פועל בגופם של חולי סוכרת ומיפה את דרך הפעולה שלו. סגולה זאת של הקינמון כנגד תופעת ההיפרגליקמיה הנוצרת בסוכרת, קשורה ליכולת של מולקולות וחומצות אמינו וחומצות שומן לווסת ולרפא את הפעילות של הלבלב בשחרור אינסולין אל מחזור הדם על מנת שזה בתורו יזרז את הספיגה של מולקולות הסוכר (גלוקוז) אל תוך התאים בגוף.
מחקרים אחרים כמו אחד משנת 2012 שהצליח להוכיח שלתמצית קינמון היכולת לווסת את הפעילות של תאים מסוג אלפה אמילז שאחראים בין השאר לספיגה של גלוקוז בדם על ידי קשירה של חלבון אינסולין למולקולות סוכר, פעולה שמזרזת את ספיגת הסוכר לתאי הגוף.

לסיכום המלצתי האישית

שמן נגד סוכרת – שמן זרעי ההמפ וקינמון מומלץ לאלו הסובלים מסוכרת מסוג 1 ו2, אשר שצבר כבר עדת מעריצים בשל סגולותיו כתוסף מזון ומולטי ויטמין חיוני לבריאות תקינה.
שמן זרעי ההמפ ידוע בכושר ספיגתו הגבוהה בגוף, החומרים הפעילים של הקינמון יספגו בגוף יותר טוב כאשר הם בתוך שמן ההמפ מאשר היו לבד.

בין סגולותיו של המוצר ניתן למצוא גם את היכולת להלחם בסוכרת מסוג 1 ו2 וישנם מחקרים ומאמרים מדעיים רבים שיכולים לגבות עובדה זאת.
מהיכולת של שני שמנים אלו בנפרד למול סוכרת מסוג 1 ו2, השילוב בין שני שמנים אלו מהווה תוסף תזונה חיוני לסובלים מסוגי סוכרת אלו. בזכות היכולות של השמן מזרעי המפ בשילוב החומרים הפעילים של הקינמון לווסת את רמת הסוכר בדם על ידי שיפור התנאים בדם, כמו להלחם בתהליכי חמצון ודלקות הגורמות לסוכרת ובזכות היכולת לשפר את פעילותם של תאים בלבלב (בו מיוצר האינסולין). זאת לצד מניעת תהליך החמצון בתאים הופך את שמן זרעי ההמפ והקינמון שלנו לתוסף תזונה חיוני עבור חולי סוכרת מסו1 ו2 ולאנשים אשר מבקשים לשפר את המדדים של הדם שלהם ולחזק את המערכת החיסונית.

שמן נגד סוכרת
לרכישת שמן נגד סוכרת

מקורות:

1) http://pubs.acs.org/doi/abs/10.1021/jf401039z

2) http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/29002621

3) http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/?term=hemp+oil+diabetes+2

4) http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22671971

5) http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/28207408

6) http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/30201678

7) http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/30616613

8) http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2901047/

שמן נגד סוכרת

Facebook
Twitter
ייעוץ והדרכה לחולים

עוד באותו נושא

חמשת השמנים לטיפול משלים בברונכיטיס ודלקת ריאות
רפואה טבעית

קורס תמציות

תמצית החיים – סדנא לריפוי עצמי והכנת תמציות צמחים קורס תמציות סדנא לריפוי עצמי ולתהליך

קרא עוד »

כתיבת תגובה

חמשת השמנים תוסף תזונה טבעי
חמשת השמנים תוסף תזונה טבעי
ארכיונים
חמשת השמנים תוסף תזונה טבעי
חמשת השמנים תוסף תזונה טבעי