שמן ג'ינג'ר נגד רעלנים

ייעוץ והדרכה לחולים

שמן ג'ינג'ר שמן גינגר נגד רעלנים בפלזמה

שמן ג'ינג'ר נגד רעלנים – לשמן הג'ינג'ר סגולות רפואיות רבות ביניהן שורש הג'ינג'ר הוא מקור מצוין לויטמינים מסוג A, C, E ו-B קומפלקס, מגנזיום, אשלגן, סיליקון, סידן, בטא-קרוטן נתרן, ברזל, אבץ. כל סגולות אלה הופכים את שורש הג'ינג'ר לתרופה כימית עבור שלל מחלות ומכאובים. בין השאר גם למחלות הסרטן ושאר מחלות כרוניות.

שמן גינגר
שמן גינגר

בכתבה הזאת נבחן את הסגולות או ההשפעות של שמן הג'ינג'ר והחומר הפעיל העיקרי בו "ג'ינג'רול", על רעלנים בפלזמה של הדם, תוך כדאי התבוננות וסקירה של המנגנון של הג'ינג'ר שהופך אותו ליעיל נגד רעלנים בפלזמה של הדם.

הג'ינג'רול, הנרשם כג'יינגרול{6}, הוא תרכובת כימית המסונתזת מזנגביל טרי, מבחינה כימית, ג'ינג'רול הוא קרוב משפחה של קפסאיצין ופיפרין, התרכובות שנותנות לפלפל וצ'ילי את החריפות שלהם.

מצב הצבירה שלו נע משמן צהוב חריף למוצק גבישי, משקלה המולארי של מולקולת ג'ינג'רול היא 294.38 גרם למול. ג'ינג'רול נמס בטמפ' 32 מעלות צלזיוס ומגיע לרתיחה ב452 מעלות צלזיוס. במימד הרפואי ג'ינג'רול ניתן על ידי הזרקה וכתוסף מזון או בשמן.

טיפול בהיפותרמיה

תעשיית התרופות עושה בשמן הג'ינג'ר שימוש בטיפול בהיפותרמיה (ירידה בטמפרטורת הגוף כתוצאה ממחלה, חשיפה לטמפרטורות נמוכות וגורמים אחרים), חומר מעורר, נגד דלקות וגם כנגד סוגי סרטן שונים. סגולותיו הרפואיות של הג'ינג'ר גם ניכרות בתחום הטיפול בדלקות.
מחקרים מדעיים רבים מצביעים על העובדה שג'ינג'רול יכול לשמש כתרופה אנטי דלקתית באחוזי הצלחה מרשימים בסוגי דלקות שונים, כמו למשל דלקות במערכת העיכול, דלקות בעור ועוד, לג'ינג'רול ולחומרים הנגזרים ממנו, יש פרופיל רעילות חיובי, אבל הם רעילים כלפי מגוון של סוגי תאים סרטניים, כולל סרטן הדם, סרטן השד, סרטן השחלות, סרטן הלבלב וסרטן ריאות.

שמן ג'ינג'ר

פלזמה (בדם)

שמן ג'ינג'ר נגד רעלנים – הפלזמה היא חלק מהדם בגופנו והדם הוא למעשה נוזל שמכיל תאים ופלזמה. הפלזמה היא נוזל שקוף ואילו התאים הם הורמונים, תאי דם וגופיפים מסוגים שונים. בניגוד לתאים שמרכיבים את הרקמות האחרות בגופנו, התאים ששטים בדם לא מחוברים זה לזה אלא רק מתקיימים בסמיכות זה לזה במהלך השיוט שלהם בזרם הדם בכלי הדם. פלזמה היא נוזל שקוף בגון צהבהב הזורם בכלי הדם של בעלי חוליות.

הפלזמה מהווה כ-55% מנפח הדם ומכילה בעיקר מים המהווים כתשעים אחוז מהרכבה, וכן חלבונים שונים כגון: גלובולין, אלבומין, ופיברינוגן, מלחים כגון: סידן, זרחן, נתרן, אשלגן וחומרים רבים אחרים שנמצאים בשיווי משקל עם תכולתם ברקמות השונות.

הפלזמה מכילה את תאי הדם ומאפשרת את תנועתם בכלי הדם, כיוון שדם שבא במגע עם האויר נקרש, הנוזל שמתקבל בדגימת דם (ללא תוספת חמרים מונעי קרישה) יהיה שונה מהפלזמה, הוא לא יכיל גורמי קרישה שנוצלו ליצירת הקריש.

נוזל זה נקרא נסיוב או סרום

הרכב הפלזמה מאפשר מעבר טסיות דם המהוות חלק ממנגנון קרישת הדם, תאי דם אדומים המובילים חמצן, תאי דם לבנים של מערכת החיסון, הורמונים, אנזימים, ליפופרוטאינים, חומצות אמינו וסוכרים הדרושים לתפקוד יעיל של הגוף וכן רכיבים נוספים כמו חומרי מזון החיוניים לתחזוקת תאי הגוף, כמו כן מאפשר נוזל הפלזמה הוצאה וסילוק פסולת אל מחוץ לגוף.

כאשר מסרכזים דם במבחנה, ניתן לראות שנוצרו שלוש שכבות, החומר העליון הוא נוזל הפלזמה, השכבה הדקה שמתחתיו אלו הן כדוריות דם לבנות ולמטה נמצא נוזל אדום אלו הן כדוריות הדם האדומות.

הפלזמה מורכבת מתשעים אחוז של מים ואילו עשרת האחוזים הנותרים מורכבים ממומסים שונים, בין היתר מדובר על סוגים שונים של מלחים שתפקידם לשמור על הלחץ האוסמוטי שגורם לדם להישאר בתוך כלי הדם ולא לצאת מהם החוצה וכן לשמור על רמת החומציות הקבועה של הדם. המלחים העיקריים הם אשלגן, סידן וזרחן.

רעלנים בפלזמה

שמן ג'ינג'ר נגד רעלנים – רעלן או רעלנים ברבים (בלועזית: טוקסין) הם חומרים רעילים, כלומר שמזיקים לגוף, המופקים על ידי אורגניזמים (בעלי חיים, צמחים, חיידקים וכדומה). רעלנים מופרשים במקרים רבים על ידי גורמי מחלות שונים, כגון חיידקים. הרעלנים מפרקים קשרים בין מולקולות בתאי הגוף, או שהם מגיבים עם המולקולות ומוציאים אותן בכך מכלל פעולה.

כשהמולקולות הנפגעות הן אנזימים, קולטנים, נוקלאוטידים או חלבונים חשובים, משתבשת או נפסקת פעולת התא, אם לתא תפקיד מוגדר במערכת כלשהי בגוף, הדבר מביא למחלה, דוגמה למחלה הנגרמת על ידי רעלן היא דיזנטריה.

שמן ג'ינג'ר נגד רעלנים מדענים ורופאים מבדילים בין סוגים של רעלנים:

אקסוטוקסין (רַעֲלָן חוּץ-תָּאִי או אקזוטוקסין, Exotoxin), אותו החיידק מפריש.
אנדוטוקסין (רַעֲלָן תּוֹךְ-תָּאִי, Endotoxin), המהווה חלק מדופן התא של החיידק.

לעיתים אנדוטוקסינים אינם מזיקים כשהחיידק חי, אך כשהוא נאכל על ידי מאקרופאג'ים (חלק ממערכת החיסון של הגוף) דופן התא שלו מתמוסס, הרעלנים משתחררים ואז הם מזיקים לתאי הגוף ביתר קלות.

רעלנים בפלזמה נוטים לפגוע בתפקוד תאי הדם ובהולכת החומרים (חמצן, מזון ועוד) עליהם אמונה מערכת הדם.
רעלנים בפלזמה יכולים לגרום לשלל מחלות שונות ביניהן- מחלות אוטואימוניות, מחלות סרטן ומחלות ניווניות, בשל העובדה שהדם משמש כמערכת הובלה של חומרים חיוניים לגוף, רעלנים שנעים במחזור הדם שלנו (בתוך הפלזמה) יכולים להגיע ביתר קלות לכל אזור בגוף ושם ליצור נזק.

סגולות שמן הג'ינג'ר נגד רעלנים בפלזמה

שמן ג'ינג'ר נגד רעלנים – הגי'נג'ר מוכר במיוחד בשל יכולתו להפחית בחילות והקאות והוא משמש כתרופה טבעית נגד בחילות והקאות מזה אלפי שנים. טעמו הלימוני החזק ומרכיבים נוספים שלו מסייעים בפעולות אלו, לשמן הג'ינג'ר מספר סגולות רפואיות, כאשר לחלקן קשר ישיר או עקיף ליכולת של מולקולאת הג'ינג'ר להלחם ולנקות את הפלזמה מרעלנים.

סגולות הג'ינג'ר

יכולת חיטוי חזקה:

לג'ינג'ר יכולת חיטוי חזקה והוא טוב למצבי דלקות גרון, שיעול, זיהומים בחלל הפה ועוד

שמן ג'ינג'ר נגד רעלנים נוגד זיהומים:

הג'ינג'ר בעל יכולת טובה להלחם בזיהומים שונים בגוף במיוחד בדרכי הנשימה ועשויי לסייע לשיעול, דלקת גרון, שפעת ועוד

שמן ג'ינג'ר נגד רעלנים משחרר ומרפה שרירים:

עשויי לסייע בהרפייה עדינה של שרירים ובשחרור כיווצים בגוף

אנטי דלקתי:

הג'ינג'ר בעל תכונות אנטי דלקתיות חזקות וכאמור יכול לסייע במצבי דלקות גרון ועוד

אנטי סרטני:

רכיבים מסויימים בג'ינג'ר מסייעים למניעת מוטציות בתאים ובכך עשויים לסייע במניעת סרטן

משפר פעולות עיכול – מפחית גזים:

הג'ינג'ר טוב להפגת גזים ונפיחות במעיים ועשויי להקל במצבי כבדות אחרי האוכל

שמן ג'ינג'ר נגד רעלנים ממריץ ומשפר אנרגיה:

בשל יכולתו להזרים דם הג'ינג'ר יכול להמריץ ולשפר מצב רוח ואנרגיה, בשל העובדה שהוא מחזק את חיוניות הדם ומנקה את הדם והפלזמה מרעלנים, חיידקים ועוד.

סגולות שמן הג'ינג'ר נגד רעלנים בפלזמה

שמן ג'ינג'ר נגד רעלנים – מחקרים מדעיים מוכיחים שלחומר הפעיל בשמן הג'ינג'ר (ג'ינג'רול) ונגזרותיו (על פי התפרקותו בגוף) מסוגלים לנקות את הדם והפלזמה מרעלנים, רעלנים הם בדרך כלל מולקולות שומניות מה שמסמן אותן כמטרה עבור הג'ינג'רול אשר מסמן ומחסל אותם.

כעת נסקור את הסגולות של שמן הג'ינג'ר נגד רעלנים בפלזמה:

1) ג'ינג'רול מפרק רעלנים שומניים – מחקרים מדעיים שהתבצעו בנושא הוכיחו שלג'ינג'רול היכולת לחסל רעלנים מהפלזמה. היכולות של שמן הג'ינג'ר לגרום לכך היא באמצעות החומרים הפעילים ג'ינג'רול ושוגאול, במחקר שהתפרסם בשנת 2018 הוכיח צוות המחקר שלשמן הג'ינג'ר יכולת לפרק רעלנים שומניים מהפלזמה והמחקר סגר בהמלצה לפיתוח תרופות שירתמו את הסגולה הזאת של החומרים הפעילים בשמן הג'ינג'ר.

2) ג'ינג'רול מסמן רעלנים עבור מערכת החיסון – במספר מחקרים שהתפרסמו בעשור האחרון הצליחו להוכיח קבוצות מחקר שונות מרחבי העולם, שלג'ינג'רול היכולת לסמן באמצעות מקטע מולקולות את הרעלנים בפלזמה, עבור המערכת החיסונית שמזהה את המקטע של הג'ינג'רול על גבי מולקולות הרעלן ומפרק ומחסל את הרעלן, מחקר אחד ציין שסגולה זאת נטועה במניפולציה של מטח חשמלי במעטפת הרעלן שגורמת להיקשרות המקטע המזהה עבור מערכת החיסון.

3) שמן ג'ינג'ר משפר את זרימת הדם ובריאות הפלזמה – בזכות סגולותיהם של החומרים הפעילים בג'ינג'ר הוא מוכח כתורם לבריאות מערכת הדם ולספירה התאית של הדם, מספר מחקרים הצליחו להוכיח שצריכת שמן ג'ינג'ר משפרת את בריאות הדם ועוזרת לשפר ולייעל את זרימת הדם בכלי הדם.

לסיכום

שמן ג'ינג'ר נגד רעלנים – שמן הג'ינג'ר מכיל בתוכו הפתעות רבות עבורנו, הוא בעל סגולות רפואיות למגוון רחב של מחלות ומצבים רפואיים ונמצא בשימוש של מיליוני אנשים ברחבי העולם במשך כבר אלפי שנים.
היכולת של שמן הג'ינג'ר לעזור לגופנו לנקות את מערכת הדם ואת הפלזמה של הדם מרעלנים שיכולים לגרום לשלל רחב של מחלות, רק הולכת ומתבהרת בשנים האחרונות ומספר תרופות שרותמות את הסגולות של שמן הג'ינג'ר לניקוי רעלנים מהפלזמה של הדם כבר קיימות.

מקורות

1) http://www.ncbi.nlm.nih.gov/Taxonomy/Browser/wwwtax.cgi?id=94328

2) http://www.gbif.org/species/2757280

3) http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/28762585

4) http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19201263

5) http://www.blood.co.il

6) http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/27771925

7) http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/30546874

8) http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/29605868

9) http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/29350052

שמן ג'ינג'ר נגד רעלנים

שמן קנאביס

Facebook
Twitter
ייעוץ והדרכה לחולים

עוד באותו נושא

חמשת השמנים לטיפול משלים בברונכיטיס ודלקת ריאות
רפואה טבעית

קורס תמציות

תמצית החיים – סדנא לריפוי עצמי והכנת תמציות צמחים קורס תמציות סדנא לריפוי עצמי ולתהליך

קרא עוד »

כתיבת תגובה

חמשת השמנים תוסף תזונה טבעי
חמשת השמנים תוסף תזונה טבעי
ארכיונים
חמשת השמנים תוסף תזונה טבעי
חמשת השמנים תוסף תזונה טבעי