כורכום לחולי סרטן הלבלב

שמן כורכוםכורכום לטיפול בסרטן הלבלב – כורכום לחולי סרטן הלבלב

כורכום לחולי סרטן הלבלב –  בכתבה זאת נביע בפניכם מסקנות ממחקרים מדעיים ואירגונים שונים האוספים מידע אודות המלחמה בסרטן בניסיון לשפוך אור על סגולותיו של תבלין הכורכום ונגזרותיו הכימיות במלחמה בסרטן הלבלב.
סרטן הלבלב הוא בין הצורות האגרסיביות ביותר של סרטן אנושי, המאופיין בשיעור תמותה גבוה מאוד. הוא מייצג את הגורם הרביעי המוביל למוות מסרטן בארצות הברית, אירופה ואסיה והרג 32,000 אנשים מדי שנה רק בארצות הברית. עם שיעור הישרדות בן חמש שנים של שלושה אחוזים בלבד ושיעור הישרדות חציוני של פחות משישה חודשים, סרטן הלבלב נושא את אחד התחזיות העניות ביותר. האבחנה של סרטן הלבלב היא אחד הדברים הגרועים ביותר שיש לרופא אי פעם לספר למטופל.
אז מהו בעצם הלבלב ? לַבְלַב הוא בלוטה בחלל הבטן שתפקידה להפריש מיצי לבלב המכילים אנזימים וביקרבונט לצינור העיכול לצורך פירוק המזון וכן הורמונים לזרם הדם לוויסות המטבוליזם בגוף. הלבלב ממוקם מאחורי הצפק, בין התריסריון מימין לטחול משמאל. אורכו כ⁻15 ס"מ אצל אדם בוגר.
רק טיפולים שאושרו על ידי ה- FDA עבורם, חומרים  מסוגים שונים כמו גמקטיבין וארלוטניב (Gemcitabine ו- Erlotinib,) יוצרים תגובות אובייקטיביות בפחות מעשרה אחוזים מהחולים, תוך גרימת תופעות לוואי חמורות לרוב. עובדה זו מעידה שיש צורך נואש באפשרויות חדשות לטיפול בסוג סרטן זה.
בשל עובדה זו מחקרים רבים נעשים בנושא, מחקר קליני לבדיקת טיפולים חדשים שחולק לשלבים קבע ומצא בעזרת טרמינולוגיה שהתחלקה לכמה שלבים שנסביר בפניכם:
שלב1 – ניסויים הם רק בכדי לוודא שהטיפול בטוח, כדי לראות כמה המטפל יכול לתת מחומר מסוים לפני שהוא הופך להיות רעיל. כורכומין, הפיגמנט הצהוב הטבעי בכורכום עבר כמה מהניסויים. למעשה, כורכום הראה סף רעילות קטן.

כורכום לחולי סרטן הלבלב
כורכום לחולי סרטן הלבלב

שלב  2- הניסויים נערכים כדי לראות אם לתרופה למעשה יש השפעה. כורכומין עשה זאת, ב – 2 מתוך 21 החולים שהוערכו. למטופל אחד הייתה ירידה של 73% בגידול, אך ההשפעה הייתה קצרת מועד. נגע אחד נותר קטן, אבל שיבוט גידול עמיד לכורכומין הופיע. המטופל השני, שהיה בעל מחלה יציבה במשך יותר מ -18 חודשים, הראה שיפור איטי במשך יותר משנה.
אז, מסקנת המחקר הייתה שכורכומין נראה כמסוגל לעזור לכמה חולים עם סרטן הלבלב, לא נמצאו השפעות רעילות הקשורות לכורכומין במינון של עד 8 גרם ליום. הדרך הבטוחה ביותר להכות בסרטן הלבלב היא למנוע אותו מלכתחילה. ב -2010 נוסח מחקר שערך מכון הבריאות הלאומי, המחקר הגדול ביותר בהיסטוריה, שמצא כי שומן תזונתי מן החי קשור לסיכון מוגבר לסרטן הלבלב.
מחקר אחר קבע באופן נחרץ שכורכום והחומר הפעיל בו כורכומין יכולים להוביל להפחתה בגידול סרטני מסוג סרטן הלבלב. החוקרים במחקר זה בצעו את עבודתם במעבדה בתרביות של תאים סרטנים מזוג סרטן הלבלב ובדקו את התגובה שלהם לכורכומין. המחקר עלה על כך שמולקולות הכורכומין מעודדות פעילות של חומרים אנטי סרטניים באמצעות היקשרות אל אותם ליפוזומים ועבודה משותפת איתם להרג התא הסרטני מסוג זה.

כורכום לחולי סרטן הלבלב –  מחקרים חדשניים מעלים ציפיות גדולות, כיום ישנם כבר כמה פורמולות שונות של כורכומין סינטטי ומרוכז . חברות תרופות מסוימות ממנות כבר מחקרים שבודקים תרופות שהן בעצם כורכום מזוקק על סרטן הלבלב או בשמו המקצועי PANC1.מחקר שהתפרסם על ידי מכון בשיתוף כמה אוניבסיטאות בהונגריה מצא שהתרכובת של הכורכומין שנוסתה על ידם הראתה נתונים טובים יותר מקבוצת הביקורת בפי 40! כן, החוקרים מדדו ומצאו שלושה קורקומינואידים, C509, C521 ו- C524 עם הפעילות הגורמת למות התא הסרטני (אפופטוזיס) הגבוהה ביותר. החוקרים מצאו כי הפעילות הביולוגית של אנלוגים מצד אחד הסתמכה על אפקט שהוביל למעצר G0 / G1 במחזור התא. מחזור התא מורכב מכמה שלבים ועצירה של כל אחד מהם בעצם מובילה למות התא כי אינו יכול להמשיך ולחדש את עצמו. בנוסף לזאת חלבון התגלה, המוביל לתהליך של קריסת ה DNA ולאחר מכן התמוטטות התא הסרטני.

בעצם המחקר תיאר תהליך זה בתהליך של 5 צעדים:

1) מולקולות כורכומין מגרות את האנדופלסמיק רטיקולום של התא באופן שגורם לו לשחרר חלבון שמטרתו להרוג את התא הסרטני מסוג PANC1.
2) החלבון מגיב ומתחיל לנוע לכיוון התא הסרטני.
3) הכורכומין גורם לשינוי במתח החשמלי שבממברנה החיצונית של התא הסרטני וכך מכין אותה לכניסתה של החלבון בצורתו.
4) החלבונים מגיעים לממברנת התא הסרטני וחודרים אותה בשל השינוי במתח החשמלי (כמו שער שנפתח בלחיצת כפתור).
5) החלבון מפעיל תהליך הנקרא caspase 3 והינו בעצם פירוק של הDNA של התא הסרטני והריגה שלו מבפנים.
מחקר זה התפרסם בשנה האחרונה ולצדו עוד מספר מחקרים שהגיעו למסקנות שונות בנוגע לסוגי כורכומין שונים שפותחו במעבדות וכאלה טבעיים.

כורכום לחולי סרטן הלבלב –  מחקר חשוב נוסף שהתפרסם השנה זכה לתשועות רבות בחקר כורכום למטופלי כימותרפיה. המחקר ביקש לבדוק את התהליכים המולקולאריים אשר בזכותם תבלין הכורכום מחזיק בסגולות רפואיות אשר מועילות מאוד עבור חולי סרטן אשר עוברים כימוטרפיה, בעיקר ובהתמקדות על חולי סרטן הלבלב.
המחקר שהתפרסם השנה על ידי מכון חקר סרטן בארצות הברית ביקש בעצם למצוא תחליף תרופתי לתרופות שונות הניתנות בבתי חולים למטופלי כימותרפיה הסובלים מסרטן בלבלב.
המחקר גילה שהתרכובות הפנוליות (הורמון צמחי בצורת חומצה) המרכיבות חלק מתבלין הכורכום מסייעות לגוף להתאושש לאחר טיפולים כימותראפיים ולהגן על הגוף מפני הגידול הסרטני בשל היכולות של אותם תרכובות פנוליות בבידוד התא הסרטני ממקורות האנרגיה על ידי מניפולציה של הגנים של אותו תא סרטני שקוראת בזכות חלבונים וחומצות שחודרות את התא הסרטני.
מחקרים רבים נעשו על נושא הדיאטה בנוגע לחולי סרטן הלבלב. בשל ההוכחות הקליניות בנוגע לתמורה שבדיאטה נטולת בשר אדום למשל ומרובה בחומצות פנוליות כמו אלו הקיימות בכמויות גדולות בתבלין הכורכום.
כל מחקר שנכתב בנושא בשנים האחרונות מסתיים בבקה למחקרים נוספים בשל ההבטחה הגדולה שמראים החומרים הפעילים בכורכום לטיפול בחולי סרטן הלבלב וחולי סרטן בכלל.
לכורכום תכונות רבות המועילות למלחמה בגידולים סרטניים, הוא מזרז ומוביל לתהליכים של "רצח התא" על ידי המערכת החיסונית של הגוף, מפעיל חלבונים שעוזרים למערכת החיסונית לתקוף את הגידול הסרטני וכמובן טומן בתוכו סגולות רבות למטופלים בהליך הכימותרפי הקשה.
השלב בו נמצא כורכום מבחינת המחקר והדרך של הכורכום ונגזרותיו הינו מתקדם מאוד, בגל הבא של תרופות הניתנות בבתי חולים לסובלים מסרטן הלבלב ניתן בבודאות ל"נחש" שנמצא גם את הכורכום ונגזרותיו. התבלין הזה טומן בתוכו כל כך הרבה סגולות למתמודדים עם גידול סרטני בלבל הנחשב לאחד מהגידולים הבעייתיים ביותר לטיפול שחוקרים רבים ממשיכים "לחתור" בנהר המדעי עד שהכורכום ימצא את דרכו לעזרתם של הזקוקים לו, המתמודדים עם מחלת סרטן הלבלב.

http://nutritionfacts.org/video/turmeric-curcumin-reprogramming-cancer-cell-death/
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/29157028
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5666787/
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/29048549
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19561318
http://study.com/academy/lesson/what-is-phenol-structure-uses.html
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/26690340
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19561318
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/29221990
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25890497
http://clincancerres.aacrjournals.org/content/14/14/4491.short
http://www.jbc.org/content/285/33/25332.short
http://www.nature.com/articles/6605039
http://www.tasmc.org.il/Internalmed/Gastroenterology/Pages/pancreas-diseases.aspx

רפואה טבעית

כורכום לחולי סרטן הלבלב

Facebook
Twitter
ייעוץ והדרכה לחולים

עוד באותו נושא

קורס תמציות
רפואה טבעית

קורס תמציות

קורס תמציות מאז ומתמיד ניסו בני האדם להבין את משמעות הקיום, החיים והחומר. החוכמה ההרמטית,

קרא עוד »

כתיבת תגובה

חמשת השמנים תוסף תזונה טבעי
חמשת השמנים תוסף תזונה טבעי
ארכיונים
חמשת השמנים תוסף תזונה טבעי
חמשת השמנים תוסף תזונה טבעי