ריפוי עצמי

ריפוי עצמי – מי אני? נעים מאוד, שמי אביבי פסטרנק, ולפני כ- 7 שנים חליתי בסרטן, כולגיוקרצינומה (בכבד ודרכי המרה).

לאחר סדרת טיפולים קשה וכואבת, הרימו הרופאים ידיים ובעצם ויתרו עלי.הייתי אובד עצות ומיוסר, והמחשבה היחידה שרדפה אותי בכל רגע הייתה שאני הולך למות ושאין שום דבר שיכול להציל אותי.

בנקודת השפל הזו של חיי, ומתוך הבנה שאין לי מה להפסיד, התחלתי לצרוך תמציות צמחים , בצורה אקראית וללא הכוונה או ידע, האינטואיציה היתה הכלי היחידי שלי בימים אלה. תוך זמן לא רב זה התחיל לפעול!

בדיעבד הבנתי שגיליתי את כוחה של המערכת האנדוקנבינואידית.
וראיתי, הרגשתי וחקרתי על בשרי כיצד היא עובדת ועוזרת לי לרפא את עצמי.

תזונה

התזונה היא חלק בלתי נפרד מהשגרה שלנו ומחיינו, לכן התזונה היא קריטית בתהליך ההחלמה והתהליך השיקומי של הגוף בהתמודדות עם המחלה. כשהגוף נאבק, כל פניות נוספת של פירוק האוכל ומאמץ כגון עיכול של מזון שומני, מעובד הוא גורם שמעיב, מעכב ומקשה על תהליך ההחלמה.
התזונה צריכה להיות קלה ועדינה במינון שמצד אחד נותן לגוף מספיק כוח ומצד שני לא גוזלת ממנו הרבה משאבים בפרוק המזון, תזונת שביל הזהב. תפקיד התזונה הוא לספק לגוף את כל הערכים התזונתיים שהוא זקוק להם כדי שיוכל להחלים.

שינה

מפתיע ככל שישמע, המעלה הגדולה והחשובה ביותר של החולה וכל מה שקשור בהחלמתו, היא מצב שינה. אם לא נישן, זה לא יקרה. לכל אחד ממילוני התאים הבריאים שיש לנו בגוף, יש שכל משלו, וכולם ביחד מתקשרים זה עם זה למען מטרה משותפת אחת, והיא – איתור תאים חולים (תאי סרטן) בגוף ותיקונם.
כשהגוף ער המוח שלנו לוקח את הפיקוד על התאים הבריאים, התוצאה היא שהשכל של התאים האלה נירדם ואין להם את היכולת למלא את תפקידם בתיקון הגוף, כתוצאה מכך, התאים החולים יכולים לגדול ולהתפתח ואין מי שיעצור אותם.
במילים אחרות, לגוף יש יכולות החלמה והתמודדות נפרדות ושונות בהכרח בין אם אנו ערים או אנו ישנים.

צמחי מרפא

צמחי מרפא הם מרכיב חשוב בעת המחלה, חלק זה מתחבר לנושא התזונה של הגוף ואל החומרים שאנו זקוקים להזין אותו, צמחי מרפא או כמו שאני נוהג לכנותם "מזון על", מחד עוזר לגוף להרוג תאים חולים,
ומאידך מגן על התאים הבריאים.
החומרים עליהם מדובר הם תמציות ושמנים כגון זרעים ושורשים, זרעי המפ, זרעי רימונים, ג'ינג'ר כורכום וכו'.
אל תתבלבלו, הצמחים הללו עוברים תהליך טבעי ללא התערבות של חומרים מתועשים בכדיי להגיע למיטוב ומיצוי מקסימלי בהופכם לתמצית.
הסיבה שחומרים אלו מתקבלים בברכה היא המערכת האנדוקנבינואידית הנמצאת בגופנו,
המאפשרת לנו להזין את תאי הגוף בנוסף לתזונה הבסיסית שלנו.
צריכתם הינה חיונית באופן ניכר להתמודדות עם מחלה, לאיכות השינה ולהחלמה.
(חשוב לציין שלכל אחד ואחת ישנה התאמה אישית ברמת סוג המחלה והמצב הגופני) וגם במהלך תהליך העבודה עם התמציות 

מה זה ריפוי עצמי?

ריפוי עצמי הוא בראש ובראשונה לקיחת אחריות מלאה על בריאותך, החזרת השליטה לידיך, והכרה בכך שגופך הוא הרופא הכי טוב של עצמו.

הבסיס לתכנית הליווי שלי עומד על שלושה עקרונות: שינה, שינוי תזונתי (תזונה מיוחדת) שימוש בתמציות צמחים.

עד היום, במשך חמש שנים, אני מלווה ועוזר לחולי סרטן לרפא את עצמם, להשתקם, ללמוד ולהבין מה הגוף שלהם מבקש מהם להתמודד באומץ מול המחלה.

" מכל מלמדי השכלתי "
למען הסר ספק אינני רופא בהכשרתי אך כל מה שאני משתף הוא פרי שילוב של חקירת עומק רבת שנים באופן עצמאי,קריאת חומר תאורטי רב היקף, ניסיון אישי וניסיון תוך כדי ליווי אנשים הלכה למעשה .

אני לא רק מאמין, אני יודע, שכל אחד יכול. אני מזמין אתכם לתת לגופכם הזדמנות אמיתית להירפא בעצמו ובדרך שלו.

קישור לסיפור האישי שלי :לחצו כאן 

ריפוי עצמי

אני כאן בשבילך

ליצירת קשר השאר פרטיך ואשוב אליך בהקדם