שמן זרעי רימונים – שמן זרעי רימונים וסגולותיו לגוף האדם

שמן זרעי רימונים – סגולותיו של שמן זרעי רימונים

שמן זרעי רימונים סגולותיו הרפואיות של שמן זרעי הרימונים

שמן זרעי רימונים – שמן מזרעי פרי הרימון נעשה על ידי דחיסה קרה של זרעי הפרי עד להוצאת הנוזל מן הזרע, השמן אשר מתקבל מזרעי הרימון בצבע צהבהב בוהק ובעל ריח קל של פרי הרימון.

שמן זרעי רימונים

שמן זרעי רימונים הרימון הוא פרי אשר ניתן למצוא באזורים הנעים בין איראן ועד ה הימלאיה בצפון הודו. הוא טופח, התפשט והתאזרח על פני הים התיכון מאז ימי קדם. תפקידו של פרי הרימון משחר ההיסטוריה בלט לרוב, פירות רימונים הופיעו  לאורך ההיסטוריה כסמלים של תמלוגים, תקווה, ושפע. מפעל הרימונים נחשב באופן מסורתי לסמל היופי והפריון. כמו כן, הפרי קצר ביקורות  רבות באמנות ובספרות בזמנים שונים לאורך ההיסטוריה, פירותיו של צמח הרימון אדומים ועליו ירוקים מבריקים. השמן של צמח זה יוצא דופן, דק וקליל, עם צבע שנע בין כתום לגוון אדום כהה, לפרי הרימון יש מעט מאוד ריח. פרי הרימון  הוצג לתוך אמריקה הספרדית בסוף המאה ה -16 והגיע אל קליפורניה על ידי מתיישבים  ספרדים בשנת 1769.

כיום, פרי הרימון מעובד ונקטף באופן נרחב ברחבי המזרח התיכון וקווקז, צפון אפריקה הטרופית, תת היבשת ההודית, מרכז אסיה, חלקים יבשים של דרום מזרח אסיה, וחלקים של אגן הים התיכון. הוא מעובד גם בחלקים של אריזונה וקליפורניה. במאות 20 וה21, פרי זה הפך נפוץ יותר ב שווקים המסחריים של אירופה ושאר חצי הכדור המערבי. לאחר שקצת התבוננו בהתפתחות פרי הרימון ובתכונותיו של השמן אשר ניתן להפיק ממנו נמשיך ונתמקד בתכונותיו של שמן הרימון.

לרכישת שמן רימונים מעושר לחצו כאן

החומרים הפעילים בשמן זרעי הרימון

החומרים הכימיקלים אשר  מצאו חוקרים כאשר מיפו את תכונות שמן זרעי הרימון  הם פוליפנולים, כולל הטאנינים הידרו-ליזאליים הנקראים אלגיטאנינים שנוצרו כאשר חומצה אלגית ו / או חומצה גאלית נקשרה לפחמימות כדי ליצור אלג'יטנינים רימונים, המוכרים גם בשם "פוניקלגינים".

הצבע האדום של שמן הרימון ניתן לייחס לחומרים הבאים: אנתוציאנינים,  כגון דלפינידין, סיאנדין, וגליקוזידים. בדרך כלל, עלייה בפיגמנט השמן מתרחשת במהלך הבשלת הפרי. התוכן הפנולי של מיץ רימונים מושפע לרעה על ידי עיבוד וטכניקות פסטור.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/26816914
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/26255551

סגולותיו של שמן זרעי רימונים

שמן זרעי רימונים – שמן זרעי רימון הוא שמן מזין, עשיר מאוד, אשר משמש פנימית וחיצונית למטרות רבות בתחומים שונים של בריאותינו ממלחמה בסרטן וחיזוק המערכת החיסונית לשמירה על מראה עור בריא באמצעות חיזוק רקמות העור. המאפיינים של שמן הרימון עוד עלולים להפוך אותו למרכיב חיוני במוצרי טיפוח עור רבים. הוא נכלל ברוב נוסחאות הקוסמטיקה כמו סבון, ג'ל מקלחת, שמני עיסוי, קרם לחות ומוצרי טיפוח עור האחרים. הוא משמש גם כמאדה מפזר.

הוא מורכב בעיקר של לימונן, אלפא פיאנין וטרפינול. רק כמות דלה נחוצה כדי להשיג תוצאות חיוביות במקרים מסוימים כמו במקרים של טיפול בעור הגוף.

בשמן הרימון ניתן למצוא ויטמינים רבים ונביא לכם סקירה של אותם ויטמינים:
ויטמין C – ויטמין C, הידוע גם בשם חומצה אסקורבית ו- L- חומצה אסקורבית, הוא ויטמין שנמצא מזון ומשמש כתוסף תזונתי.

כתוסף הוא משמש לטיפול במחלות רבות כשהמפורסמת ביניהם היא מחלת צפדינה. עדויות נוספות תומכות בשימוש בויטמין סי באוכלוסיה הכללית למניעת הצטננות.

ויטמין E – הוא ויטמין בעל שמונה צורות בין, E1 ל E8. ויטמין זה ניתן למצוא בשמנים צמחיים. לעתים קרובות גם ניתן הוסיף קרמים וקרמים לעור. ויטמין זה אמור לעזור לריפוי העור, לאחר כוויות ופציעות, ולהפחית את הסיכון למחלות לב וסרטן.
ויטמין K – ויטמין K הוא ויטמין אשר מסיס בשומן.

זה כנראה הגולה הכי ידועה לתפקידה של קרישה של דם. עם זאת, הוא משמש גם פונקציות חשובות אחרות בגוף.

ויטמין B – ויטמין B הינו קומפלקס (המכונה גם ויטמיני B), קבוצה של 8 ויטמינים. יש לקבוצה גדולה זאת תפקיד חשוב בחילוף החומרים של התאים. כל ויטמין B הוא cofactor (קואנזים) עבור כמה תהליכים מטבוליים. ויטמין חולין – ויטמין אשר גם מסיס במים ובנוי מתרכובות מולקולאריות המזכירות מלחים בתכונותיהם. בשמן זרעי רימונים ישנם גם מינרלים רבים כמו סידן, זרחן וברזל.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/27453190
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24704590
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/26648720

שמן זרעי רימון
שמן זרעי רימון

אלו סגולות רפואיות יש לאותו שמן המופק מזרעי הרימון?

שמן זרעי רימונים – עכשיו לאח שחידדנו את מרכיביו של שמן זרעי הרימון נעבור לחלק המרגש והמעניין, נגיע לשאלה אלו סגולות רפואיות יש לאותו שמן המופק מזרעי הרימון.

לשמן זרעי הרימון סגולות רפואיות רבות ונתחיל מאלו הנוגעות לבריאות העור שלנו.

סגולותיו של שמן זרעי הרימון :

1) חידוש עור גופנו והבאתו למראה צעיר יותר – שמן זרעי רימון מגרה "קרטינוציטים", תאים מרכזיים הנמצאים בשכבה החיצונית של העור.

זה עוזר להפוך את נזקי העור, להחיות את העור ולחשוף מראה צעיר יותר. שמן זרעי רימונים הינו אנטי אייג'ינג המאפיינים של רימון להצעיר את העור, הן פנימית והן חיצונית. שמן פרי הרימון מגן על העור מפני הזדקנות מוקדמת על ידי הפחתת סימני ההזדקנות הנגרמת על ידי חשיפה מתמדת לשמש. שמן זרעי רימונים עוזר לשמור על קולגן ושומר אותו בריא במשך תקופה ארוכה יותר של זמן. קולגן הוא המרכיב הבסיסי של העור, אשר שומרת על גמישות ותקיפות של העור. רימונים מכילים תרכובות מסוימות, אשר מונעים את שבירת קולגן ולשמור על העור בריא. שמן זרעי הרימון גם עוזר בצמיחה של fibroblasts, התאים המייצרים אלסטין וקולגן. לקיחת שמן זרעי הרימון מבטיח כי העור נשאר רך וגמיש. לכן, החלת שמן רימון על העור מאט את היווצרות קמטים וסימנים אחרים הקשורים להזדקנות.

2) נלחם ברדיקלים חופשיים – שמן זרעי רימון מכיל שמן רב בלתי רווי ייחודי הנקרא "חומצה punicic", חומצת שומן אומגה 5, בעלת תכונות אנטי דלקתיות חזקות. שמן פרי הרימון דוחה את הרדיקלים החופשיים כדי לשמור על הזדקנות העור. הוא גם מספק הגנה מפני נזקי השמש. מחקר סיכם כי שמן זרעי רימונים הפחית באופן משמעותי את הופעת סרטן העור בעכברים שנחשפו לכימיקלים הגורמים לסרטן.

3) נוגד דלקות בעור – שמן זרעי רימון מספק הקלה מרגיעה ומקלה לאנשים הסובלים מאקזמה, פסוריאזיס ועור שזוף. תכונות אנטי דלקתיות של השמן בהרגעת העור ואת האדמומיות של העור. שמן זרעי פרי הרימון  גם מרפא את הפצעים ומשקם את בריאות העור. שמן זרעי הרימון עוזר בכך שהוא יוצר ערוץ מזין ישירות לתוך התא, מה שגורם לסגולות השמן להאיץ את תהליך הריפוי וההתחדשות.

4) משפר את מרקם העור – שמן רימון מכיל צורה אנושית תואמת של פרו אסטרוגן, התומכת באיזון הורמונאלי אצל גברים ונשים כאחד. תכונה זאת של שמן הרימון עוזרת לשפר את מרקם העור.

5) נוגד חימצון – כמו פרי הרימון שמן זרעי הרימון מצטיינים ביכולות שלהם בנושא ההתנגדות לחמצון תאים בגוף וכך מחזקת תכונה זאת של שמן הרימון את מערכת החיסון שבגופנו.

בנוסף יש לשמן זרעי הרימון סגולות רפואיות היכולות להיטיב עם בריאות שערנו

6) מעורר זרימת דם בגולגולת – התכונה של שמן זרעי הרימון כנוגד חמצון ותכולת הוויטמינים בשמן זרעי הרימון מגבירים את זרימת הדם בקרקפת ומחזקים את כלי הדם, ומגדילים את צמיחת השיער.

7) מנקה את הגולגולת – על שטח הגולגולת ישנם קשקשים ושאר לכלוך ששמן זרעי פרי הרימון נמצאו כחיוניים מאוד וכך עוזרים לנו להגיע לקרקפת נקייה מחומרים אשר יכולים לעודד מחלות עור הקרקפת ושאר תחלואות.

8) מצמיח שיער ודואג לבריאותו – שמן רימונים הוא מקור טוב של ויטמין C, אשר מזין זה הכרחי לבריאות וצמיחה של השיער. שמן זרעי הרימון מחזק את רקמת החיבור בתוך זקיקי השיער ומגרה  את צמיחת השיער.

9) נגד חצ'קונים – חצ'קונים או בשמם המדעי אקנה הינם פצעונים העשויים להתרחש עקב חוסר איזון הורמונאלי בגוף. צריכת רימון מונעת אקנה על ידי חיסול שורש הסיבה עצמה. שמן זרעי הרימון  מתקן את בעיות העיכול בגוף ומשפר את זרימת הדם. רימון מכיל רמות גבוהות של ויטמין C הנדרש לייצור חלב, הפרשת שמנוני על ידי בלוטות החלב של העור. רימון גם מייצר רקמות באזור הפגוע כדי למזער את המראה של צלקות אקנה. הרימונים הגיעו לחזית תנועת התזונה כ"פרי פלא". שמן פרי הרימונים טעון עם ויטמינים, מינרלים, סיבים נוגדי חמצון אשר חיוניים לבריאות טובה וצמיחה אופטימאלית.

להלן כמה מן היתרונות הבריאותיים הפופולאריים ביותר בשמן רימונים.

10) מסייע למערכת העיכול – שמן המופק מצמח הרימון ממלא תפקיד חיוני בהפרשת האנזימים אשר ביכולתם לשפר את תפקוד העיכול. על מנת למקסם תכונה זאת מערבבים מיץ רימונים עם כפית דבש כדי לרפא קלקול קיבה וסחרחורת. שמן פרי הרימון גם יעיל לטיפול בצרבות הנגרמות מתוכן חומצתי על יתר המידה בקיבה ובמערכת העיכול שלנו בכללותה. שמן זרעי הרימון הוא בעצם צורה עשירה של אלקלי, אשר מסייע לנטרול חומצה. את שמן פרי הרימון או מיץ פרי הרימון צריך לקחת מדי יום במשך כחודש כדי להבחין בתוצאות חיוביות בתחום זה.

11) בריאות הלב – שמן זרעי פרי הרימון נמצא יעיל במיוחד וכתוסף תזונה מצוין עבור טיפול בתחלואות הלב ומערכת הדם. אחד היתרונות הבריאותיים החשובים ביותר של הרימון הוא ההגנה ששמן זה מספק מפני מחלות לב. שתייה של שמן העשוי מרימונים באופן יום יומי מגבירה את זרימת הדם בגוף, מה שמקטין את עומס העבודה של הלב כך הוכח במחקרים רבים. שמן זרעי הרימון מדלל את הדם ומסיר את רובד העורקים, ומזעור הסיכון של טרשת עורקים. חוקרים מצאו כי שתיית מיץ רימונים מפחיתה כולסטרול LDL ללא הפרעה HDL בגוף. שמן זרעי הרימון גם מוכר לחוקרים ורופאים כבעל סגולות להגדיל את רמות החמצן בלב.

12) מסייע לבריאות העצמות- מחקרים שנעשו לאחרונה הראו כי לשמן המופק מזרעי הרימון ישנם סגולות היכולות לעזור לאנשים הסובלים מהמחלה אוסטאופורוזיס. הפרי הוא מאוד יעיל לתקוף את חלבון Interleukin 1-b, חלבון פרו דלקתי, אשר אחראי במידה רבה על גרימת אוסטאופורוזיס ושחיקה של הסחוס. אנזימים הנוכחים בשמן הרימון מסוגלים למנוע נזק ניוון הסחוס ובכך, מניעת אוסטאופורוזיס. שמן זרעי הרימון גם מעכב תגובה אנטי דלקתית בגוף, מה שהופך אותו לתוסף תזונה מצוין עבור אנשים הסובלים מאוסטאופורוזיס.

13) מסייע כנגד מחלת האלצהיימר – השמן המופק מזרעי הרימון הוא מאוד שימושי למניעת התפתחות מחלת האלצהיימר. במחקר שנעשה על עכברי מעבדה שנולדו עם הנטייה הגנטית להתפתחות מחלת האלצהיימר, חצי מהעכברים במחקר קיבלו מינון קבוע של שמן רימונים, והחצי השני קיבל מזון רגיל. העכברים שהוסיפו להם שמן זרעי רימונים צברו פחות חומר עמילואידי, חומר שנחשב לתורם העיקרי למחלת האלצהיימר. העכברים במחקר המדובר גם חוו יכולת משופרת לבצע משימות נפשיות להגיב לחידה מנטאלית שהוצגה בפניהם. שמן רימונים מכיל מרכיבים תזונתיים טובים לבריאות המוח. לדוגמה, זרעי רימון מכילים סיבים, חלבון, וכמה שומן בצורה של חומצות שומן אומגה 6 חיוני. זרעי הפירות מכילים גם ויטמינים C, ויטמין E, ויטמין K, חומצה פולית, ויטמין B1 (תיאמין), ויטמין B3 (ניאצין), ויטמין B5 (חומצה פנטותנית), ויטמין B6, ואת ויטמין B רשמי בשם כולין. זרעי רימון הינם גם מקור טוב של מינרלים, כולל סידן, ברזל, מגנזיום, זרחן, אשלגן, אבץ, נחושת, מנגן וסלניום. עם זאת, המחקר האחרון הוא רחוק מהמחקר הנפוץ יותר על שמן הרימון ואלצהיימר. לדוגמה, מחקרים אחרים קשרו תרכובת רימונים נוספת הנקראת punicalagin להפחתת דלקת במוח. כתוצאה מכך, החומרים הפעילים בשמן המופק מזרעי הרימון יכול לעזור להאט את התקדמות מחלת האלצהיימר. במחקר שנערך בשנת 2014, שפורסם בכתב העת Molecular Nutrition & Food Research, חוקרים מאוניברסיטת Huddersfield מצאו כי punicalagin יכול להפחית דלקות בתאי מוח מיוחדים הנקראים microglia, סוג זה של דלקת יוביל להרס גדול יותר של תאי המוח באופן כללי, ומאפשר מחלת האלצהיימר להחמיר. החוקרים גם העריכו כי יש כ 3.4% punicalagin בשמן זרעי הרימון.

14) מסייע לבריאות הפה והשיניים- שמן המופק מזרעי הרימון יעיל גם בטיפול במצבי שיניים ספציפיים. שמן רימונים נמצא יעיל ככלי כמו לשטיפת פה בגלל כמויות גבוהות של תוכן flavonoids פוליפנול, תרכובת עם תכונות אנטי בקטריאליות. נטילת שמן רימונים באופן קבוע מונעת את הרובד או פלאק על השיניים הלבנות. זה גם עוזר להיפטר מחיידקים הגורמים לדלקת חניכיים.

15) סיוע לנשים בהריון – שמן זרעי הרימון הוא מקור עשיר של ניאצין, אשלגן, סידן, ויטמין C, חומצה פולית, ברזל וסיבים, חומרים אשר מועילים מאוד לנשים בהריון. שמן זרעי הרימון  עוזר לשמור על בריאות האישה ההרה ולעודד צמיחת תאים בגופה ובגוף העובר. צריכת שמן או מיץ רימונים במהלך ההיריון גם מסייעת להפחית התכווצויות ובעיות שינה. שמן זרעי הרימון ידוע גם בסגולתו להגדיל את זרימת הדם לתינוק ולהפחית את הסיכון לנזק מוחי בעובר שבבטן אימו. שמן המופק מזרעי הרימון קיבל תשומת לב מדעית רבה בשנים האחרונות בשל היתרונות הבריאותיים שלו. שמן זרעי רימון הוא מקור עשיר של 9-cis, ו -11 טרנס חומצה לינולנית מצומדות. ההשפעה של שמן זרעי רימון התזונתית על עוצמת ההפריה של זרע גם הוכחה במחקרים שנעשו ומומלץ לכן לנטילה גם בתקופה שלפני ההיריון. בשל הריבוי בסיבים תזונתיים בשמן זרעי הרימון, נשים בהיריון יכולות להיות מרוצות מאוד מהוספה של שמן זרעי הרימונים לדיאטה שלהן, סגולה זאת והעובדה ששמן זרעי הרימון עשיר בשאר חומרים כגון ברזל ומגנזיום עושים את שמן זרעי הרימון לתוסף תזונה מצויין עבור נשים המגדלות עובר בביטנן.

סגולותיו של שמן זרעי רימונים

http://www.momjunction.com/articles/pomegranate-and-pomegranate-juice-during-pregnancy_00360961/#gref
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/28559164
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22821948

סגולותיו של שמן זרעי רימונים – בכתבה זאת סקרנו עבורכן את הידע המדעי ואת הסגולות הרפואיות הנהדרות שמגיעות ביחד עם צריכת שמן זרעי פרי הרימון. סקרנו את התמורות הרבות שיש לו וזכינו להציץ אל התכונות הרפואיות שלו מעזרה בשיקום וטיפוח עורנו לטיפול במחלות כמו אלצהיימר, מחלות דלקתיות ותמיכה חיסונית לאישה בהיריון ולעוברה. אך עם זאת פסחנו על סגולה אחת גדולה של שמן זרעי הרימון, סגולתו המצוינת במלחמה בסרטן, ישנם מחקרים רבים המגבים מידע רב הטוען ששמן המופק מזרעי פרי הרימון יכול להועיל רבות לחולים במחלות הסרטן. את הכתבה הבאה בנושא שמן זרעי הרימון נקדיש באופן אקסקלוסיבי לסגולותיו הרפואיות של שמן רימונים למלחמה במחלות הסרטן, מסרטן הפרוסטאטה לסוגים אחרים של מחלות הסרטן, נביא בפניכם מידע רב על סגולותיו המופלאות של תוסף התזונה הלא הוא שמן רימונים.

שמן זרעי רימונים – ומחלת הסרטן

סגולותיו של שמן רימונים במניעת מחלות סרטן


שמן רימונים כנגד סרטן – בכתבה הזאת נביא בפניכם סקירה מרשימה של סגולותיו הרפואיות של שמן המופק מזרעי פרי הרימון כנגד מחלות הסרטן השונות, נשתדל להביא בפניכם כמה שיותר מידע איכותי על מחקרים ומסקנות שהתקבלו על ידי חוקרים ורופאים בנוגע לאותן סגולות מופלאות של שמן רימונים כנגד מחלת הסרטן. ניצולי סרטן רבים היו בני מזל מספיק כדי להשתמש בשילוב של טיפולים טבעיים בסרטן בעצמם בבית, יחד עם טיפולים רפואיים קונבנציונליים, כדי להתגבר על המחלה שלהם.

גישה זו של תקיפת המחלה מחזיתות רבות יכולה לעזור לתמוך בגוף והנפש בתהליך הריפוי, תהליך אשר  יכול להיות ארוך וקשה מאוד. כיום, השילוב המוקדם של טיפול כימותרפיה ותזונה יכול להציל את חייהם של אלפי חולי סרטן.

דלקת היא הבעיה הבסיסית הגורמת לרוב המקרים של גידול סרטני, ומובילה להתקדמות וצמיחה של התאים הסרטניים. מחקרים מראים כי 30 אחוזים עד 40 אחוזים של כל סוגי הסרטן ניתן למנוע עם אורח חיים בריא ותזונה נכונה ומקורות אחרים טוענים כי מספר זה הוא למעשה הרבה יותר גבוה, עם סברה ש 75% ממקרי הסרטן יכולים להיות קשורים בסגנון חיים, הדברים שאנו אוכלים והדברים שאנו חושפים את עצמינו אליהם כמו קרינת שמש או צריכת חומרים רעלניים.

סרטן היא מחלה המאופיינת בריבוי מהיר מאוד של תאים, שהגוף איבד את השליטה על קצב החלוקה שלהם. למעשה, אין מדובר במחלה אחת, אלא בשורה ארוכה של מחלות שיש להן בסופו של דבר מאפיין אחד מרכזי – אותה חלוקה בלתי מבוקרת של תאים.

הגידול הסרטני אינו רק סימפטום, אבל הוא גם לא בדיוק הגורם למחלה. הגידול הוא התופעה שאנו רואים, תוצאה של שינויים גנטיים המתחוללים בתאי הגוף. הסיווג המקובל של סוגי הסרטן נעשה לפי האיבר או הרקמה שהם תוקפים ולכן כשאנו אומרים סרטן השד אנו מתכוונים לסרטן אשר תקף את השדיים וכן הלאה.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/26320438http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/27039735
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20043077

שמן רימונים כנגד סרטן – כעת נעבור לסקור חלק מהמסקנות של מחקרים מדעיים שביקשו לשאול מה הם סגולותיו של שמן הרימונים כנגד מחלות הסרטן. נתחיל בלדבר על מחקר כללי שהתפרסם בשנת 2016, במהלך המחקר נתנו לנסיינים אנושיים החולים במחלות סרטן שונות שמן רימונים והחוקרים בחנו את ההשפעה לאחר זמן. מלבד במקרה של סרטן השחלות החוקרים נדהמו לראות שלשמן המופק מזרעי הרימונים יש סגולות נפלאות נגד מחלות הסרטן, החוקרים גילו שמינונים נמוכים של שמן רימונים מפעילים אפקטים נוגדי גידולים רבי עוצמה על תאים סרטניים שונים בגוף.

גם במקרה של סרטן השחלות הוסיפו החוקרים שיש לבדוק את השפעת שמן הרימונים על סרטן השחלות במחקרים עתידיים על מנת להבין יותר לעומק את השפעותיו על סוג זה של מחלת הסרטן. מחקרים נוספים ניגשים אל מחלות סרטן באופן פרטני למשל במקרה של סרטן פרוסטאטה או סרטן השד.

כעת נעבור לסקור את סוגי מחלות הסרטן השונות והאופן שהן יכולות ליהנות מהסגולות של שמן זרעי הרימון.

סרטן פרוסטאטה ערמונית – סרטן הערמונית הוא סרטן שמאובחן אצל גברים, בלוטת הערמונית היא חלק ממערכת הרבייה הגברית. הבלוטה הזאת מקיפה את השופכה ומייצרת כמה מהמרכיבים של הזרע. כשאדם מזדקן, הערמונית לפעמים מתרחבת במצב שנקרא hyperplasia ערמונית שפירה, או BPH, מצב לא סרטני. סרטן הערמונית, שכיח אצל גברים מבוגרים, גורם גם להגדלת מספר אזורים של הערמונית.

לשמן רימונים יש תכונות מרפא טבעיות שעשויות למנוע או להאט את הגדלת הערמונית משני המקרים- BPH או סרטן ערמונית. מחקר שנעשה בשנת 2010 מצא שכימותרפיה בשילוב נטילת תוספים תזונתיים מסוג תמציות רימונים (Punica granatum) הראו יתרונות ניכרים. במחקר זה, נבדקו ההשפעות המעכבות על הגידול, האנטיאנדרוגניות והפרו-אפופטיות של 13 תרכובות טהורות שנמצאו ברימון לטיפול בתאי סרטן מסוג ערמונית תלויי אנדרוגן.

סרטן הוושט – סוג זה של מחלת הסרטן אשר תוקף את קורבנותיו באזור חלל הפה ומוביל לגידול של תאים סרטניים בעיקר בשכבה הפנימית של חלל הפה.לסרטן הוושט יש חלוקה גיאוגרפית מגוונת יותר ושכיחות נפוצה יותר מכל סרטן אחר נפוץ. השיעור שלה הולך וגדל במדינות רבות, בעיקר בקרב גברים.סרטן הוושט נמצא כקשור בצריכת אלכוהול וטבק, במיוחד בשילוב, ובעשור האחרון תפקיד התזונה והדיאטה באטיולוגיה של מחלה זו משכה תשומת לב עולמית, עיקר תשומת הלב הזאת הלכה אל מזונות כמו פרי הרימון ובטח שלשמן המופק מזרעיו.

סרטן השד – מחקרים רבית נעשו בניסיון למצוא מזור עבור הסוג הזה של מחלת הסרטן אשר תוקף בעיקר נשים. שמן מזרעי רימונים ותמציות רימונים הוכיחו כי הם מעכבים את התפשטות תאי סרטן השד ואת הפלישה של התאים לאזורים נוספים בגוף ומקדמים אפופטוזיס בתאי אסטרוגן חיובי ותאי סרטן השד מסוג שלילי, כמו גם מניעת היווצרות גידול חזה בעכברים מהונדסים. נשים לאחר גיל המעבר עם סרטן השד וצריכה גבוהה של אנטרולקטון (שנמצאו בזרעי רימון) נמצאו עם פחות סיכון למות מסרטן השד שלהן מאשר אלו עם צריכת נמוכה. אנטרולקטון נמצא על ידי מחקרים בעל הסגולה המופלאה בלהגביר את הרגישות של תאי סרטן השד לקרינה, ובכך לשפר את ההשפעות הטיפוליות של הקרנות. בנוסף לכך שמן רימונים הוכח כמסוגל לעכב תהליכים גרורתיים בתאי סרטן השד. שמן הרימון והשילוב של חומצה אלגונית, חומצה אלגית עוררו את הביטוי של גנים המגבירים הידבקות בתאי סרטן השד, וכן מעכבים גנים המעודדים נדידת תאים ומעכבים את תנועת תאי סרטן השד אל העצם במחקר אחד. בנוסף, הטיפולים מופחתים לתרכובות פרו-דלקתיות, מה שמרמז על כך שהם יכולים להפחית דלקת וקידומה של התקדמות סרטן השד.

סרטן ריאות – סרטן הריאות הוא בעצם הצמיחה הבלתי מבוקרת של תאים לא נורמאליים באחת או בשתי הריאות. עישון סיגריות גורם לרוב לסרטן הריאה כאשר עשן נכנס לריאות. סרטן הריאות הורג 1.3 מיליון אנשים מדי שנה, יותר מכל סרטן אחר. זה כרגע הגורם המוביל למוות סרטן אצל גברים ונשים כאחד, הוא הורג יותר נשים מאשר סרטן השד.מחקרים שבדקו את השפעת שמן זרעי הרימונים על סרטן בריאות, מחקר שהתפרסם על ידי אוניברסיטת ניו יורק בשנת 2009 קבע ומצא שהחומרים המרכיבים את שמן זרעי הרימון נמצאו בעלי סגולות אשר מעלימות ומחסלות תאים סרטניים מהסוג שתוקף את ריאותינו, תאים מסוג A547 אשר נמצאו על ידי חוקרים כתאים מסרטנים בריאות נמדדו בכמויות קטנות ביותר לאחר מתן שמן רימונים למטופלים הסובלים מסרטן הריאות שתאים מסוג A547 נצפו אצלם בכמויות גדולות.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21067181
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/1458505
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4052369/
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16920736/
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2989797/
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16194618

שמן רימונים כנגד סרטן – בכתבה זאת סקרנו עבורכם את התמורות והסגולות של שמן המופק מזרעי הרימון במלחמה כנגד מחלות הסרטן.

ראינו שמעבר לכך ששמן רימונים מספק תזונה כמעט מושלמת לגופנו הוא גם מסוגל להוביל לתהליכים מרפאים למחלות הסרטן באמצעות כמה תכונות שלו כמו למשל עידוד מוות מתוכנן בקרב תאים סרטניים.

סגולותיו של שמן זרעי רימונים

סגולותיו של שמן רימונים במניעת מחלות סרטן

שמן זרעי רימונים ומחלת הסרטן
שמן רימונים כנגד סרטן

רפואה טבעית

 

שמן זרעי רימון
שמן זרעי רימונים

לרכישת שמן רימונים מעושר לחצו כאן

שמן זרעי רימונים

Facebook
Twitter
ייעוץ והדרכה לחולים

עוד באותו נושא

חמשת השמנים לטיפול משלים בברונכיטיס ודלקת ריאות
רפואה טבעית

קורס תמציות

סדנא לריפוי עצמי והכנת תמציות צמחים קורס תמציות –  סדנא לריפוי עצמי ולתהליך מיצוי צמחים.

קרא עוד »

לפוסט הזה יש 11 תגובות

 1. ניקול מירון

  שאלה רכשתי שמן זרעי רימונים כמה טיפות אפשר לקחת ביום ובאיזה אופן בשתיה במזון

 2. חגי רותם

  כתבה מאוד מענינית לוקח כמוסות זרעי רימון תוצרת חו.ל לחשד בסתימה בכלי דם כללים האם השמן שלכם מתאים לבעיה שלי אם כן איזה מינון

 3. מזל מדעי

  שלום רב ,
  אשמח שיחזרו אליי קראתי את הכתבה
  יש לי מספר שאלות ומספר בעיות
  ואם יש חנות להגיע אליה פיזית במרכז הארץ
  תל אביב, ראשון לציון וכגומה אשמח לדעת ולקבוע פגישה או אפילו שיחת טלפון לקבלת מידע מדוייק.
  תודה רבה מזל.

 4. חמי

  האם השמן עוזר לפסוריאזיס?

 5. ניצן

  בטיפול לבעיות עור כמו אקנה. איך משתמשים? שימוש פנימי או חיצוני?

 6. שמן זירעי רימון משפיעים על הלב והראש באופן מיידי . עם לקיחהשל 6 טיפות בפה . זה מדהים הלב היה מואץ החולשה הייתה קשה -וכבר באופן מיידי זה עבד אצלי. קראתי את כל תכונותיו – להפליא רימון זה מאכל על כאילו נותנים אוכל לדם שלנו . והזרעים הפלא ופלא. זה מרגיע מאוד מאוד.

  1. אורנה

   היי שלי ! איזה שמן קנית בדיוק? אשמח לדעת

 7. כהו רחלה

  שלום אני רוצה לקנות שמן זרעי רימונים נא ליצור קשר 0502141218 רחלה.

  1. THC&CBD

   שלום רחלה
   אצלנו שמן הרימונים מהול עם עוד ארבעה סוגי שמנים לא פחות בריאים
   לקריאה על השמן לחצי כאן

 8. מריו

  בהחלט כתבה טובה בעיקר כי היא מסבירה את הנושא בלשון שגם מי שאינו רופא יכול להבין.תודה

 9. יגאל גרינשטיין

  כתבה מעניינית ומרתקת שממנה ניתן ללמוד המון. חשוב ומועיל לציבור השומר על בריאותו ! תודה על המידע החשוב ובעדני. נהניתי לקרוא ולהפיק מידע חשוב. תודה רבה … ! ! !

כתיבת תגובה

תוסף חמשת השמנים
תוסף חמשת השמנים
ארכיונים
תוסף חמשת השמנים
תוסף חמשת השמנים