שמן המפ וכדורים מדללי דם – המפ וכדורים מדללי דם מהם מדללי דם? למה זה טוב? מהן החלופות הטבעיות ומהו מקומו של שמן ההמפ במשוואה זו

שמן המפ וכדורים מדללי דם - מה הם מדללי דם? למה זה טוב? מה הם התחלופות הטבעיות ואת מקומו של שמן ההמפ במשוואה הזאת
שמן המפ וכדורים מדללי דם

שמן המפ וכדורים מדללי דם – הסיכונים הכרוכים בנטילת מדללי דם
וכיצד עדיף לנו להתמש בשמן המפ במקומם

 

שמן המפ וכדורים מדללי דם - מה הם מדללי דם? למה זה טוב? מה הם התחלופות הטבעיות ואת מקומו של שמן ההמפ במשוואה הזאת
שמן המפ וכדורים מדללי דם

שמן המפ וכדורים מדללי דם- בכתבה זאת נביא אליכם את המידע העדכני בקרב קהילת המדע בנושא כדורים מדללי דם ולאחר מכן נסקור את האלטרנטיבה הלא היא שמן המפ.
אנו נגיע לפינות כמו ההיסטוריה של כדורים מדללי דם, למה אנשים נוטלים כדורים מדללי דם מלכתחילה ואילו נזקים אלו עשויי לחולל בגופנו. לאחר שנדגור ונבין את הצד של הכדורים מדללי הדם נפנה לבחון את המידע הרפואי העדכני ביותר בעזרת מידע מהמחקרים המדעיים העדכניים ביותר על מנת לתת לכם מספיק מידע להבין בעצמכם מה המדע אומר על שתי התופעות והקשר ביניהן. אך לפני כל נשאל מה הם בעצם מדללי דם ומה מטרתם, השימוש בנוגדי קרישה הוא החלטה המבוססת על הסיכונים וההטבות של נוגדי קרישה. הסיכון הגדול ביותר של טיפול נוגדי קרישה הוא הסיכון המוגבר לדימום. אצל אנשים בריאים, הסיכון המוגבר לדימום הוא מינימלי, אך אלו שעברו ניתוח לאחרונה, מפרצת מוחית ומצבים אחרים עשויים להיות בסיכון גבוה לדימום. בדרך כלל, היתרון של מניעת קרישה הוא מניעה או הפחתה של התקדמות המחלה. בין המחלות הנשכרות מטיפול במדללי דם ניתן למצוא: מחלות בעורק הפולמונרי,
בין מדללי הדם הנפוצים ביותר היום ניתן למצוא את התרופות וורפרין, הפרין ושאר קומרינים. מאז שנת 2000 נכנסו לשוק עוד מספר כדורים מדללים דם ומאז נקראים בשם הקולקטיבי של נוגדי קרישה הניתנים באופן אורלי.
להגדרה היבשה לכדורים מדללי דם- כדורים מדללי דם הם תרופה נוגדת קרישה, היא תרופה (מדלל דם) המטפלת, מונעת ומפחיתה את הסיכון לפריצת דם של קרישי דם ולתזוזה של אותם קרישי דם לאיברים חיוניים בגוף, מה שיכול להוביל למצבים מסכני חיים. הם פועלים על ידי מניעת קרישה של הדם כדי ליצור קריש באיברים החיוניים כגון הלב, הריאות והמוח.

שמן המפ וכדורים מדללי דם- ההיסטוריה של כדורים מדללי דם, ההיסטוריה של נוגדי הקרישה המסורתיים מסומנת  בהתמדה. אפקט נוגד הקרישה של מדלל הדם הפרין התגלה על ידי מקלין בשנת -1915, בעודו מחפש חומר נפץ בכבד הכלב. מקלין זיקק את החומר בשם דיקומולול מקליפת תלתן מתוקה בשנת 1939 כסוכן סיבתי של מחלת תלתן מתוק, הפרעה דימומית התוקפת גידולי בקר. תמציות הירואדין מהעלוקה הרפואית שימשו לראשונה לזיהוי נוגד קרישה פרנטרלי במרפאה בשנת -1909, אך השימוש בהן היה מוגבל בשל תופעות לוואי וקשיים בהשגת תמציות מטוהרות. הפרין וחומרים מקבוצת הקומרינים (כלומר: וורפרין,פנופקומון ואסמרול) היו עמוד התווך של טיפול בכדורים נוגדי קרישה במשך יותר מ -60 שנה. במהלך העשורים האחרונים, פרדיגמת גילוי התרופה עברה לתכנון רציונאלי בעקבות גישה המבוססת על מטרה, שבה חלבונים ספציפיים, או "מטרות", נבחרו על ההבנות הנוכחיות של פתופיזיולוגיה, מולקולות קטנות המעכבות את פעילות המטרה עשויות להיות מזוהות על ידי תפוקה גבוהה, במקרים נבחרים, מולקולות חדשות אלה ניתנות לפתח עוד יותר בתנאי מעבדה. בזכות היישום של תכנון רציונלי.

https://www.mayoclinic.org/symptoms/blood-clots/in-depth/sym-20050850

שמן המפ וכדורים מדללי דם- וכעת נגיע לשאלה "מי הם האנשים המקבלים מרשם לכדורים מדללי דם"?
אנשים הנוטלים כדורים מדללי דם עושים זאת כי הגוף שלה מתקשה בהתמודדות עם קרישי דם, או ייתכן שיש מצב רפואי ידוע כמו למשל ניתוח שמצריך לנטול  אותם.
כדורים מדללי דם לעתים קרובות נרשמים עבור אנשים עם פרפור פרוזדורים (קצב לב לא סדיר), תסחיף ריאתי (חסימה של כלי דם גדולים הריאה), ולאחר ניתוח מלאכותי שסתום הלב או הליך אורתופדי כמו החלפת מפרק הירך או סוגים אחרים של ניתוחי עצם.

שמן המפ וכדורים מדללי דם - מה הם מדללי דם? למה זה טוב? מה הם התחלופות הטבעיות ואת מקומו של שמן ההמפ במשוואה הזאת

סכנה נוספת שנגרמת מקרישי דם אלה שקרישי דם יכולים לעבור לחלקים אחרים של הגוף ולגרום לבעיות רפואיות חמורות, כגון התקף לב. עם זאת, לאורך זמן, קריש הדם עשוי להתמוסס בכוחות עצמו וכדורים מדללי דם עשויים גם למנוע קרישים אחרים מלהיוצר במחזור הדם שלנו.
ישנם מדללי דם  שניתן לקבל בדרך כלל רק בבית החולים, או במקרים מיוחדים אפילו לקבלם לשימוש בבית למשך זמן קצר: הרשימה של מדללי דם אלו הניתנים בהזרקה בלבד-
דלפרין, אנוקספרין, הפרין

אנשים עם סיבוכים שונים מקבלים את מדללי דם אלה או על ידי וריד (IV) ורק בהזרקה מתחת לשכבת העור.
רופאים רושמים לעיתים תכופות תרופות הנקראות גם נוגדי קרישת דם לאנשים שאובחנו עם צורות מסוימות של מחלת לב. "קרישה" הוא מונח רפואי שאומר "כדי קריש." מדללי דם אלה מטרתם למנוע קרישי דם על ידי הגדלת כמות הזמן שנדרש לדם שלנו בכדי להקריש.
כמה עובדות מהירות על קרישי דם:
1) קריש דם שאינו זז במערכת הדם בדרך כלל אינו הרסני לגופנו
2) אם קריש דם נע לכיוון הריאות או הלב המצב חמור מאוד
3) קרישי דם נמצאים בדרך כלל בחלק התחתון של הרגל
קרישי דם ברגל המקום הנפוץ ביותר לקרישת דם להתרחש הוא ברגל התחתונה שלך, אומר הרופא אכרם אלשרי, מנתח טראומה ורופא לטיפול רפואי במרכז הרפואי גרנד סטרנד שבארה"ב במחקר שפירסם קבע-

שלקריש דם ברגל או בזרוע יכולים להיות סימפטומים שונים, כולל:

*נפִיחוּת
*כְּאֵב
*רוֹך העור
*תחושה חמה
*עור חיוור בהיר או כחלחל

הסימפטומים תלויים בגודלו של הקריש. לכן ייתכן שלא יהיו סימפטומים כלשהם, או שיכולה להיות נפיחות רגל קלה ללא הרבה כאב. אם הקריש גדול, כל הרגל יכולה להיות נפוחה ומלווה בכאב נרחב. זה אינו אירוע נפוץ כשיש קרישי דם בשתי הרגליים או הזרועות באותו הזמן.

https://www.cardiosmart.org/~/media/Documents/Fact%20Sheets/en/zu1595.ashx

שמן המפ וכדורים מדללי דם- השלב הבא בכתבתנו הוא בחינה של הסיכונים הכרוכים בנטילת כדורים מדללי דם.
תרופות מדללות דם יכולות להציל חיים, משום שהם יכולים לטפל או למנוע קרישי דם מסוכנים. אבל, הם גם מציבים תופעת לוואי אפשרית וחמורה מאוד: דימום. משום פועלם של מדללי הדם להאט קרישת דם, דימום לא רצוי ולפעמים מסוכן יכול להתרחש עם השימוש של תרופות אלה.

אדם שלוקח מדללי דם צריך לספר לרופא שלו על כל דימום או חבורות חריגות שהם חווים בכל מקום שיהיה על גופם, כמו גם כל נפילות רציניות או מכה קשה לראש. לעיתים רחוקות, דימום הנגרם על ידי מדללי דם יכול להיות רציני מאוד או מסכן חיים, כמו דימום בתוך חלל המוח או הבטן. דימום רציני או מסכן חיים דורש טיפול רפואי מיידי.
עם זאת, רוב הזמן, דימום נגרם על ידי מדללי דם אינו רציני או מאיים – כמו, למשל, דימום

לאחר שריטה בעור בזמן עבודה בחצר. דימום כזה הוא פחות חמור, אבל עדיין יכול להיות מטריד ולא נוח, והוא יכול להשפיעה באופן רציני על איכות חיי היומיום של האדם.
דימום ממושך באף, או דימום באף שנמשך יותר מחמש דקות. חתך קטן בזמן גילוח עם סכין גילוח עלול לדמם יותר מהרגיל, או יותר מחמש דקות. חתך קטן, חתך או קרע בעור שעלול לדמם במשך זמן רב.
בעוד סוג זה של דימום אינו מטרד מסכן חיים, יותר ממחצית הביקורים בחדר המיון בקרב אנשים הנוטלים מדללי דם הם עבור דימום באף וסוגים אחרים של דימומים שנגרם על ידי פצעים שטחיים של העור. וחשוב מכל, דימום מטרד הוא גם לעתים קרובות להאשים כאשר אנשים להפסיק לקחת את הדם שלהם דליל תרופות על פי הוראות של ספק שירותי הבריאות שלהם, אשר מעמיד אותם בסיכון שוב עבור הפיתוח של קרישי דם מסוכנים או מסכני חיים שיכולים לגרום לאשפוז והוצאות בריאות נוספות .
אנשים שלוקחים מדללי דם עדיין יכולים לעסוק במרבית הפעילויות שהם נהנים. הם פשוט צריכים לקחת כמה אמצעי זהירות נוספים, למשל:

*היו זהירים לגבי פעילויות, כגון ספורט בסיכון גבוה, שעלולות לגרום לפציעה, ותמיד דאגו ללבוש ציוד בטיחות נאות, למשל, קסדת אופניים בעת רכיבה על אופניים

*ללבוש כפפות מגן בעת ​​עבודה עם כלים, כגון מספריים גינון או מכשירים חדים אחרים

*היזהר בעת תספורת לשיער או הסרת שיער כלשהוא מהראש

*השתמש במברשת רכה

*ללבוש נעליים כדי למנוע חתכים על הרגליים

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18574269
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25699609
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22052956
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23954976
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25613866
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25705736
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24716468

שמן המפ וכדורים מדללי דם- לאחר שסקרנו את הסיכונים והדרכים שבהם ניתן להפחית את הסיכון לתופעות לוואי ופציעות מסוכנות אצל הנוטלים כדורים מדללי דם, נגיע לבחון מה הם האלטרנטיבות המוצאות ומה המדע העדכני אומר עליהם.
וכעת נבחן אלטרנטיבות טבעיות למדללי דם המוכרים מהסוגים שציינו להנ"ל, הרשימה הבאה מורכבת בעיקרה מתבלינים ושאר חומרים הניתן למצוא בסופר או בשוק.

1)ג'ינג'ר- ג'ינג'ר הוא צמח פורח שמקורו בסין.הוא שייך למשפחת Zingiberaceae, והוא קשור קשר הדוק לכורכום, cardomon ו galangal. קנה השורש (החלק התחתון של הגבעול לעתים קרובות נקרא שורש ג'ינג'ר, או פשוט זנגביל. לג'ינג'ר יש היסטוריה ארוכה מאוד של שימוש בצורות שונות של רפואה מסורתית / אלטרנטיבית. בג'ינג'ר נעשה שימוש בכדי לעזור בעיכול, להפחית בחילה ולעזור להילחם בשפעת והצטננות.
ג'ינג'ר נמצא באותה משפחה כמו כורכום ומכיל סליצילט, חומצה שנמצאת בצמחים רבים. חומצה סליצילית אצטית, הנגזרת סליצילט, הנקראת בדרך כלל אספירין, יכולה לסייע במניעת שבץ. מזונות עם סליצילט, כגון אבוקדו, גרגרים, פלפלי צ'ילי ודובדבנים, בעלי סגולות דומות לכדורים מדללי דם. מחקרים נוספים נדרשים כדי לראות אם הם יעילים כמו תרופות מרשם אך החומר והפוטנציאל קיים בהם.

2)כורכום- כורכום הוא כימיקל צהוב בוהק המיוצר על ידי כמה צמחים.    curcuminoidהוא החומר העיקרי שנמצא בכורכום (Curcuma longa), חבר של משפחת זנגביל (Zingiberaceae). כורכום בא לידי שימוש כתוסף צמחים, מרכיב קוסמטיקה, כתוסף טעם למזון וצביעת מזון. מבחינה כימית, הכורכום הוא diarylheptanooid, השייך לקבוצה של curcuminoids, אשר הינם חומרים פנולים טבעיים האחראים לצבעו הצהוב של הכורכום.
זה זמן רב כיכב תבלין הכורכום ברפואה עממית. על פי מחקר, המרכיב העיקרי, כורכומין, עובד על טסיות דם באופן שמונע קרישה.

3)קינמון- קינמון הוא תבלין המתקבל מהקליפה הפנימית של כמה מינים של עצים מן הסוג Cinnamomum. קינמון משמש בעיקר כתוסף ארומטי ותוסף טעם במגוון רחב של מאכלים, מאכלים מתוקים ומלוחים, דגני בוקר, מזנונים ומזונות מסורתיים. הניחוח והטעם של הקינמון נובעים משמן חיוני שלו ומרכיב עיקרי בקינמון, cinnamaldehyde, כמו גם חומרים רבים אחרים למשל אוגנול  eugenol.
קינמון ודודניתו הקרובה, קאסיה, זמינים באופן נרחב ומכילים coumarin, כימיקל הפועל כנוגד קרישה רב עוצמה. כאשר צורכים עם קינמון ו cassia, coumarin עשוי גם להוריד את לחץ הדם ולהקל על דלקת פרקים ושאר מקרים דלקתיים אחרים. עם זאת, יש להיזהר בעת שימוש בקינמון כמו מדלל דם. כמה מחקרים מראים כי צריכת קינמון ארוכת טווח במזון, כולל לחמים מבוססי קינמון ותה, עלולה לגרום לנזק בכבד.

4)פלפל קאיין- פלפל הקאיין, הידוע גם בשם התבלינים: פלפל בקר, פלפל צ'ילי אדום חם, אלווה, פלפל ציפורים או פלפל אדום. הפלפל הזה הוא זן של קפסיקום אנום annuum, אשר קשור לזן פעמון פלפלים, jalapeños, פפריקה, ואחרים. הסוג Capsicum הוא במשפחה nighthade (Solanaceae). זה פלפל צ'ילי חם המשמש לטיבול מנות ונקרא על שם העיר קאיין, בירת גיאנה הצרפתית.
פלפלי קאיין יכולים להיות בעל השפעה חזקה על דילול הדם על הגוף  בשל כמות גבוהה של סליצילטים הנמצאים בהם. פלפלי קאיין ניתן לקחת כמוסות או כמו תבלין לאוכל. בנוסף דילול הדם שלהם, פלפלי קאיין יכולים להוריד את לחץ הדם ולהגדיל את זרימת הדם.

5)ויטמין D- ויטמין D שייך לקבוצה של סיסטרואידים מסיסים בשומן האחראים להגברת ספיגת המעיים של סידן, מגנזיום ופוספט, וכן השפעות ביולוגיות רבות אחרות. בבני אדם, התרכובות החשובות ביותר בקבוצה זו הן ויטמין D3 (הידוע גם בשם cholecalciferol) וויטמין D2 (ergocalciferol). Cholecalciferol ו ergocalciferol. רק כמה מאכלים מכילים ויטמין D. המקור הטבעי העיקרי של הוויטמין הוא דרך סינתזה של cholecalciferol בעור מכולסטרול דרך תגובה כימית התלויה בחשיפה לשמש (במיוחד קרינת UV).
מחקר שנעשה באוניברסיטה בשוודיה, אשר בחן את הרגלי החשיפה אל השמש של -40,000 נשים מעל 11 שנים בממוצע, מצא שחשיפה לשמש רגילה הפחיתה את הסיכון ל- קרישת דם בשליש. צוות המחקר סברו שנתון זה מראה כי ויטמין D המתקבל באמצעות חשיפה לשמש עשוי להיות הסיבה מאחורי האפקט המגן. עם זאת, מחקר נורבגי נכבד מצא כי רמות בסרום של ויטמין D לא היו קשורים עם הסיכון העתידי של קרישי דם בתוספת ויטמין D להגברת רמות הסרום בדם מעל לרמות הנורמליות לא הפחיתה את הסיכון ל- קרישת דם בעתיד. הנתונים לא היו חד משמעיים בנוגע להאם השלמת רמות נמוכות של ויטמין D (חוסר בויטמין D) עלול להביא אותם לרמות גבוהות יותר, יפחית הסיכון לקרישת דם.

בקיצור, אור השמש ו / או ויטמין D עשויים לשחק תפקיד במניעת קרישת דם. שמן המפ וכדורים מדללי דם

6)ויטמין E- ויטמין E שייך לקבוצה של תרכובות הכוללות הן טוקופרולס tocopherols וטוקוטרינולים tocotrienols שהם צורות שונות של ויטמין E, γ-tocopherol  שהוא הצורה הנפוצה ביותר של ויטמין זה. γ-Tocopherol ניתן למצוא בשמן תירס, שמן סויה ומרגרינה. α-tocopherol, הינו הצורה הפעילה ביותר מבחינה ביולוגית של ויטמין E, היא הצורה השכיחה ביותר של ויטמין E בתזונה. וריאנט זה ניתן למצוא בשפע ביותר בשמן נבט חיטה, חמניות, שמן חמניות. כמו נוגד חמצון מסיס בשומן, זה קוטע את התפשטות מינים חמצן תגובתי המתפשטים דרך ממברנות ביולוגיות או באמצעות שומן כאשר התוכן השומנים שלו עובר חמצון על ידי תגובה עם רדיקלים שומנים יותר מייצר תגובה בכדי ליצור מוצרים יציבים יותר.
צריכה  של יותר מ -1,000 מ"ג של טוקופרולים ליום עשויה להיות רעילה ולגרום אף לבעיות דימום.
ויטמין E נחשב למדלל דם טבעי בעוצמה בינונית.
7)סליסילאטים- Salicylates הם תרכובות וכוללים חומצה אצטיל-סליצילית, המרכיב הפעיל באספירין.
מאחר שאספירין משפיע על טסיות הדם, הוא נצפה בעבר כטיפול ללא מרשם היעיל ביותר במניעת קרישי דם. עם זאת, מחקר חדש התגלה רק בשנה האחרונה, המציעה לחולים לא להשתמש בנוגדי קרישה סטנדרטיים שנקבעו (עקב קרישת דם) אספירין מומלץבכדי להפחית באופן פוטנציאלי את הסיכון לחזרתו של קריש הדם. הנתונים אינם חד משמעיים אם אספירין מונע קרישת דם אך ברור שאינו יעיל כמו תרופות נוגדות קרישה, אבל יכול להיות טוב יותר מאשר לא לעשות או לנטול כלום. מזונות רבים מכילים סליצילטים, אשר יכולים לחקות חלק מן ההשפעות האנטי-טסיות של אספירין. עם זאת, כמות הסליצילטים גם אם אוכלים כמות גדולה של מזונות אלה עדיין רק חלק קטן מ -81 מ"ג של סליצילטים שאספירין ומדללי דם אחרים מכילים. לדוגמה, רוב הפירות מכילים פחות מ 1 מ"ג של סליצילט לכל ק"ג  של מסה פרי, בעוד תבלינים ועשבי תיבול בדרך כלל בטווח 20-30 מ"ג / לכל ק"ג. מחקרים קליניים אשר בחנו את ההשפעות האנטי-תרומבוטיות של מדללי דם השתמשו במינונים אשר "עולים על זה שניתן לקבל מהדיאטה לבדה".
וכעת הכנו עבורכם רשימה של חומרים ברי השגה המכילים סליצילטים.

תבלינים המכילים סליצילטים:

-קינמון
-טמרי
-אבקת קארי
-אוֹרֶגָנוֹ
-מִנתָה
-פִּלפֶּלֶת
-זַנגבִיל
-פַּפּרִיקָה
-קוֹרָנִית
-שָׁמִיר
-גאראם מאסאלה

מזונות המכילים סליצילטים:
-רוב הפירות, כולל פירות יבשים. (כמויות קטנות יותר ניתן למצוא אוכמניות, חמוציות, ענבים, דובדבנים, תותים, נקטרינה, מנדרינות, תפוזים)
-דבש
-חוֹמֶץ

משקאות המכילים סליצילטים:
-תה, תה שחור וירוק
-מיץ אננס
-יין, לבן ואדום

שמן המפ וכדורים מדללי דם- כעת נפנה לנסיך של הערב לשמן ההמפ ולבדיקה מה הן סגולותיו והאם הוא יכול לשמש גם הוא כאלטרנטיבה טובה למדללי דם וכיצד.
נתחיל מסגולותיו של שמן ההמפ היכולים להחליף את פועלם של הכדורים מדללי הדם.
מחקרים רבים על קרישת הדם נערכו על מנת לקבוע את ההשפעה האפשרית של אנטי-פרוטאמבוטית של תמצית קנביס אורגנית ושלושת הקנבינואידים העיקריים, THC, CBD ו- CBN. השפעת בתנאי מבחנה של תמצית הקנביס על פעילות תרומבין יצרה ערך IC50 של 9.89 מ"ג למ"ל, בהשוואה ל- THC ב -1.79 מ"ג למ"ל. נמצא גם כי תמצית, THC ו CBN הראו עיכוב ניכר של היווצרות קרישי דם ((thrombin- המושרה קריש במבחנה עם ערכי IC50 של 600, 87 ו 83 מיקרוגרם / מ"ל ​​לחלץ, THC ו CBN בהתאמה. במודל במבחנה המשמש לקביעת זמני קרישה של חולדות רזות ושמנות שטופלו בתמצית קנביס, נמצאו 50% מקרים של קרישת דם, שהם פי 1.5 ו -2 פי יותר מקבוצות הביקורת המתאימות שלהם, והסתמכו בתוצאות שהתקבלו במודל חוץ גופי. המחקר מראה כי קנאביס סאטיבה והקנבינואידים, THC ו- CBN, מציגים פעילות נוגדת-קרישה ועשויים להיות שימושיים בטיפול במחלות כגון סוכרת מסוג 2, שבה קיים מצב מסוכן של היווצרות קרישי דם בעיקר בגפיים התחתונות.
כפי שראינו מחקרים גם אלו שנעשו על חולדות וגם כאלו שנעשו במבחנות וגם כאלה שבדקו בני אדם מראים על פוטנציאל גבוה לחומרים הפעילים בשמן הקנאביס.
אז מה הם ההמלצות? מה ידוע לחוקרים ולמומחי עניין על המעבר ממדללי דם כמו אלו שציינו להנ"ל לשמן המפ?
כאשר חולה נוטל מדללי דם וברצונו לעבור לשמן קנאביס, רצוי שמעבר זה אעשה תחת עין הפקוחה של רופא. חשוב גם לשים לב כי תערובת שמן צריך להיות גבוה THC ו CBD גבוה (2 גרם גבוה THC ל 1 גרם CBD). כמו כן, מומלץ לא להשתמש בשמן אומגה 3 חומצה שומן ספקים ללא תיאום עם הרופא. השמנים עשויים להגדיל את ההשפעות של מדללי דם.
זה ידוע מאוד כי מקנאביס ניתן לייצר שמנים טובים מאוד עבור מחלות רבות יש למן ההמפ סגולות רפואיות או תכונות המגיבות על כמעט כל חלק של הגוף. למרבה הצער בגלל שנים של דיכוי  צמח זה מופלה מן האוכלוסייה הכללית, הספקנות נבנתה לא רק תחת רופאים, אלא גם חולים. מסיבה זו רבים עדיין מעדיפים את השימוש של תרופות מעבדה למרות שהם הרבה יותר מזיקים לגוף.

מסקנה:)- היתרון המלא של מריחואנה רפואית עדיין לא מובנת כהלכה בשל היעדר מחקרים וחוסר ידע של הרופאים בנושא. כאשר אדם נוטל מדללי דם וברצונו להשתמש בשמן הקנביס, עדיין מומלץ לעשות זאת תחת פיקוחו של רופא רפואי שיודע את היתרונות של מריחואנה רפואית בכדי למנוע סיבוכים.

לסיום ניתן לראות לאחר שסקרנו וחקרנו מה הם מדללי דם? למה זה טוב? מה הם התחלופות הטבעיות ואת מקומו של שמן ההמפ במשוואה הזאת, זכינו ללמוד ששמן המפ יכול להוות אלטרנטיבה טבעית ואולי אף בריאה יותר לכדורים מדללי הדם ולתופעות הלוואי ההרסניות למדי פעם שלהם. השימוש בכל תכשיר, צמח או דיאטה תמיד צריך להיות מלווה בעזרת רופא ובהתייעצות מלאה עם הגורמים הרפואיים הרשמיים, בעוד זאת המדע ממשיך להכיר ולהבין את סגולותיו של שמן ההמפ ומכוון טיפולים עתידיים רבים בתחלואות רבות בעזרת שמן זה ותמציות המופקות ממנו.

https://www.researchgate.net/publication/7137438_Anticoagulant_effects_of_a_Cannabis_extract_in_an_obese_rat_model
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22411724
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4139072/
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC425178/
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/29035490
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/61963
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/6961402
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/6940150
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC392714/
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC383221/
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/6935668
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/6444419
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/7061710
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/14347873
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/1138628
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/4810073

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC392714/

שמן המפ וכדורים מדללי דם - מה הם מדללי דם? למה זה טוב? מה הם התחלופות הטבעיות ואת מקומו של שמן ההמפ במשוואה הזאת
חמשת השמנים 0545869249

שמן המפ וכדורים מדללי דם

שמן המפ וכדורים מדללי דם - מה הם מדללי דם? למה זה טוב? מה הם התחלופות הטבעיות ואת מקומו של שמן ההמפ במשוואה הזאת

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here