ג'ינג'ר להורדה במשקל – ג'ינג'ר כתוסף תזונה להורדה במשקל

ג'ינג'ר להורדה במשקל ולטיפול בתסביכים הנובעים מהשמנת יתר (Obesity)

שמן ג'ינג'ר
שמן ג'ינג'ר


ג'ינג'ר להורדה במשקל וטיפול בהשמנת יתר –
בכתבה זאת נעסוק בסגולות הרפואיות שיש לג'ינג'ר ובמיוחד לשמן ג'ינג'ר, למניעת השמנת יתר והשמנת יתר חולנית, המוגדרת כהשמנת יתר שהיא מעל 45 קילו מעל הגובה המומלץ לאדם מסוים. נעבור ביחד על המידע העדכני בתחום כפי שפורסם במאמרים עד שנת 2018 ותוך כדי התמקדות בתמורות האחרונות בתחום.

ג'ינג'ר להורדה במשקל עודף משקל והשמנת יתר הפכו לתופעה נפוצה בישראל כמו במדינות רבות בעולם המודרני ומטופלים רבים הלוקים בה זקוקים לטיפול והכוונה באורח החיים. הטיפול בהשמנת יתר צריך להינתן על ידי צוות רב תחומי הכולל אחות, דיאטנית ואנשי צוות נוספים כגון מדריך כושר גופני, עובד סוציאלי, פסיכולוג ויועצים מומחים לפי הצורך אך מומלץ שרופא המשפחה ידריך וירכז את הטיפול במסגרת רפואת הקהילה, תוך שימוש במשאבים המוקצים לכך.

טיפול באוכלוסייה הסובלת מהשמנת יתר והשמנת יתר "חולנית"  ייתכן גם במסגרות נוספות המתמחות בסוכרת, לחץ דם או השמנה ועד אשר במרפאות מקצועיות במרכזים רפואיים במקרים בעייתיים ו/או קיצוניים של השמנה.

שיתוף הפעולה ברמה הלאומית כולל גם גורמים נוספים כגון פעולות לעידוד פעילות גופנית על ידי ובעזרת סימון ברור של תכולת השומן והאנרגיה במאכלים שונים ועידוד הצריכה של מאכלים דלי קלוריות וכן ההכרה בצורך של בניית תכנית התערבות וגילוי מוקדם של נטייה להשמנה בקרב ילדים. חלק חשוב של ההתמודדות עם התופעה הוא הקצאת משאבים לצורכי קידום בריאות הכוללים הסברה באמצעי תקשורת ובאמצעים אחרים אודות אכילה בריאה, פעילות גופנית וחשיבות השמירה על המשקל. על כן ניתן לאמור שהשמנת יתר הינה הפרעה המשפיע ומושפעת ממערכות רבות בדומה לסגולות הג'ינג'ר השולח את זרועותיו במטרה לעזור למערכות רבות בגופנו.

אכן בכתבה זאת נתמקד בסגולותיו של הג'ינג'ר במניע וטיפול בהשמנת יתר וננסה להסביר את המנגנון העומד מאחורי סגולותיו של הג'ינג'ר במניעת השמנת יתר.
לרכישת שמן ג'ינג'ר מעושר לחצו כאן

ג'ינג'ר להורדה במשקל – השמנת יתר היא צרה בריאותית הקשורה להפרעות מטבוליות רבות. במניעה וטיפול של עודף משקל, תרופות וניתוחים הן אסטרטגיות גדולות אבל יש תופעות לוואי. מגוון של חומרים ביו-אקטיביים המופקים באופן טבעי עוזרים להפרעה זאת אך אחד הבולטים ביניהם הוא שורש הג'ינג'ר.
ג'ינג'ר מפעיל בגופנו פעולות שיכולות הגן עלינו מפני השמנת יתר והסיבוכים שלה. המחקר הראשון שנעסוק בו בדק בתנאי מעבדה, על עכברי מעבדה ובתוך צנצנות את התמורות שבין שמן הג'ינג'ר לחומרים ביולוגים כגון שומנים וחלבונים המשפיעים על תכונות בגופנו הקשורות להשמנת יתר. המטרות של המחקר היו לזהות תרכובות ביו-אקטיביות המעכבות אדיפוגנציה(התפתחות רקמה שומנית או יצירת שומן) וצבירת שומנים במבחנה. תוצאות המחקר הראו באופן חד משמעי ששמן הג'ינג'ר מקדם בהרבה את חוסן הגוף כנגד הנזקים הנגרמים לו מהשמנת יתר ובנוסף לזאת מדכא גדילה של רקמות שומניות. מסקנות אלו מראות שלשמן ג'ינג'ר עתיד מזהיר בעזרה לסובלים מהשמנת יתר והסיבוכים הנלווים אליה.

ג'ינג'ר להורדה במשקל – בעכבות מחקרים רבים שנעשו בשנים האחרונות, יודעים היום בקהילה המדעית למפות ולשרטט היטב את הפעילות המועילה של שמן ג'ינג'ר כנגד השמנת יתר.
ג'ינג'ר להורדה במשקל הג'ינג'ר עובד באמצעות כך שהוא מקטין את התשוקה לסוכר, מסייע בהפחתת דלקות בגוף ומספק תמיכה למערכת העיכול באמצעות הגברת ספיגה של חומרים מזינים מהמזון שאותו אנו צורכים. התרכובות בשמן הג'ינג'ר נקראות ג'ינג'רולים.

ג'ינג'רול, הוא המרכיב הפעיל של ג'ינג'ר טרי. מבחינה כימית, ג'ינג'רול הוא קרוב משפחה של קפסאיצין ופיפרין, התרכובות שנותנות לפלפל צ'ילי ופלפל שחור את החריפות שלהן. גינג'רול נמצא בדרך כלל במצב של שמן צהוב חריף, אבל גם יכול ליצור מוצק גבישי. ג'ינג'רול הוכח מדעית כמסוגל להפחית ולטפל בדלקות ומחלות במעיים שלנו ולשפר באופן כללי את הקליטה של ויטמינים ומינרלים אותם אנו צורכים דרך מזון. כאשר אנחנו סופגים יותר ויטמינים ומינרלים, אז אנחנו עוזרים לתמוך באנרגיה התאית של הגוף שלנו וליצור כתגובה ירידה במשקל. החומר הפעיל ג'ינג'רול נמצא כבעל סגולות רפואיות רבות למכאובים רבים מדלקות פרקים, דלקות בדרכי הנשימה, דלקות במעיים, דלקות בכבד, סרטן הרחם, סרטן הלבלב וסרטן השד.

ג'ינג'ר להורדה במשקל מחקר שפורסם ב -2013 בעיתון ההודי לפיזיולוגיה ופרמקולוגיה סיכם כי שמן ג'ינג'ר חיוני לבריאות הגוף ובעל פעילות נוגדת חמצון, כמו גם תכונות אנטי-דלקתיות משמעותיות. לאחר טיפול עם שמן ג'ינג'ר במשך חודש אחד, רמות האנזים  בדם עולה כתוצר של קידום ספיגת המינרלים. המחקר גם מצא שטיפול באמצעות שמן ג'ינג'ר על גבי חודש מעודד ירידה במשקל ומשפר תכונות נוספות של המטבוליזם של כל אדם.

ג'ינג'ר להורדה במשקל – אכן בחמשת השנים האחרונות ישנה עליה בכמות המאמרים האיכותיים והמחקרים הנעשים בנוגע לסגולות של שמן הג'ינג'ר לסובלים מהשמנת יתר, למעשה נראה שיש כמה מנגנונים מאחורי כוחות העל של ג'ינג'ר. מחקרים מסוימים שסקרנו מתארים כיצד התבלינים יכולים למלא תפקיד חשוב בשריפת שומן, עיכול פחמימות והפרשת אינסולין. ג'ינג'ר הוכיח גם שהינו מסוגל לעכב מתח חמצוני (סוג של הזדקנות של התאים בגופנו), בעל תכונות אנטי דלקתיות להורדת רמת הכולסטרול בדם. שמן ג'ינג'ר עשוי אפילו להפחית טרשת עורקים, הצטברות של שומן מסוכן בעורקים שהיא אחת הבעיות המרכזיות של הסובלים מהשמנת יתר ובעיות של סוכר בגוף ובעיקר סכרת מסוג 2.
עם זאת, מחקרים רבים שנעשו בבני אדם הראו כי שמן ג'ינג'ר מסוגל לשפר שריפה של קלוריות ולהפחית את תחושת הרעב והראה שהוא מוביל לירידה במשקל אצל מבוגרים הסובלים מעודף משקל. ניסויים רבים הראו ששמן ג'ינג'ר גם היה קשור לשינויים חיוביים במדד הכולסטרול, הסוכר בדם, לחץ הדם, חלבונים דלקתיים ובריאות הכבד, בקרב סובלים מהשמנת יתר שהשתתפו בטיפולים וניסויים קליניים בשמן ג'ינג'ר.

ג'ינג'ר להורדה במשקל מחקרים בבני אדם בחנו את הג'ינג'ר בנוסחאות שונות, כולל קפסולות, טבליות ואבקות מומסות למשקאות. מארי-פייר סנט-אונג ', מרצה וראש החוג לתזונה באוניברסיטת קולומביה, אומרת שהמדע עדיין לא ברור לגבי המינונים, ואילו מינונים טובים ביותר להשגת יתרונות קליניים להשמנת יתר. מארי טוענת שאנשים צריכים לדעת כי התבלין ג'ינג'ר עשיר בנוגדי חמצון וחומרים אנטי. (יחד עם היתרונות המטבוליים הפוטנציאליים של הג'ינג'ר, התבלין הוכח גם כמסוגל להקל על בחילות, כאבי מחזור וכאבי שרירים). היא מוסיפה, ששימוש בג'ינג'ר הוא תמיד טוב יותר מלשים מלח על האוכל שלנו ויכול להוות תחליף למלח עבור אנשים הסובלים מהשמנת יתר. מאז פרסמה את מסקנות מחקרה, הספיקו להתפרסם מחקרים רבים שבדקו את נושא המינון ומצאו שהמינונים המומלצים הם שני טיפות ובין פעמיים לשלושה ביום.

ג'ינג'ר להורדה במשקל – לסיכום ננסה לעשות קצת סדר בבלגאן. בזכות תכונותיו של שמן הג'ינג'ר, כמו למשל פירוק רקמות שומן וחיזוק ספיגת מינרלים לגוף הקנו לו כבוד רב בקרב מטפלים בהפרעות אכילה והשמנת יתר. היכולת של תבלין הג'ינג'ר לספק הגנה אקטיבית לגופנו ולתאים המרכיבים אותו מפני השמנת יתר נגלים בפנינו בכל מאמר נוסף שמתפרסם בנושא ושופך עוד אור על סגולותיו של הג'ינג'ר למניע וטיפול בהשמנת יתר ותסביכים בריאותיים רבים הנלווים לה, כמו למשל בעיות של סוכר בדם, חסימה של עורקים ועוד.
ג'ינג'ר להורדה במשקל

לרכישת שמן ג'ינג'ר מעושר לחצו כאן

מקורות:
1) http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/28556482
2) http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24020099
3) http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25596549
4) http://nyaspubs.onlinelibrary.wiley.com/doi/abs/10.1111/nyas.13375
5) http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/27951473
6) http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/26581843
7) http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15684576
8) http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/30119267

שמן קנאביס

Facebook
Twitter
ייעוץ והדרכה לחולים

עוד באותו נושא

קורס תמציות
רפואה טבעית

קורס תמציות

קורס תמציות מאז ומתמיד ניסו בני האדם להבין את משמעות הקיום, החיים והחומר. החוכמה ההרמטית,

קרא עוד »

כתיבת תגובה

חמשת השמנים תוסף תזונה טבעי
חמשת השמנים תוסף תזונה טבעי
ארכיונים
חמשת השמנים תוסף תזונה טבעי
חמשת השמנים תוסף תזונה טבעי